ملی پیامک
14 روش نجات دهنده رفع مشکل یا اتصال HDMI در ویندوز 10 ، 8 و 7

۱۴ روش رفع مشکل HDMI در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ : پورت، اتصال، صدا، کابل و..

تقریبا از چند سال پیش من لپ تاپ خود را از طریق کابل HDMI (اچ دی ام آی) به تلویزیون وصل می کنم و فیلم ها را از طریق صفحه نمایش تلویزیون که نسبت به لپ تاپ بزرگتر است مشاهده می کنم اما از مدتی قبل من با مشکل مواجه شده ام به طوری که گاهی صدا قطع می شود و گاهی تصویر نمایش داده نمی شود، حتی بعضی وقتها تصویر خیلی بزرگتر از اندازه صفحه نمایش تلویزیون می شود و من نمی توانم به درستی فیلم و عکس هایم را تماشا کنم برای حل این مشکل چه کاری باید انجام دهم؟ امروز در انزل وب قصد داریم نحوه رفع مشکل پورت HDMI در ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ را به شما آموزش دهیم.

نحوه حل مشکل تنظیمات، پورت، صدا HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

How to Fix HDMI Output, Port and Setting Problems in Windows 10, 8 and 7

قبلا در انزل وب در مورد نحوه اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون صحبت کردیم. HDMI یک روش اتصال با کیفیت بالا برای خروجی صوتی و تصویری می باشد که بسیار محبوب است. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از افراد از این روش برای اتصالات خود استفاده کنند. بسیاری از کاربران ویندوز مشکلات مختلف خروجی HDMI را گزارش دادند. این مشکلات HDMI در تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز XP، ویندوز ۷، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ تاثیر می گذارد.

نحوه حل مشکل پورت HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

برخی از مثال هایی که در این زمینه می توان بیان کرد به صورت زیر است:

 • HDMI در لپ تاپ کار نمی کند – در بیشتر موارد تلویزیون نمی تواند لپ تاپ شما را شناسایی کند.
 • صدای HDMI پخش نخواهد شد – در بیشتر مواقع تصویر وجود دارد اما صدا پخش نمی شود. در این زمینه چند مورد از کاربران گزارش داده اند که کامپیوتر دسکتاپ شان را با یک کابل HDMI به تلویزیون سامسونگ وصل کرده اند. برای چند ماه صدا و تصویر داشته اند اما حالا صدا ندارند.
 • تصویر HDMI برای صفحه نمایش خیلی بزرگ است – خوشبختانه نصب آخرین نسخه های درایو کارت گرافیکی در عرض چند دقیقه این مشکل را حل خواهد کرد.
 • تصویر HDMI متغییر است – این مشکل معمولا زمانی اتفاق می افتد که مانیتور دوم از طریق HDMI وصل شده باشد.

نحوه حل مشکل پورت HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

شایع ترین مشکلاتی که وجود دارد این است که صدا یا تصویر حذف شده است و در اغلب موارد این مشکل به دلیل عدم سازگاری درایوها است اما چند مورد وجود دارد که می توانید برای حل مشکل خود آنها را بکار ببرید. اگر صدا ندارید و یا تصویر حذف شده است و یا پورت HDMI برای کامپیوتر کار نمی کند مراحل زیر را دنبال کنید.

برای مشاهده فیلم های خود با استفاده از کابل HDMI پیشنهاد می کنیم پست ۳ روش پخش فیلم، آهنگ و عکس گوشی در تلویزیون با کابل و بدون کابل را مطالعه بفرمایید.

روش حل مشکل HDMI لپ تاپ و کامپیوتر با بررسی سخت افزار

قبل از اینکه وارد مراحل پیچیده عیب یابی شوید اول سخت افزرتان را چک کنید. مطمئن شوید که کابل HDMI به درستی وصل شده است و تمام اتصالات کار می کنند.

 1. شما می توانید کابل HDMI را بیرون بکشید و سپس مجددا آن را وصل کنید. شما می توانید از قفل های HDMI برای اطمینان از اینکه کابل به پورت HDMI به خوبی وصل شده است استفاده کنید.
 2. تلویزین یا اسپیکر HDMI خود را روشن کنید و سپس کامپیوترتان را روشن کنید. حالا تلویزیون و اسپیکر را خاموش کنید و دستگاه ها را به طور کامل جدا کنید یک دقیقه صبر کنید بعد دوباره آنها را وصل کنید و دوباره روشنشان کنید. اگر هنوز مشکل شما حل نشده است می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.
 3. کابل HDMI خود را عوض کنید.

نحوه تنظیم دستگاه HDMI  برای رفع مشکل صدا در اتصال کابل HDMI

برای رفع مشکل انتقال صدا با کابل HDMI در ویندوز ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه HDMI شما به عنوان دستگاه پیش فرض تنظیم شده است. اگر دستگاه HDMI شما به عنوان پیش فرض تنظیم نشده باشد خروجی HDMI در دسترس نیست. در اینجا شما می توانید نحوه تنظیم دستگاه HDMI به عنوان دستگاه پیش فرض را مطالعه بفرمایید:

اول روی آیکن بلندگو که در نوار کار ویندوز است راست کلیک کنید. Playback Devices را انتخاب کنید. در پنجره ظاهر شده سربرگ Playback را انتخاب کنید. دستگاه خروجی دیجیتال یا HDMI را انتخاب کنید. سپس دکمه Set Default و بعد OK را انتخاب کنید. حالا خروجی صدای HDMI به عنوان پیش فرض تنظیم می شود.

نحوه حل مشکل پورت HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

روش حل مشکل عدم پخش صدا و تصویر با کابل HDMI با برگشتن به درایور قدیمی

Device Manager را باز کنید و درایوری که می خواهید عیب یابی کنید را پیدا کنید. معمولا کنار این درایور علامت تعجب دیده می شود. روی آن کلیک راست کنید و Properties را انتخاب کنید. در پنجره ظاهر شده سربرگ Driver را انتخاب کنید و روی دکمه Roll Back کلیک کنید.

نحوه حل مشکل پورت HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

در بعضی مواقع بهتر است که شما به جای دانلود درایور کابل HDMI از درایور پیش فرض استفاده کنید تا از مشکل عدم سازگاری جلوگیری کنید. برای استفاده از درایور پیش فرض شما باید درایور فعلی را حذف کنید تا درایور پیش فرض خودش نصب شود. برای حذف درایور Device Manager را باز کنید بعد درایور مورد نظر خود را پیدا کنید روی آن کلیک راست کنید و Uninstall را انتخاب کنید. بعد از اینکه درایور به طور نرم افزاری پاک شد روی OK کلیک کنید و سیستم خود را ریستارت کنید.

نحوه حل مشکل پورت HDMI ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر

علت عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

بعضی وقتها تمام کاری که شما باید برای حل مشکل عدم نمایش تصویر با کابل HDMI انجام دهید آپدیت کردن و نصب آخرین نسخه از درایورهایتان است. شما باید وب سایت سازنده مادربورد یا کارت گرافیک تان را بازدید کنید و آخرین نسخه از درایورهایتان را در آنجا دانلود کنید. شما همچنین می توانید درایورهای صوتی و تصویری را در Device Manager مشاهده کنید. خیلی ساده روی درایو راست کلیک کنید و Update Driver را انتخاب کنید.

عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

اگر دوست ندارید به صورت دستی درایورهایتان را بروزرسانی کنید می توانید از ابزارهایی مانند TweakBit Driver Updater استفاده کنید و به صورت اتوماتیک درایورهایتان را آپدیت کنید. بعد از نصب برنامه به طور خودکار شروع به اسکن درایورهای منقضی شده کامپیوتر شما می کند.

عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

بعد از اتمام فرآیند اسکن می توانید روی دکمه Update کلیک کنید تا نسخه آپدیت شده درایور نصب شود.

عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

یکی دیگر از برنامه هایی که می توانید برای آپدیت خودکار درایوها از آن استفاده کنید برنامه Driver Easy است نحوه کار این برنامه هم دقیقا مانند TweakBit Driver Updater است. بعد از نصب روی دکمه Scan Now کلیک کنید تا فرآیند اسکن شروع شود.

عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

بعد از اتمام اسکن روی دکمه Update کلیک کنید تا نسخه آپدیت شده درایور نصب شود. برای آپدیت یکباره تمام درایورها می توانید روی دکمه Update All کلیک کنید.

عدم نمایش تصویر با کابل HDMI

روش نصب درایور HDMI در حالت سازگار در ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ هنوز مشکل سازگاری درایورها وجود دارد گاهی اوقات بهتر است که درایورها را در حالت سازگار اجرا کنیم و روی فایل نصب درایور راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. بعد به سربرگ Compatibility بروید Run This Program in Compatibility Mode را انتخاب کنید و از منوی کرکره ای Windows 7 را انتخاب کنید. بعد دکمه Apply و سپس OK را کلیک کنید و فایل نصب را اجرا کنید.

نصب درایور HDMI در حالت سازگار

در ویندوز ۱۰ شما همچنین می توانید Program Compatibility Troubleshooter را اجرا کنید برای انجام این کار به مسیر Update > Troubleshoot بروید. در زیر Find And Fix Other Problems گزینه Program Compatibility Troubleshooter را انتخاب و سپس Run The Tool را کلیک کنید.

روش حل مشکل اتصال کابل HDMI در هنگام اتصال صفحه نمایش دوم

اگر شما از کابل HDMI برای اتصال صفحه نمایش دوم به کامپیوتر استفاده می کنید سعی کنید آن را در کنترل پنل NVIDIA تنظیم کنید. اگر شما از کارت گرافیک AMD استفاده می کنید از کنترل پنل AMD استفاده کنید. این روند برای هر دو نوع کارت گرافیک یکسان است. Nvidia Control Panel را باز کنید. به Set Up Multiple Displays (تنظیم چند صفحه نمایش) بروید. اگر HDMI به صفحه نمایش وصل شده اما نمایش داده نمی شود سعی کنید موارد دیگر لیست را انتخاب و از حالت انتخاب خارج کنید.

روش حل مشکل اتصال کابل HDMI در هنگام اتصال صفحه نمایش دوم

برای استفاده از مانیتور دوم از پست آموزش اتصال و استفاده همزمان دو یا چند مانیتور در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و.. استفاده کنید.

انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز به علت وجود نرم افزارهای مخرب

نرم افزارهای مخرب می توانند مشکلات مختلفی را در کامپیوتر شما ایجاد کنند از جمله مشکلات مربوط به اتصال HDMI بنابراین برای شناسایی هر گونه بد افزار باید سیستم خود را به طور کامل اسکن کنید. شما می توانید از آنتی ویروس خود ویندوز و یا برنامه های جانبی استفاده کنید. برای اجرای اسکن کامل سیستم در ویندوز ۱۰ روی دکمه Start کلیک کنید و در کادر جستجو Defender را تایپ کنید حالا روی Windows Defender دوبار کلیک کنید. در پنل سمت چپ آیکن سپر را کلیک کنید.

انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز به علت وجود نرم افزارهای مخرب

در پنجره جدید روی گزینه Advanced Scan کلیک کنید.

انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز به علت وجود نرم افزارهای مخرب

گزینه Full Scan را انتخاب کنید تا اسکن کامل سیستم شروع شود.

انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز به علت وجود نرم افزارهای مخرب

برای رفع مشکل نداشتن صدا از ۶ روش رفع مشکل نداشتن یا قطع صدا در ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ ، ۷ و.. استفاده کنید.

رفع مشکل اتصال کابل HDMI از لپ تاپ به تلویزیون با تعمیر رجیستری ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

ساده ترین روش تعمیر رجیستری استفاده از ابزار هایی مانند CCleaner است. فراموش نکنید در ابتدا از رجیستری خود بکاپ بگیرید. شما همچنین از ابزار System File Checker می توانید برای چک کردن فایل های سیستمی خراب استفاده کنید. این ابزار یکپارچگی تمام فایل های سیستمی محافظت شده شما را بررسی می کند و فایل های خراب را تعمیر می کند. برای اجرای System File Checker به این صورت عمل می کنیم که به منوی Start می رویم و در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ می کنیم. روی Command Prompt کلیک راست می کنیم و Run as Administrator را انتخاب می کنیم.

رفع مشکل اتصال کابل HDMI از لپتاپ به تلویزیون با تعمیر رجیستری ویندوز 10، 8 و 7

حالا دستور sfc /scannow را تایپ کنید.

رفع مشکل اتصال کابل HDMI از لپتاپ به تلویزیون با تعمیر رجیستری ویندوز 10، 8 و 7

صبر کنید تا فرآیند اسکن کامل شود و بعد کامپیوتر خود را ریستارت کنید. بعد از کامل شدن فرآیند اتصال HDMI را بررسی کنید. اگر قصد دارید گوشی خود را به تلویزیون وصل کنید پیشنهاد می کنیم از ۳ روش اتصال گوشی اندروید به تلویزیون : دنیای اندروید را از قاب تلویزیون تماشا کنید! استفاده کنید.

برای حل مشکل اتصال HDMI سیستم عامل خود را به روز کنید

اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز در سیستم خود استفاده می کنید و مایکروسافت به طور مداوم ویندوز را بروزرسانی می کند تا باعث بهبود ثبات و پایداری سیستم شود و مشکلات مختلف را حل کند. برای دسترسی به بخش بروزرسانی ویندوز خیلی ساده عبارت Update را در کادر جستجوی دکمه Start وارد کنید. این روش برای تمام نسخه های ویندوز کار می کند. بعد به Windows Update بروید و آپدیت های موجود را نصب کنید.

برای حل مشکل اتصال HDMI سیستم عامل خود را به روز کنید

رفع عدم پخش صدا و تصویر از کابل HDMI با پاک کردن فایل ها و پوشه های موقت

ساده ترین و سریعترین راه برای حذف فایل ها و پوشه های موقت استفاده از ابزار Disk Cleanup است. همانطور که شما از رایانه خود استفاده می کنید و یا اینترنت را مرور می کنید کامپیوتر شما فایل های غیر ضروری را جمع آوری می کند. این فایل های ناخواسته ممکن است سرعت پردازش کامپیوتر شما را تحت تاثیر قرار دهد و باعث می شود تا برنامه ها کندتر پاسخ دهند و همچنین مشکلات صوتی و تصویری HDMI را بوجود بیاورد. برای استفاده از Disk Cleanup در ویندوز در کادر جستجوی Start عبارت Disk Cleanup را تایپ کنید و برنامه Disk Cleanup را باز کنید.

رفع عدم پخش صدا و تصویر از کابل HDMI با پاک کردن فایل ها و پوشه های موقت

فایل های موقتی که می خواهید پاک کنید را انتخاب کنید و روی دکمه Clean Up System Files کلیک کنید.

رفع عدم پخش صدا و تصویر از کابل HDMI با پاک کردن فایل ها و پوشه های موقت

نحوه حل مشکل انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

اگر به تازگی برنامه جدیدی را روی کامپیوتر خود نصب کرده اید آن را پاک کنید گاهی اوقات نرم افزار تازه نصب شده ممکن است مشکلات مربوط به سازگاری و اتصالات مختلف از جمله مشکلات HDMI را ایجاد می کند. برای حذف برنامه به کنترل پنل بروید و Programs را انتخاب کنید. حالا برنامه ای که به تازگی نصب کرده اید را پاک کنید. بعد کامپیوتر خود را ریستارت کنید و بررسی کنید ببینید آیا مشکل شما حل شده است یا نه.

نحوه حل مشکل انتقال نیافتن صدا از کابل HDMI در ویندوز 10، 8 و 7

روش برگشتن به تنظیمات قبلی HDMI در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

اگر اخیرا با مشکل اتصال HDMI مواجه شده اید می توانید سیستم ریستور را اجرا کنید. اگر این مشکل بعد از نصب نرم افزار جدید روی کامپیوتر شما اتفاق افتاده است این ابزار به شما کمک می کند تا برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید را حذف کنید و به طور دقیق تر به نقطه قبل از نصب برنامه برگردید. گزینه System Restore به شما این امکان را می دهد تا بدون از دست دادن فایل ها (البته به جز چند ویژگی و تنظیمات سفارشی شده) پیکربندی سیستم خود را به خوبی انجام دهید. در کادر جستجو عبارت System Properties را تایپ کنید و System Properties را باز کنید.

به System Protection بروید و روی System Restore و سپس Next کلیک کنید. حالا نقطه بازیابی مورد نظر خود را در پنجره جدید انتخاب کنید. بعد روی Next و سپس Finish کلیک کنید. حالا کامپیوتر شما ریستارت می شود و فرآیند بازیابی شروع خواهد شد. پس از اتمام این فرآیند بررسی کنید ببینید هنوز مشکل اتصال HDMI وجود دارد یا نه. اگر شما کاربر ویندوز ۱۰ هستید می توانید از گزینه بازیابی Reset This PC استفاده کنید. به مسیر Settings > Update & Security بروید و در پنل سمت چپ روی Recovery و سپس Get Started کلیک کنید. Keep My Files را انتخاب کنید و در نهایت دستورالعمل ها را دنبال و کامل کنید.

برگشتن به تنظیمات قبلی HDMI در ویندوز 10، 8 و 7

نحوه حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

تنظیمات اشتباه خروجی صفحه نمایش می تواند موجب مشکل عدم شناسایی تلویزیون شود. برای حل این مشکل در ناحیه خالی دسکتاپ خود راست کلیک کنید و Personalize را کلیک کنید.

حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

بعد Display را کلیک کنید.

حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

بررسی کنید که آیا شما می توانید تلویزیون را به عنوان مانیتور دوم مشاهده کنید.

حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

اگر نمی توانید تلویزیون را در صفحه نمایش مشاهده کنید کلید ویندوز و P صفحه کلید را به طور همزمان فشار دهید. بعد Duplicate را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

اگر Duplicate برای شما کار نمی کند سعی کنید Extend را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم شناسایی تلویزیون در لپ تاپ

بعد بررسی کنید که آیا ویندوز می تواند تلویزیون شما را شناسایی کند یا نه.

عدم نمایش صحیح رنگ های تصویری در هنگام اتصال لپ تاپ به ویندوز

گاهی اوقات اتفاق می افتد که شما با برنامه هایی مانند VLC در لپ تاپ خود فیلمی را پخش می کنید اما در تلویزیون رنگ ها درست نمایش داده نمی شوند برای حل این مشکل شما باید گزینه Full Range RGB را فعال کنید. بسته به کارت گرافیکی که شما دارید ممکن اسنت یکی از سه کنترل پنل Intel، AMD و Nvidia را داشته باشید. برای دسترسی به این کنترل پنل ها در ناحیه خالی دسکتاپ کلیک راست کنید حالا شما می توانید AMD Control Panel، Intel Control Panel و Nvidia Control Panel را مشاهده کنید.

عدم نمایش صحیح رنگ های تصویری در هنگام اتصال لپ تاپ به ویندوز

خب برای کارت گرافیک های اینتل در پنل Intel Graphics Settings به مسیر Video>Color Enhancement بروید. در زیر Standard Color Correction یا تصحیح رنگ استاندارد گزینه Application Settings را انتخاب کنید. بعد در زیر Input Range گزینه Use Driver Settings و Full Range را انتخاب کنید.

عدم نمایش صحیح رنگ های تصویری در هنگام اتصال لپ تاپ به ویندوز

اگر کارت گرافیک On-Board شما دارای تراشه انویدیا است Nvidia Control Panel را باز کنید و در سمت چپ برای بخش Video جستجو کنید حالا Adjust Video Color Settings را انتخاب کنید. در زیر بخش How Do You Make Color Adjustments به سربرگ Advanced بروید و بعد Dynamic Range Full (0-255) را انتخاب کنید. حالا باید زیر بخش Display را نگاه کنید و رزولوشن را Full انتخاب کنید.

اما اگر کارت گرافیک AMD دارید AMD Control Panel را باز کنید و به مسیر Preferences>Radeon Additional Settings>My Digital Flat Panels بروید. در اینجا شما باید بخش Color Depth را مشاهده کنید که در این بخش منوی کرکره ای به نام Preferred Color Depth وجود دارد آن را باز کنید و گزینه ۸ را انتخاب کنید. اگر شما گزینه ای برای Pixel Format مشاهده می کنید مطمئن شوید که به RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) ست شده است.

در آخر پیشنهاد می کنیم پست آموزش تصویری نحوه اتصال کارت گرافیک اکسترنال برای لپ تاپ و کامپیوتر را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب ۱۴ روش متنوع حل مشکل اتصال و پورت HDMI را در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ به شما آموزش دادیم. امیدواریم با این روش ها مشکل عدم اتصال و عدم نمایش تصویر و قطع صدای فیلم شما حل شده باشد. نظرات و پشنهادات خود را می توانید از طریق بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

آموزش کامل کار با تسک منیجر یا Task Manager ویندوز 10
آموزش کامل کار با تسک منیجر یا Task Manager ویندوز ۱۰
فعال کردن و رفتن به Administrator ویندوز 10 ، 8 و 7
آموزش ۵ روش فعال کردن و رفتن به Administrator ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷
رفع مشکل تاری و ناخوانا بودن نوشته ها و آیکن ها در ویندوز 10
۹ روش رفع مشکل تاری و ناخوانا بودن نوشته و آیکن ها در ویندوز ۱۰
حل خاموش نشدن لپ تاپ و کامپیوتر ویندوز 10 ، 8 و 7
۱۵ روش حل خاموش نشدن لپ تاپ و کامپیوتر ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

نظرات

 • فردین says:

  با سلام و خسته نباشید
  من همیشه بدون هیچ مشکلی لپ تاپ رو با کابل HDMI به تلوزیون وصل میکردم تا اینکه کابل خراب شد یک کابل جدید خریدم و دیگه هر کاری کردم لپ تاپ به تلوزیون وصل نشد : کابل رو عوض کردم ویندوز رو عوض کردم چند تا درایور پک نصب کردم ولی جواب نداد در ضمن وقتی که تلوزیون رو خاموش و روشن میکنم اول وصل میشه ولی بعد اینکه میخواد تلوزیون تصویرش بالا بیاد دو بار قطع میشه . لطفا راهمایی کنید

  0
 • علی رضاپور says:

  سلام کیس من وصل میکنم به تلویزیون تصویر تلویزیون سیاه میشه مشکل از چیه . تلویزیون تو کانالا مشکلی نداره فقط وقتی وصل کیس میکنم روشن میکنم اینطور میشه

  0
 • احمد says:

  با سلام
  در شرایطی که ویندوزتون ۱۰ و تصویر از طریق اچ دی ام ای وصل میشه اما صدا همچنان از لب تاپ پخش میشه:
  راه حلی که خودم کشف کردم و روی لب تاپ و تلوزیون های مختلف تست کردم: در همان حالت اتصال اچ دی ام آی و در حالتی که تصویر فقط از تلوزیون پخش میشه، یعنی در حالتی که مانیتور رو فقط تلوزیون انتخاب کردیم، لب تاب رو ریسیت میکنیم و به این ترتیب هنگام بالا آمدن پی سی، تلوزیون رو به اسم شناسایی کرده و بعد از ان مشکل اتصال صدا به کل حل میشه و حتی در موقع اتصال اسم تلوزیون که مثلا سامسونگ یا ال جی هست در کارت صوتی نمایش میده.
  ساقولاز

  0
 • حمید says:

  عالییییییییییی

  0
 • مصطفی قربانی says:

  سلام
  از راهنماییتون ممنونم.خدا خیرت دهد.

  0
 • پریسا says:

  سلام من لپ تامم که ویندوز ۷ روش نصب هست رو میخوام به مانیتور وصل کنم (ِDell- Vostro1320). فقط پورت VGA دارم. وقتی لپ تاپ رو وصل می کنم به مانیتور ، مانیتور رو detect نمی کنه ولی به صورت لحظه ای تصویر میاد و میره (flickering). با چند مدل مانیتور هم انجام دادم ولی هیچ تفاوتی نداره و همون اتفاق می افته. به نظرتون باید چه کاری انجام بدم که بتونم یک مانیتور دیپه هم داشته باشم.

  0
 • مسعود says:

  ممنون از شما مشکل ام حل شد

  0
 • Muhammad says:

  سلام
  توبازی pes 19 بازی فریز میشه تو لپتاپ میاره ولی تو تلویزیون یه تصویر قفل میشه!
  از بازی میام بیرون درست میشه ولی

  0
 • فائزه says:

  عالی بود مرررسی

  0
 • کیان says:

  سلام ، راهنمایی بسیار مفید و کامل ، ممنون از زحماتتون

  0
 • AmiR says:

  با سلام و خسته نباشید.
  تا الان مشکلی با کابل hdmi نداشتم تا اینکه امروز مشکلی پیش اومد.لپ اپ و تلویزیون هر همدیگه رو شناسایی می کنند اما تلویزیون چیزی نشون نمیده و سیاه میشه.تاکیید می کنم لپ تاپ و تلویزیون هر دو وصل هستند اما مشکل از تلوزیونه. خواهشا کمکم کنید.
  با تشکر

  0
 • محمد says:

  مشگل من آینه تلویزیون به بهترین شکل تصویر از کامپیوتر نشون میدهد.اما هر چند دقیقه اعلان تلویزیون میاد پایین و اندازه و فرکانس اعلام میکنه.و بعد میره بالا.

  0
 • amirmax says:

  باسلام و خسته نباشید
  آقا من ویندوز ۱۰ آخرین نسخه رو نصب کردم
  لب تابمم lenovo y520 limited edition هست و کارت گرافیکش ۱۰۵۰nvidia هست!
  ولی وقتی کابل HDMI رو وصل میکنم موقع بازی کردن بعده از تقریبن هر دودیقه یه لگ ۱۰ ثانیه ای میزنه!
  آخرین درایور گرافیک هم از خوده سایت Nvidia گرفتم و مشکلم رفع نشد!
  کارت گرافیک intel هم آپدیت کردم به نسخه آخر ولی تغییری ایجاد نشد
  باتری رو Best Performance گذاشتم!
  از تنظیمات گرافیک اینتل هم Full Range گذاشتم!
  از تنظیمات Nvidia هم physx هم رویه گرافیک nvidia 1050 گذاشتم!
  کسی میدونه مشکل کجاس؟

  0
 • علیرضا says:

  چگونه صفحه لپ تاپ را که فقط در تلویزیون پخش می شود درست کنیم؟

  0
 • roya says:

  سلام ی سوال داشتم خدمت تون،حالت نمایش روی extend انتخاب کردم وقتی نمایش صفخه رو میزنم تصویر روی تلویزیون خیلی بزرگ و کامل نیس،به همین خاطر اومدم از قسمت display و کادر بالا تلویزیون انتخاب کردم تا resolution تغییر بدم اما این گزینه و oreintation غیرفعال.میشه لطفا کمک بفرمایید این مشکل چطوری حل کنم؟

  0
 • مهرداد says:

  سلام به همه دوستان
  یک مساله ای برام پیش اومده که مممنون میشم راهنماییم کنید.

  یک سیستم دارم با کارت گرافیک msi gtx 1060 که یه مانیتور بهش با پورت hdmi وصل هست.
  این کارت یه خروجی hdmi داره و یک خروجی dvi
  یه مانیتور دیگه بهش وصل کردم که مانیتور دوم چون فقط ورودی vga داره ما اومدیم یه تبدیل ugreen dvi to vga گرفتیم که به این مانیتور هم خروجی بدیم.

  همه چی هم خوب کار میکنه.
  مشکل فقط اینجاست که وقتی سیستم ری استارت میشه و ویندوز مجدداً لود میشه فقط مانیتوری که به خروجی HDMI وصل هست دیتکت میشه و مانیتور خروجی dvi دیتکت نمیشه. اگه بخوام راش بندازم باید اون تبدیل dvi رو از کارت گرافیک جدا کنیم و دوباره بهش وصل کنیم تا دیتکت بشه.

  هر بار بخوایم این کار رو انجام بدیم هم سخته . هم در دراز مدت اسیب میزنه پورت ها. کسی از میتونه راهنمایی کنه که چطوری میشه این مساله رو حل کرد.
  یا حداقل نرم افزاری باشه که یه دکمه بزنیم پورت dvi راه اندازی کنه.

  خیلی سرچ کردم. ببینم جایی هست که مثلا کارت گرافیک رو تنظیم کنیم که وقتی سیستم لود شد، هم DVI روشن فعال بشه و هم HDMI
  اما فایده ای نداشت. یه روز کامل صرف شد براش اما جوابی بدست نیومد. حتی فریمور کارت گرافیک رو هم اپدیت کردم اما اون هم جواب نداد.
  خواهش میکنم اگه کسی میتونه بنده رو راهنمایی کنه.

  ممنون از کمکتون

  0
 • میلاد says:

  من تلویزیون رو با Hdmi به لپ تاب وصلم میکنم بدون هیچ مشکلی اما وقتی این تلویزیون رو به کامپیوتر وصل میکنم صدا نیست ولی تصویر هست
  چه کنم؟

  0
 • عرفان says:

  یه مشکل عجیب برای من هست اونم اینه که وقتی تبدیل vga به hdmi به وصل میکنم به لپتاپ و همینطور بعضی اوقات کابل hdmi به تلویزیوت سریعا صفحه ابی ویتدوز میاد و باید صبر کنم ریستارت بشه در اوبونتو این مشکل رو ندارم فقط روی ویندوز ۱۰ بنظر شما مشکل از چیه؟ویندکز هم اپدیت کردم

  0
 • عباس says:

  سلام من از طریق کابل vgaبhdmiلپتاپ رو ب تلوزیون وصل کردم اما تصویر ارسالی ب تلوزیون از لپتاپ قرمز نشون داده میشه و رنگ طبیعی تصویر لپتاپ نیست مشکل از کجاست ویندوز ۷ استفاده میکنم از تنظیمات گرافیک میشه

  0
 • علی کریمی says:

  ببخشید.سیستم من CORE i5 است.به نظر شما این تنظیمات که شما گفتین رو عمل میکنه آخه مال شما سیستمتون NVIDIA است؟

  0
 • کیوان says:

  سلام.من لپتاپ به تلویزیون وصل میکنم میگه وضوح پشتیبانی نمیشه ولی هر لپتاپ دیگه رو به تلویزیون وصل میکنم تصویر میده و این حالت برای لپتاپم هست یعنی لپتاپ به هر تلویزیون دیگه ای وصل میکنم تصویر میده نمیدونم مشکل کجاست واقعا

  0
 • ثریا says:

  سلام اگر کارت گرافیکتون آپدیت هست اما باز هم ریستارت میشه احتمالا یه برنامه ای روی لپ تاپتون هست که تداخل ایجاد می کنه از Clean Boot استفاده کنید

  0
 • mms says:

  ازتون خواهش میکنم جوابم رو بدید
  من لپ تاپم (که ویندوزش ۱۰ هس ) هروقت با HDMI وصل می کنم به بعد از اینکه صفحه ی دسکتاپ رو باز می کنه یه صفحه با عنوان اینکه سیستم نمی تونه یا سیتم ارور داره و.. از این حرفا نشون میده بعد هم restart میشه
  من تونستم یک ساعت راحت به LED وصلش کنم ولی دوباره restart شد در کل هیچ وقت نتونستم وصلش کنم
  مشکل از چیه از درایورهاس یا یک سری تنظیمات سادس؟
  یا اینکه به رم و CPU… ربط داره
  خواهشا توضیحات کامل بدید خیلی سایتا گشتم همچین چیزی رو توضیح ندادن به شدت بهش نیاز دارم…..

  0
 • امید says:

  با سلام و ممنون برای گذاشتن همچین مطلب مفید و واقعا کار آمد

  0
 • امید says:

  با سلام از شما برای گذاشتن همچین مطالبی که واقعا کارمو راه انداخت متشکرم و خیلی بدرد بخوره بازم ممنون از سایت خوبتون

  0
 • فاطمه says:

  واقعا سپاسگزارممممم از مطلب خوب و کاربردی تون موفق باشید.

  0
 • milad says:

  سلام من از وقتی ویندوز رو آپدیت کردم مشکل بزرگ شدن تصویر HDMI رو تلویزیون پیدا کردم، کارت گرافیک ام آخرین نسخه آپدیت شدست..راه حل چیه؟؟؟

  0
 • مسعود says:

  با سلام
  من مشکلی باhdmiنداشتم تا این که نرم افزار تلویزیون رو آپدیت کردم بعد اون رو حالت hdmi بعد نیم ساعت تصویر شروع به قطع و وصل کردن میکنه. میخواستم ببینم مشکل از لپ تاپه یا تی وی؟ آخرین ورژن درایور کارت گرافیکو نصب کردم تی وی رو هم ریست فکتوری کردم.

  0

تبلیغات متنی