راهنما کامل تصویری تنظیم ساعت کاسیو (مدل دیجیتال، عقربه ای و جهان نما)

راهنما کامل تصویری تنظیم ساعت کاسیو (مدل دیجیتال، عقربه ای و جهان نما)

یکی از برند های محبوب ساعت، برند کاسیو ⌚️ می باشد.

این برند ژاپنی همواره به صورت خلاقانه، ساخت و طراحی منحصر به فردی از ساعت را به خریداران ارائه داده است. در این مطلب از انزل وب به ارائه راهنما کامل تصویری تنظیم ساعت کاسیو (مدل دیجیتال، عقربه ای و جهان نما) می پردازیم.

تنظیم ساعت کاسیو

?How to Set Time and Date on Casio Watches

به طور کلی بر طبق آنچه در سایت رسمی برند کاسیو در رابطه با تنظیم ساعت کاسیو آمده است، برای تنظیم ساعت عقربه ای کاسیو می توانید دسته کوک را به بیرون بکشید و بچرخانید و عقربه ها را بر روی ساعت مورد نظرتان تنظیم کنید. همچنین برای تنظیم ساعت های دیجیتال کاسیو (چهار دکمه)، دکمه Adjust را بزنید و و زمانی که عدد ثانیه به حالت چشمک زن در آمد، با استفاده از دکمه های Start عدد را زیاد و با استفاده از Split عدد را کم کنید. (برای تغییر عدد چشمک زن از ثانیه بر روی دقیقه و ساعت از دکمه Mode استفاده کنید.)

روش کار برای تنظیم ساعت دیجیتال سه دکمه این است که، باید بر روی دکمه Mode بزنید و زمانی که ثانیه به حالت چشمک زن در آمد، با فشار بر روی دکمه Start / Stop در قسمت راست ساعت، عدد را تنظیم کنید. همچنین با استفاده از دکمه Light تنظیم ساعت را از روی ثانیه بر روی دقیقه و ساعت ببرید.

همچنین ساعت های کاسیو امکان نمایش تاریخ و یا تغییر فرمت ساعت در بیشتر مدل های دیجیتال و جهان نما خود دارد، که در ادامه این مطلب به بررسی دقیق تصویری تنظیم ساعت کاسیو (مدل دیجیتال، عقربه ای و جهان نما) و دیگر قابلیت های آن خواهیم پرداخت.

تنظیم ساعت کاسیو عقربه ای

در ساعت های عقربه ای کاسیو معمولا دو دکمه در بالا و پایین و یک دسته کوک در وسط قرار دارد (ممکن است ساعت شما دو دکمه را نداشته باشد). برای تنظیم ساعت تنها باید دسته کوک را کمی بپیچانید و به بیرون بکشید، تا از جای خود خارج شود. در صورتی که ساعت شما باکس تاریخ در کنار عقربه داشته باشد اگر یک بار دسته کوک را به سمت بیرون بکشید می‌توانید با چرخش آن تاریخ را تغییر دهید و اگر دو بار دسته کوک را به بیرون بکشید می توانید با چرخش آن زمان را تغییر دهید. پس از تنظیم، دسته کوک را به داخل بفشارید و بپیچانید تا در جای خود تنظیم شود.

تنظیم ساعت عقربه ای کاسیو

 

تنظیم ساعت کاسیو دیجیتال

تنظیم ساعت دیجیتال کاسیو (چهار دکمه)

توجه داشته باشید که شاید مراحل در مدل ساعت شما کمی متفاوت یا کاملا فرق کند، اما به صورت کلی مراحل انجام کار تقریبا در همه دستگاه ها یکسان است. در صورت تفاوت بسیار بهتر است نحوه انجام کار مدل مخصوص دستگاه خود را در اینترنت جستجو کنید.

اگر به دنبال تنظیم ساعت کاسیو دیجیتال (چهار دکمه) هستید، در برخی از مدل های ساعت دیجیتالی کاسیو، مثل ساعت Casio W735 AV دکمه های Mode ، Adjust  و Split و Start  وجود دارد.

برای فعال سازی و تنظیم این مدل از ساعت دیجیتال کاسیو، ابتدا بر روی دکمه Adjust در چپ و بالای ساعت بزنید و نگه دارید تا ثانیه شمار به حالت چشمک در بیاید. سپس از طریق دکمه سمت راست پایین (Start) می توانید عدد ثانیه را زیاد و به کمک دکمه Split در راست و بالای ساعت عدد را کم کنید. ( به عنوان مثال اگر میخواهید عدد را از ۳ به ۲ کاهش دهید، باید دکمه Split را بزنید). برای تغییر تنظیمات بر روی ساعت و دقیقه دوباره دکمه Mode را بفشارید تا قسمت دقیقه و پس از تنظیم دقیقه با تکرار مراحل ساعت به حالت چشمک زن (تنظیم زمان) در بیایند.

تنظیم ساعت کاسیو

در آخر اگر به صورت مکرر دکمه Mode را فشار دهید و یا صبر کنید تا پس از دو یا سه دقیقه به صورت خودکار به صفحه نمایش ساعت بازگردانده شوید، تنظیمات ذخیره خواهد شد.

تنظیم ساعت کاسیو دیجیتال (سه دکمه)

برای تنظیم ساعت کاسیو دیجیتال (سه دکمه)، دکمه پایین سمت چپ (دکمه Mode) را فشار دهید تا ثانیه شمار به حالت چشمک‌زن (تنظیم زمان) دربیاید.

تنظیم زمان ساعت کاسیو دیجیتال 3 دکمه

با فشردن دکمه Start / Stop در قسمت راست و پایین ساعت می توانید رقم ثانیه را تنظیم کنید. (با فشار یکسره بر روی دکمه اعداد سریع تر بالا می روند.)

تنظیم ساعت دیجیتال کاسیو

سپس به کمک دکمه بالا سمت چپ (Light) می توانید تنظیم ساعت را از ثانیه بر روی دقیقه و با تکرار این مرحله بر روی ساعت جا به جا کنید.

تنظیم زمان ساعت کاسیو

پس از تنظیم ساعت، دکمه سمت چپ پایین (Mode) را فشار دهید تا تغییرات ذخیره شود.

تنظیم نهایی ساعت کاسیو

همچنین در ساعت دیجیتال  Casio HDC-700 با فشردن دکمه Mode در قسمت پایین و چپ ساعت می توانید ساعت را به قسمت تنظیم زمان ببرید. در این حالت عدد ساعت به صورت چشمک زن به نمایش در می آید. دکمه سمت چپ به نام Search را فشار دهید تا عدد ساعت افزایش پیدا کند. همچنین برای کم کردن این عدد می توانید دکمه Light در زیر صفحه را بزنید. برای انتخاب دقیقه و ثانیه یک بار دیگر بر روی Mode بزنید. هر کدام از اعداد که انتخاب شوند به صورت چشمک زن نمایش داده می شوند.

تنظیم ساعت دیجیتال کاسیو

تعویض حالت نمایش ۱۲/۲۴ ساعت دیجیتال

برای این کار در ساعت های دیجیتال، مثل ساعت Casio HDC-700 دکمه راست پایین، که در این مدل ساعت Search نام دارد را فشار دهید تا فرمت ساعت از ۱۲ ساعت بر روی ۲۴ ساعت یا برعکس تنظیم شود.

تنظیم فرمت ساعت کاسیو

در ساعت های دیجیتال (۴ دکمه) مانند ساعت Casio W735 HB ابتدا دکمه Mode در قسمت پایین و چپ ساعت را فشار دهید. سپس با نمایش عبارت ۲۴H یا ۱۲H فرمت ساعت را با استفاده از دکمه پایین سمت راست که در این مدل ساعت Start نام دارد تغییر دهید.

تنظیم ساعت چهار دکمه دیجیتال کاسیو

تنظیم تاریخ در ساعت دیجیتال کاسیو

در ساعت Casio W735 HB پس از تنظیم زمان ساعت و همچنین فرمت زمان (۱۲/۲۴)، دوباره دکمه Mode را فشار دهید تا وارد تنظیمات سال، ماه و روز شوید. با فشار بر دکمه Mode قسمت سال به چشمک در می آید. در این قسمت با استفاده از دکمه Start در ساعت می توانید عدد سال را زیاد و با Split این مقدار را کاهش دهید. برای تنظیم مقدار ماه  و روز همین مراحل را تکرار کنید.

تنظیم تاریخ ساعت دیجیتال کاسیو

به طور کلی برای تنظیم تاریخ در ساعت های دیجیتال سه دکمه کاسیو، مثل سری Illuminator ابتدا دکمه Light در قسمت بالا و سمت چپ ساعت را فشار دهید و سپس دکمه Start / Stop در قسمت پایین و چپ ساعت بزنید و عدد سال را تنظیم کنید.

تنظیم تاریخ ساعت کاسیو

پس از هر تنظیم دکمه Mode را بزنید تا تنظیمات ثبت شود. (نکته : فرمت تاریخ در بعضی از ساعت ها به صورت (US Date Format)، اول ماه، بعد روز و بعد آن سال می باشد. به عنوان مثال تاریخ ۱۱ سپتامبر به صورت ۱۱- ۹ نمایش داده می شود.)

همچنین برای ساعت Casio HDC-700 بر روی دکمه Mode بزنید تا ساعت قسمت تنظیم تاریخ را نمایش دهد. در این مرحله. با دکمه Search عدد سال را زیاد و با دکمه  Light عدد را کم کنید. برای رفتن به بخش ماه و روز باید دوباره دکمه Mode را بزنید تا عدد ماه و یا عدد روز به صورت چشمک زن در بیاید و با تکرار مراحل بالا آن را تنظیم کنید.

تنظیم ساعت کاسیو

در نهایت برای تنظیم تاریخ روز و ماه دکمه Mode را مکرر بزنید تا قسمت مورد نظرتان (ماه یا روز) چشمک زن شود و سپس مراحل را تکرار کنید.

تنظیم ساعت کاسیو جهان نما

کاسیو، یکی از اولین سازندگان محسوب می‌شود که قابلیت نمایش ساعت جهانی (جهان نما) را به ساعت‌های خود اضافه کرد. این ویژگی امکان مشاهده زمان چهل و هشت شهر دنیا را برای فرد فراهم می کند. علاوه بر این سی و یک منطقه زمانی نیز روی نقشه‌ای کوچک قابل مشاهده است.

پیش از تنظیم، اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ساعت بر روی منطقه زمانی اول تنظیم باشد. با دکمه Search در قسمت پایین و چپ ساعت، منطقه زمانی را بر روی T-1 تنظیم کنید.

تنظیم منطقه زمانی ساعت کاسیو

دکمه Adjust را نگه دارید تا قسمت ثانیه برای شما به صورت چشمک زن در بیاید. سپس بر روی دکمه Search بزنید تا اعداد بخش چشمک زن ریست شوند.

تنظیم ساعت دیجیتال جهان نما کاسیو

اگر در این مرحله بر روی دکمه Mode بزنید در کنار اسم شهر، کلمه On نمایش داده می شود. اگر قابلیت On (روشن) باشد، تغییرات فقط بر روی ساعت همان شهر (به عنوان مثال در تصویر پایین لندن) اعمال می شود. همچنین با فشار دکمه Search می توانید تغییر را غیرفعال کنید.

تنظیم ساعت دیجیتال کاسیو

برای انتخاب قسمت ساعت و تنظیم آن بر روی گزینه Mode بزنید. ساعت را انتخاب و با استفاده از دکمه Search مقدار عدد آن را زیاد و با دکمه Light عدد ساعت را کم کنید.

تنظیم ساعت جهان نما کاسیو

برای تغییر فرمت ساعت، با استفاده از دکمه Mode به قسمت ۱۲H یا ۲۴H بروید و بر روی دکمه Search بزنید.

تنظیم فرمت ساعت کاسیو

شما با فشار بر دکمه Light می توانید چراغ ساعت را روشن کنید. برای این کار پس از تنظیم تاریخ دوباره دکمه Mode را بزنید. در این مرحله عدد روی صفحه نمایش مربوط به مدت زمان چراغ صفحه نمایش است.

تنظیم روشنایی ساعت کاسیو

در آخر اگر می خواهید که صدای دکمه ساعت را بی صدا کنید، دکمه Mode را نگه دارید تا کلمه Mute در قسمت بالای ساعت نمایش داده شود.

تنظیم صدا ساعت کاسیو

سوالات متداول

چگونه ساعت کاسیو را تنظیم کنیم؟

تنظیم ساعت های این برند به مدل ساعت بستگی دارد. اگر ساعت عقربه ای است با کمک دسته کوک و اگر دیجیتال است با استفاده از دکمه های کنار صفحه می توانید آن را تنظیم کنید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی راهکارهای تنظیم ساعت کاسیو پرداختیم. کاسیو، از اولین برندهایی است که ساعت هایی با قابلیت های هوشمند به بازار عرضه کرد. نسل جدید این ساعت ها هم قابلیت هایی مشابه ساعت های هوشمند اپل واچ ارائه کرده اند که قابلیت اتصال به گوشی همراه را دارد. شناخت درست از اجزا ساعت و همچنین کارایی دکمه های ساعت دیجیتال کاسیو، استفاده از آن ها را آسان تر می کند. ساعت های کاسیو تاریخ روز و در سری جهان نما، زمان مناطق مختلف جهان را در اختیار فرد قرار می دهد. اما نکته بسیار مهم این است که احتمالا نام دکمه ها و یا برخی مراحل بین مدل های این مطلب و دیگر مدل های این شرکت تفاوت داشته باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم که آموزش این مطلب برای شما کاربردی بوده باشد. اگر تجربه و یا نظری درباره استفاده از ساعت های این برند قدیمی و محبوب دارید در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
ممنونیم، امتیاز شما ثبت شد 🙂

بیشتر بخوانید

آموزش تنظیم ساعت اپل واچ به صورت دستی و خودکار
آموزش تنظیم ساعت اپل واچ به صورت دستی و خودکار
آموزش کامل حل مشکل ساعت در اندروید و تنظیم ساعت برنامه ها
آموزش کامل حل مشکل ساعت در اندروید و تنظیم ساعت برنامه ها
آموزش تصویری تنظیم ساعت ماشین پژو پارس ، 206 ، کیا و..
آموزش تصویری تنظیم ساعت ماشین پژو پارس ، ۲۰۶ ، کیا و..
آموزش 5 روش نمایش ثانیه شمار در ساعت ویندوز 11 و ویندوز 10
آموزش ۵ روش نمایش ثانیه شمار در ساعت ویندوز ۱۱ و ویندوز ۱۰

نظرات

×