پرسنتا
4 روش کاربردی نحوه رهگیری مرسوله پستی بدون کد رهگیری، کد پستی و..

۴ روش پیگیری بسته و مرسولات پستی پیشتاز و معمولی، کارت ماشین و گواهینامه با کد رهگیری و..

همانطور که می دانید امروزه اکثر سازمان ها، نهاد ها، شرکت ها، فروشگاه های اینترنتی و.. از طریق پست مرسوله های خود را ارسال می کنند. حتی خود شما هم شاید برای ارسال یک کارت پستال تبریک عید از پست استفاده کنید. اما گاهی پیش می آید که انتظار ما برای دریافت و یا ارسال مرسوله پستی طولانی می شود و ما دوست داریم بدانیم که دقیقا سفارش یا بسته ما کجا قرار دارد. با کمک پست امروز انزل وب، بسته های پستی شخصی یا سازمانی خود مثل کارت پایان خدمت، کارت ماشین، گواهینامه و.. را تا درب منزل رهگیری کنید.

نحوه رهگیری وضعیت مرسوله پستی ناجا، گواهینامه و.. بدون کد رهگیری و پستی

Tracking Postage Package with Code

همانطور که میدانید سایت های بسیار زیادی هستند که محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می رسانند. حتما شما هم از این قبیل سایت ها برای خرید کتاب، تابلو، دارو و غیره استفاده کرده اید. اگر شما در شهر دیگری زندگی می کنید این محصولات به کمک پست برای شما ارسال می شوند. گاهی اتفاق می افتد که خرید شما خیلی دیر به دستتان می رسد و وقتی که با فروشگاه تماس می گیرید ادعا می کنند که سفارش شما را ارسال کرده اند. حالا شما می خواهید بدانید که در این بین چه بلایی سر سفارش شما آمده است.

موضوع دیگری که می توانید تصور کنید این است که برای دوستتان که در شهر دیگری ساکن است مرسوله ای پست کرده اید. اما بسته شما به دست دوستتان نرسیده است و یا منتظر دریافت گواهینامه و کارت پایان خدمت و مواردی از این قبیل هستید. با استفاده از روش هایی که امروز در انزل وب معرفی می کنیم شما می توانید خیلی راحت مرسولات پستی و سازمانی خود نظیر کارت ماشین ، کارت موتور، نظام وظیفه و.. را رهگیری کنید.

پیگیری بسته و مرسولات پستی با کد رهگیری

شاید اولین راه حلی که به ذهنتان می رسد این است که سفارش خود را از طریق پست پیگیری کنید. اداره پست در سایت خود قسمتی را برای پیگیری مرسولات پستی طراحی کرده است. وقتی که شما خریدی انجام می دهید و یا یک بسته پست می کنید یک کد رهگیری پستی به شما داده می شود. مثلا اینجا ما یک رسید پستی را از اینترنت پیدا کردیم و اینجا قرار می دهیم. کد رهگیری پستی ۱۰ رقمی و یا ۲۰ رقمی می باشد.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

در صورتی که خرید و یا بسته ارسالی شما طول می کشد می توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. نحوه استفاده از این سایت بسیار ساده است. هنگام ورود به سایت با صفحه مانند زیر مواجه خواهید شد. در کادری که وسط صفحه است کد رهگیری مرسولات پستی خود را وارد می کنیم و روی آیکن ذره بین کلیک می کنیم.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

بعد از سرچ با صفحه ای مانند زیر مواجه می شویم. در این صفحه شما می توانید تاریخ و ساعت تحویل، نقطه پستی و رویداد را مشاهده کنید. اگر مرسوله پستی به دست شما یا فرد مورد نظرتان رسیده باشد در قسمت رویداد توضیح داده می شود. اگر می خواهید جزئیات بیشتری مشاهده کنید روی دکمه زرد رنگ مشاهده جزئیات کامل مرسوله کلیک کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

بعد از کلیک روی دکمه مشاهده جزئیات کامل مرسوله در قسمت پایین صفحه یک قسمت اضافه می شود. در این قسمت نقطه ورود و خروج مرسوله پستی شما با تاریخ و زمان ثبت شده است.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

اگر قصد دارید بفهمید که ایمیل های ارسالی تان مطالعه شده است پیشنهاد می کنیم پست ۷ روش ردیابی و فهمیدن خوانده شدن ایمیل های فرستاده شده را مطالعه بفرمایید.

رهگیری مرسولات پستی از طریق ارسال پیامک

اما اگر به اینترنت دسترسی ندارید می توانید مرسولات پستی خود را از طریق پیامک رهگیری کنید. برای انجام این کار حرف R را تایپ کنید. کد ۱۰ رقمی یا ۲۰ رقمی مرسوله خود را وارد کنید. بعد پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

پیشنهاد می کنیم پست با این ۴ روش موقعیت مکانی شما و دیگران ردیابی می شود ‍! را مطالعه بفرمایید.

نحوه رهگیری مرسولات سازمانی نظیر گواهینامه ، کارت ماشین و..

برای رهگیری شناسنامه،کارت خودرو، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری وارد سامانه رهگیری مرسولات سازمانی شوید. در صفحه ای که پیش رو دارید نوع سند خود را انتخاب کنید. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و روی دکمه جستجو کلیک کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

اگر لپ تاپ یا گوشی خود را گم کرده اید به کمک پست با بهترین روش های پیدا کردن و ردیابی لپ تاپ سرقتی و گمشده آشنا شوید! آنها را ردیابی کنید.

پیگیری مرسولات پستی ناجا با استفاده از کد USSD

برای پیگیری گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و.. کد ستاره ۱۱۰ مربع را وارد کنید. بعد از بین گزینه ها، پلیس + ۱۰ را انتخاب کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

حالا وضعیت مدارک را انتخاب کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید (کارت پایان خدمت، گذرنامه، گواهینامه).

نحوه رهگیری مرسوله پستی

کد ملی (برای پیگیری گواهینامه و گذرنامه)، شماره گواهینامه (برای پیگیری گواهینامه) خود را وارد کنید و وضعیت مرسوله خود را مشاهده کنید.

نحوه رهگیری مرسوله پستی

اگر گوشی خود را گم کرده اید می توانید از پست ۴ روش ردیابی و یافتن گوشی گم شده خاموش و روشن کمک بگیرید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

شما برای رهگیری مرسولات پستی پیشتاز و معمولی خود از چه روشی استفاده می کنید؟ آیا با استفاده از پست امروز انزل وب، رصد محصولات پستی برایتان ساده تر نبود؟ اگر روش دیگری برای پیگیری مرسولات پستی با نام و نام خانوادگی ، کدملی یا بدون کد رهگیری می شناسید، نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید آن را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

 • حسین says:

  سلام خسته نباشید، من ی کالای اینترنتی خریدم، اولین بار بود که از اون سایت خرید کردم همه چیزای که باید ی سایت قانونی داشته باشه رو چک کردم و بعد کالا رو خریدم بهم کد رهگیری هم دادن ولی عجیب وقتی میرم سایت برای پیگیری محصول کد ۱۱ رقمی رهگیری رو که میزنم خطا میده ،میگه کد اشتباه است….. بنظر شما سایت سرم کلاه گذاشته یا هنوز کد رهگیری وارد سایت نشده ؟!

  0
 • سعید says:

  سلام من خریداینترنتی انجام دادم وبه من کدبارنامه دادندمن چطورمیتونم پیگیرسفارشم بشم وقتی که تماس گرفتم گفتندنیازی به کدرهگیری نیست وتمام مشخصات روی سفارشم هست گفتندتماس میگیریم ولی هیچ اطلاعی ازبسته ندارم

  0
 • یحیی says:

  من یه بسته خرید کردم. فروشنده میگه پست کردم ولی نرسیده. ازش هم کد رهگیری که میخام میگه چشم و نمیفرسته. حالا از رو اسم طرف نمیشه دونست که اصلا واقعا پست کرده یا نه؟!؟؟

  0
 • Kati says:

  من یه بسته سفارش دادم میخوام ببینم کجاست ولی وقتی از فروشندهه درخواست کد رهگیری میکنم میگه چشم ولی کد رو ارسال نمیکنه

  0
 • Araz says:

  سلام من ی بسته ی پستی از شهرستان به خارج فرستادم با پست سفارشی معمولی پیگیری میکنم این مطلب میاد مرسوله وارد مرکز پستی نشده منظور تهرانه وارد تهران نشده ک هوایی بره یا چی لطفا راهنمایی کنید .

  0
 • امیر اکرم says:

  چرا فروشگاه‌های اینترنتی کد رهگیری پنج یا شش رقمی به عنوان کد رهگیری ارائه میدهند سامانه هم جواب میدهد کد و مرسوله نامعتبر است.

  0
 • حسین says:

  سلام.خدا خیرتون بده.خیلی مطالبتون کمکم کرد.بهترینها را براتون آرزو دارم

  0
 • mohammad says:

  سلام
  من یک پست به خارج از کشور فرستادم
  اون کدی که شما گفتید ده یا بیست رقمیه
  باسه من پنچ رقمی بود با چهار حروف انگلیسی الان باید چطوری پیگیری کنم
  اگه کسی بلده بگه
  ممنون❤

  0
 • ابولفضل says:

  سلام من بسته ای پست کردم به شهردیگه ای ولی چون واس اولین باربودکه بسته ای پست میکنم نمیدونستم که بایدکدرهگیریم بگیرم واس همین الان نمیدونم چطوری بایدکدرهگیری خودموبگیرم لطفاکمک کنید

  0
 • آرش says:

  سلام واقعا مرسی و خسته نباشید دوست عزیز از اطلاعاتی ک در اختیارمون قرار دادید😘⚘❤

  0
 • امنه says:

  با سلام و شاد باش
  من یک مرسوله داشتم که ادرس درست روش ننوشتن و به ادرس اشتباه رفته و حالا نمیدونم چه کاری باید انجام بدم
  هزینه رو هم پرداخت کردم و فرستنده متاسفانه قبول نمیکنه که اشتباه کرده

  0
 • حسین says:

  سفارش داشتم از یک فروشگاه اینترنتی کدی که بهم دادن همش ۵ کاراکتر بود ۳ عدد + ۲ حرف !!کد رهگیری پستی اینطور که شما نوشتین ۱۰ تا ۲۰ رقمی هستش ..نفهمیدم الان چطوری سفارشمو پیگیری کنم

  0
 • مجتبي says:

  سلام
  من یه خرید اینترنتی داشتم کدی چیزی هم نداد بهم چحوری بفهمم چند روز دیگه میرسه
  پیشتاز بود

  0
  • زهرا says:

   منم دقیقا مشکل شمارو دارم.هرجی سرج کردم به نتیجه ای نرسیدم.من از ٢ اسفند سفارشاموًبرداخت کردم ولی تابحال به دستم نرسیده متاسفانه

   0
  • معصومه درویشی says:

   به پشتیبانی سایتی که ازش خرید کردین مراجعه کنین و ازشون کد پیگیری پست رو درخواست کنین و اگر کانال بوده از مدیرش کدو درخواست کنین

   0

تبلیغات متنی