ملی پیامک
آمورش تعمیر هندزفری، سوکت، جک در گوشی سامسونگ، آیفون و..

آموزش تعمیر سوکت، سیم، بلندگو هندزفری گوشی سامسونگ، آیفون و..

اگر هندزفری شما کار نمی کند و نمی دانید دقیقا مشکل کار کجاست از شما دعوت می کنیم پست امروز انزل وب را مطالعه بفرمایید. در ابتدا ما نحوه پیدا کردن مشکل هندزفری را توضیح می دهیم و در ادامه روش های تعمیر جک و سوکت هندزفری گوشی موبایل سامسونگ، آیفون و غیره را توضیح خواهیم داد.

نحوه تعمیر هندزفری و هدفون گوشی موبایل سامسونگ، آیفون و..

How to Repair Dodgy or Broken Headphones

قبلا در انزل وب نحوه ساخت هدفون و هندزفری ساده و بی سیم بلوتوثی در خانه را به شما آموزش دادیم. برای اینکه ما بتوانیم یک هندزفری را تعمیر کنیم باید بدانیم که مشکل از کجاست. خرابی هندزفری می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا در حالی که هندزفری را به گوشتان وصل کرده اید و با آن موزیکی را می شنوید کابل را خم کنید اگر شما صدای موزیک را از طریق هدفون می شنوید به قسمت تعمیر کابل هندزفری بروید.

تعمیر هندزفری سامسونگ، آیفون و...

سعی کنید اتصال را فشار دهید. اگر شما تنها موقعی که انتهای جک اتصال هندزفری را فشار می دهید صدای موزیک را می شنوید به قسمت تعمیر جک شکسته هندزفری بروید.

تعمیر هندزفری سامسونگ، آیفون و...

اگر شما هیچ صدایی نمی شنوید احتمال دارد که مشکل از گوشی های هندزفری شما باشد برای حل مشکل خود به قسمت تعمیر گوشی هندزفری مراجعه کنید.

تعمیر هندزفری سامسونگ، آیفون و...

اگر هنوز مشکل را پیدا نکرده اید از یک مولتی متر استفاده کنید شما می توانید از فروشگاه های لوازم الکتریکی یکی را خریداری کنید. شما به یک چاقوی تیز هم احتیاج دارید. مراحل زیر را انجام دهید:

 • مولتی متر را روی تست مداوم که دارای علامت ))) است بگذارید.
 • سرکابل سیاه رابه COM وصل کنید.
 • سر کابل قرمز را به سوراخ Ω, MA یا ))) وصل کنید.

تعمیر هندزفری سامسونگ، آیفون و...

حالا با مولتی متر هندزفری را تست کنید. اگر سیم هندزفری شما قطع نشده باشد شما صدای بوق را خواهید شنید. با استفاده از یک چاقوی تیز مراحل زیر را انجام دهید:

 • یک شکاف در کنار سوکت پلاگین و یکی دیگر در کنار گوشی ایجاد کنید.
 • کابل ها معمولا دارای عایق محافظ هستند با چاقوی تیز آن را جدا کنید.
 • سیم سیاه مولتی متر را به شکاف روی کابل و سیم قرمز را به شکاف روی گوشی وصل کنید اگر صدای بوق شنیدید مشکل مربوط به اتصال یا گوشی های هندزفری شما است.
 • اگر صدای بوق نشنیدید این تست را در طول کابل هندزفری تکرار کنید. شما باید این کار را آنقدر تکرار کنید تا دو نقطه را پیدا کنید که مولتی متر بوق بزند و بعد به قسمت تعمیر کابل هندزفری بروید.

تعمیر هندزفری سامسونگ، آیفون و...

نحوه تعمیر کابل هندزفری

هندزفری را به گوش خود بزنید و یک موسیقی پخش کنید. کابل را ۹۰ درجه بالای انگشت خود قرار بدید و همین کار را در طول کابل انجام دهید. هنگامی که صدا قطع شد شما نقطه ای از کابل را که مشکل دارد را پیدا کرده اید. اگر مشکل نزدیک پلاگین اتصال است به قسمت تعمیر پلاگین هندزفری مراجعه کنید در غیر این صورت ادامه همین قسمت را مطالعه بفرمایید. وقتی که محل خرابی را پیدا کردید آن را علامت گذاری کنید.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

با استفاده از کاتر یا چاقوی تیز ۱٫۲۵ سانتیمتر از عایق بیرونی را برش بزنید. اگر شما به کابل نگاه کنید دو سیم را مشاهده خواهید کرد که یکی از آنها سیگنال و دیگری زمین است. هندزفری اپل یک کابل با دو سیم دارد که یکی از آنها برای سیگنال راست و چپ است و یک سیم هم برای زمین.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

کابل را از نقطه خرابی برش بزنید. اما اگر دو نقطه مشکل دار را در طول کابل پیدا کردید باید از این دو نقطه کابل را برش بزنید. اگر تنها یکی از سیم های شما قطع شده است شما می توانید بدون اینکه سیم را برش بزنید با لحیم کاری آن را درست کنید.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

با استفاده از سیم چین انتهای کابل را برش بزنید تا سیم های داخلی مشخص شوند. حالا می توانید سیم ها را به هم وصل کنید. شما باید سیم های همرنگ را به هم وصل کنید.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

بعد سیم ها را به هم لحیم کنید. برخی از سیم های بدون عایق معمولا یک لایه نازک محافظتی دارند که شما با ماساژ دادن می توانید قبل از لحیم کاری آن را پاک کنید. بعد از خنک شدن ناحیه اتصال را با چسب برق بپوشانید.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

با استفاده از وسیله ای مانند سشوار یا هر وسیله مشابه دیگر چسب برق را گرم کنید تا به خوبی چسب برق به نقطه اتصال لحیم کاری شده بچسبد و از آن محافظت کند.

نحوه تعمیر کابل هندزفری

روش تعمیر جک هندزفری آیفون، سامسونگ و..

یک جک پلاگین جدید را خریداری کنید شما می توانید آن را از فروشگاه های الکترونیکی پیدا کنید. جک فلزی با اتصال استریو یا اسپرینگ را خریداری کنید. فقط هنگام خرید دقت داشته باشید که اندازه جک جدید همان اندازه جک قدیمی باشد که معمولا ۳٫۵ میلی متری هستند.

روش تعمیر پلاگین شکسته هندزفری آیفون، سامسونگ و ...

جک پلاگین قدیمی را جدا کنید.

با استفاده از سیم لخت کن عایق سیم را بردارید. همانطور که تصویر زیر مشاهده می کنید یکی از سیم ها، زمین و دو سیم دیگر مربوط به سیگنال راست و چپ می باشند.

حالا مانند تصویر زیر ما باید این سیم ها را به جک وصل کنیم. سیم نارنجی مربوط به زمین و کابل قرمز و سبز مربوط به سیگنال های راست و چپ می باشد.

روش تعمیر جک هندزفری آیفون، سامسونگ و ...

پلاگین جدید را باز کنید و آن را روی کابل نصب کنید.

برای این کار سیم ها را به پراب وصل کنید. سه سیم کابل خود را جدا کنید. سیم مسی را به پراب Sleeve وصل کنید و دو سیم باقی مانده را به پراب های تیپ (PT) و رینگ (PR) وصل کنید. اگر شما این کار را اشتباه انجام دهید سیگنال راست و چپ با هم عوض می شوند.

روش تعمیر پلاگین شکسته هندزفری آیفون، سامسونگ و ...

سیم ها را روی پین ها لحیم کنید. شما می توانید از گیره های کوچک برای محکم نگه داشتن آن استفاده کنید. هیچکدام از سه سیم نباید همدیگر را لمس کنند.

روش تعمیر پلاگین شکسته هندزفری آیفون، سامسونگ و ...

سیم را به جک لحیم کنید و این کار را برای سیم های دیگر تکرار کنید.

کلاهک جک را دوباره ببندید. هندزفری خود را تست کنید اگر هنوز مشکل وجود دارد به احتمال زیاد سیم ها با هم برخورد دارند کلاهک را باز کنید و سیم ها را از هم جدا کنید.

آموزش تعمیر پد و پخش کننده گوشی های هندزفری

قبلا در انزل وب ترفندهای شگفت انگیز افزایش و بهبود کیفیت صدا هدفون را به شما معرفی کردیم. اما اگر شما صدای هندزفری را نمی شنوید گوشی ها را از کابل هندزفری جدا کنید. این مرحله برای هر مدل هندزفری متفاوت است. برای پیچ هایی که روی گوشی هندزفری وجود دارید بگردید و آن را با پیچ گوشتی باز کنید. پد را به آرامی بکشید و به پیچ های که زیر آن است نگاه کنید. با ابزار اسپودگر یا هر ابزار دیگر گوشی ها را جدا کنید.

آموزش تعمیر گوشی های هندزفری

حالا دنبال سیم های قطع شده بگردید. هر گونه سیمی که درون گوشی وجود دارد باید به درایور هندزفری وصل شود. سیم ها را باید به این پین ها لحیم کنید. مطمئن شوید که هیچ سیمی همدیگر را لمس نمی کنند.

آموزش تعمیر گوشی های هندزفری

درایور را عوض کنید. شما می توانید یک درایور هندزفری جدید خریداری کنید اما ممکن است کمی گران باشد. با استفاده از کاتر یا چاقوی تیز لاستیک اطراف مخروط مرکزی را برش بزنید. درایور مخروطی را بردارید. درایور جدید را در همان اسلات قرار دهید. خیلی دقت کنید که دیافراگم نازک را لمس نکنید. می توانید برای اطمینان خاطر خود کمی چسب را در اطراف لبه ها استفاده کنید.

آموزش تعمیر گوشی های هندزفری

اما اگر با روش هایی که امروز خدمت شما آموزش دادیم هندزفری شما تعمیر نشد آن را دور نیاندازید شما می توانید با آن کابل AUX بسازید و کابل AUX خود را به USB تبدیل کنید. در آخر توصیه می کنیم از خطرات و عوارض ناشی از استفاده مداوم هدفون و هندزفری غافل نشوید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در صورتی که آموزش تئوری تعمیر هندزفری گوشی را به صورت عملی پیاده کردید و در حین اجرا تجاربی بدست آوردید که در پست امروز انزل وب به آن اشاره نشده بود در صورت تمایل می توانید آن را همراه با نظرات و پیشنهادات خود در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

نظرات

 • یاسر says:

  سلام هندزفری من از قسمت فیشش خراب شده بود الان درستش کردم اما یکی R کار نمیکنه

  0
 • سامان says:

  سلام من تعمیر کار موبایل هستم و هندفری هم تعمیر میکنم هرکسی مشکلی توی هر زمینه ای از موبایل یا لوازم جانبیش مثل هندزفری یا شارژر یا کابلها و… داره بهم پیام بده رایگان راهنماییش میکنم موفق باشین،۰۹۰۱۹۰۳۱…
  Insta page:ifi…

  0
 • مبینا says:

  سلام هنوز فرق من نمیدونم از کجاش خراب شده مشکلش اینکه وقتی تماسی دارم صدای تماس گیرنده رو من دارم ولی اون صدای منو نمی شنود ممکنه راهنمایی بفرمائید برا تعمیر

  0
 • ali says:

  سلام خسته نباید سین هندزفری من از قسمتی که دکمه قطع و وصل تماس هست قطع و وصل میشه
  منظورم داخل همون قسمتیه که میکروفون هندزفری هست
  میشه لطفا طریقه تعمیر اون قسمتو بهم بگید

  0
 • مجید says:

  سلام شما هیچ توضیحی در مورد فیش های ۴ حالت که سیم میکروفون به کدام قسمت وصل میشود توضیحی ندادیم شکل هم مربوط به فیش ۳ حالت است. تشکر

  0
 • محسن says:

  سلام آیا کسی نحوه سیم بندی فیش akg سامسونگ بلده

  0
 • ریحانه says:

  فیش هنذفری،تبلت سامسونگ توش شکسته مونده پشتش باز کردم دیدم آون قسمت یه ورق آلمینیوم،پیچ شده،چیکار کنم درش بیارم

  0
 • احسان عباسی says:

  سلام، من یه هندزفری داشتم، گم شد😲
  لطفاً منو راهنمایی کنید

  0
 • فریبا says:

  سلام
  خسته نباشید
  مارک هندزفری من JBL مدل E15 هستش:
  https://www.jbl.com/earbuds/E15.html
  یکی از گوشی هاش صداش قطع شد ولی وقتی سیمشو به داخل فشار میدم صدا قطع و وصل میشه
  میشه تعمیرش کرد؟
  لطفا منو راهنمایی کنید

  0
 • علی رحیمی says:

  هندسفری من یک طرفش صداش کم شده چی کارش کنم

  0
 • میثم لطفعلی زاده says:

  سلام دوستانی که هدفونشون شکسته می توانند پیام بدهند تا بگم چطوری هدفونشونو مثل روز اول تعمیر کنند مثلا من خودم سامسونگ پرو دارم و شکسته بود و تعمیرش کردم ۰۹۰۲۲۴۷۱…

  0
 • فرشته جعفری says:

  سلام وقت بخیر من یه هندزفری بیسیم سامسونگ مدل Level u pro دارم که براثر بی احتیاطی یکطرف دسته اش شکست و بعد یکی از دوستان برای چسباندنش از چسب قطره ای استفاده کرد که باعث شد خودسیم حالت خشکی پیدا کنه وبشکنه
  تعداد رشته سیمهاش ۶ تایی هست که نتونستم پیداش کنم میشه منو راهنمایی کنید

  0
 • فرشته جعفری says:

  سلام وقت بخیر من یه هندزفری بیسیم سامسونگ مدل Level pro دارم که براثر بی احتیاطی یکطرف دسته اش شکست و بعد یکی از دوستان برای چسباندنش از چسب قطره ای استفاده کرد که باعث شد خودسیم حالت خشکی پیدا کنه وبشکنه
  تعداد رشته سیمهاش ۶ تایی هست که نتونستم پیداش کنم میشه منو راهنمایی کنید

  0
 • sherwin_mn says:

  سلام خسته نباشید هندزفری ایفون ۵ تا سیم داره نمیدونم ماله کدومه میشی از طریق تلگرام یا واتساب کمکم کنید ممنون میشم مرسی

  0
 • ali says:

  سلام.ببخشید.من وقتی هندزفری رو وارد گوشی میکنم،گوشی دیگه لمسش کار نمیکنه و تو همون حالت میمونه.مشکل از کجاس و باید چکار کنم؟کسی میدونه لطفا بگه

  0
 • Arti says:

  نمیدونید چقدر وتا چه حد ازتون ممنونم.اصن حد نداره واقعا. منتها لحیم نداشتم از خود ادامه ی سیم استفاده کردم و همینطور گرفتمش رو گاز اشپزخونه😂ولی خب عمل کرد. دمتون گرم حقیقتا. بدون هندزفری تا صبح دووم نمیاوردم

  0
 • رضا says:

  سلام
  من هندزفری سامسونگ Galaxy S6 دارم که هر طرف ده تا بلندگو داره
  واسه من فقط بلند گو های کوچیک کار میکنن و اون بزرگا که اصلی هستن کار نمیکنن
  اگه چیزی میدونید لطفا کمک کنید. ثواب داره . . .

  0
 • محمد says:

  سلام هندز فری من ضربه خورد و یکیش از کار افتاد فهمیدم مشکل از خود بلندگو هستش ولی مشکل اینه که هندز فری کاملا پلمبه و هیچ جوره باز نمیشه چیکار کنم

  0
 • محسن says:

  سلام
  من هندزفری کپسولی شیائومی دارم و
  محل اتصال سیم به کنترلرهای صدا و مکالمه از قسمت الکترونیکی آن قطع شده
  فکر کنم میشه درستش کرد ولی ترتیب سیم ها را نمیدونم.
  ضمن اینکه نمیدونم قاب محافظ بخش کنترلر موسیقی و مکالمه را از کجا تهیه کنم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید، حتی میتونم در تلگرام با عکس توضیح بدم.
  مدلی که دارم الان بالای ۱۵۰ تومن قیمتشه و من پولشو ندارم، پس کمکم کنید درست بشه
  آیدی تلگرامم را میزارم
  Shabro706@

  0
 • S.h.S says:

  هندزفری بد گره خورد درحال باز کردن گره چندجا روکش هندزفری پاره شده سمت سیم بزرگ هدفون هندزفری صدا قطع شده چکار باید بکنم

  0

تبلیغات متنی