وش انتقال تمام اطلاعات (شماره ، SMS و..) یک گوشی اندروید به اندروید دیگر

۷ روش انتقال تمام اطلاعات مثل اس ام اس ، شماره تلفن و.. از یک گوشی اندروید به اندروید دیگر

پس از خرید گوشی جدید شاید یکی از کارهای که نگران کننده به نظر می رسد انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید است.

برنامه ها،تنظیمات خاص،عکس ها،لیست مخاطبین، اس ام اس ، دانلودها و.. چیزهایی هستند که دوست دارید به گوشی جدیدتان انتقال دهید و شاید انتقال این حجم از اطلاعات به صورت دستی بسیار زمان بر باشد. اما نگران نباشید این مساله اینقدرها نیز پیچیده نیست،امروز میخواهیم روش های ساده ای برای انتقال اطلاعات از اندروید به گوشی جدید اندروید را آموزش دهیم.

۷ روش انتقال مخاطبین ، پیامک و.. از گوشی اندروید به اندروید دیگر

How to easily Transfer All Your Data to a New Andriod Device

وقتی گوشی و یا سیستم کامپیوتر جدیدی میخرید شاید اولین کاری که باید انجام دهید انتقال اطلاعات از دستگاه قبلی به جدید است.برای انتقال اطلاعات بین دو سیستم راههای زیادی وجود دارد که قبلا در انزل وب به آنها پرداخته شده است همچنین در گذشته برای مدیریت راحت تر مخاطبین ، SMS به شما روش پیدا کردن شماره های تکراری و ریکاوری اس ام اس،تماس،شماره مخاطبین پاک شده را آموزش دادیم که انتقال اطلاعات گوشی های اندرویدی نظیر شماره تلفن ، اس ام اس و.. نیز مانند موارد قبلی میتواند به سادگی توسط برنامه ها و تنظیمات گوشی انجام شود.

انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید با سرویس بک آپ گیری اندروید

در انزل وب آموزش کاملی برای بکاپ گیری آسان اطلاعات اندروید داشته ایم که ۶ ایزار خوب و کاربردی برای انتقال آسان اطلاعات و بکاپ گیری اندروید بکار میروند معرفی کردیم. بخش Backup & Reset خود اندروید نیز میتواند تمام تنظیمات و موارد شخصی شما را در فضای ابری اکانت گوگل شما ذخیره کند. مواردی مثل تنظیمات تقویم گوگل،شبکه های وای فای و پسوردها،تصاویر پس زمینه،تنظیمات نمایش،زبان و تاریخ و زمان.برای بکاپ گیری اپلیکیشنهایی نیز وجود دارند اما همه ی اپلیکیشنها روی تمامی گوشی ها قابل اجرا نیستند اما با استفاده از Backup & Reset میتوانید مطمئن شوید که بکاپ گرفته شده بر روی اکثر گوشی های اندروید قابلیت ریکاوری و انتقل دارد.

برای روشن کردن سرویس بکاپ گیری اندروید به Setting>Backup and reset بروید و مطمئن باشید که گزینه Backup my data روشن باشد.

سرویس بکاپ گیری اندروید

اگر بیش از یک حساب کاربری روی گوشی خود دارید،لازم است اکانتی را انتخاب کنید که میخواهید بکاپ گیری روی آن ذخیره شود.در گزینه Backup account اکانتان را انتخاب کنید.

وقتی برای اولین بار گوشی نو خود را روشن میکنید،از شما درباره اکانت گوگلتان پرسیده می شود.اگر گوشی بکاپ را روی سرور پیدا کند از شما برای استفاده از آن سوال پرسیده می شود و Yes را انتخاب کنید.

انتقال اطلاعات مثل شماره تلفن ، اس ام اس و.. بین دو گوشی سامسونگ ، HTC ، LG ، هواوی ، سونی و..

کاربران سامسونگ می توانند از برنامه SmartSwitch Mobile نیز استفاده کنند که علاوه بر سرویس بکاپ گیری اندروید، چیزهایی مثل پیامها،تماسها،مخاطبین و اکانتهای ایمیل را نیز ذخیره می کند.کاربران سونی نیز می توانند از Sony Xperia Transfer ، کاربران HTC از ابزار HTC Transfer ، کاربران گوشی هواوی از Huawei Backup و LG هم از LG Bridge استفاده کنند.همه ی این برنامه ها عملکرد یکسانی دارند و توجه کنید که در صورتی می توانید از این استفاده کنید که گوشی جدیتان نیز از همان برند باشد.در صورتی که از اطلاعاتتان به درستی بکاپ گیری نشده باشد نیازی به نگرانی نیست،با روشهای ساده می توانید ریکاوری اطلاعات انجام دهید و مجدد بکاپ بگیرید.

انتقال اطلاعات بین دو گوشی سامسونگ

انتقال عکس های از گوشی اندروید به اندروید دیگر توسط  Google Photos

برنامه های زیادی هستند که می توانید برای انتقال عکسها از آنها استفاده کنید.OneDrive و Google Drive برای این کار بسیار مناسب هستند و برای هر برند گوشی هم اپلیکیشن های خاصی وجود دارد.اما ساده ترین راه استفاده از Google Photos است که با استفاده از آن  بین همه اکانتها همسان سازی صورت میگیرد.از سال ۲۰۱۵ گوگل یک بروزرسان برای دسکتاپ نیز ارائه کرده است که آنرا به یک ابزار قدرتمند تبدیل کرده است ، قبلا در انزل وب به صورت کامل ترفند ها و نحوه استفاده از Google Photos را آموزش دادیم.

سرویس google photo

اول مطمئن شوید که از تمامی فایلهای شما بکاپ گرفته شده است.ممکن است فولدرهای مختلفی مثل دوربین،عکسهای Whatsapp،اسکرین شاتها و غیره روی گوشیتان داشته باشید و نیاز باشد به صورت دستی بکاپ گیری برای هر فولدر را روشن کنید.برای این کار Google photo را باز کنید و به Menu>Setting>Backup and Sync>Backup device folders بروید.وقتی وارد گوشی جدیدتان شوید تمامی عکسهایی که از آنها بکاپ گرفته اید در اپلیکیشن قابل دیدن هستند.

انتقال و مدیریت پسوردهای اندروید به دستگاه دیگر

گوشی های اندرویدی ویژگی برای پسوردها دارند که به آن Smart Lock گفته می شود.در واقع گوگل پسوردهای برنامه ها را در سرور خود نگه داری میکند و زمانی که یک اپلیکیشن را بر روی گوشی جدید نصب می کنید،گوشی جدید آنرا شناسایی میکند و نام کاربری و پسورد شما را وارد میکند. برای استفاده از این ویژگی لازم است که اپلیکیشنها تکنولوژی لازم را داشته باشند که متاسفانه برخی اپلیکیشنها این تکنولوژی را ندارند.گوگل کروم هم پسوردهای شما را می تواند ذخیره کند اما این کار پیشنهاد نمی شود زیرا که استاندارد حفاظت از پسوردها در آن بالا نیست.

یک اپلیکیشن برای مدیریت پسوردها توصیه می شود LastPass است که ویژگی هی زیادی دارد.یکی از مزایای استفاده از برنامه مدیریت پسوردها این است که تنظیمات خاصی ندارند و با نصب آنها روی گوشی می توانید تمامی اطلاعات کاربری خود را ذخیره کنید.

انتقال اطلاعات بین دو گوشی ، بکاپ گیری و بازیابی پیامها

شاید اطلاعات ارزشمندی را در تاریخجه پیامهای خود دارید و می خواهید آنها را به گوشی جدید انتقال دهید.یکی از بهترین و قابل اعتمادترین راهها برای این کار استفاده از SMS Backup & Restore است که با استفاده از آن به راحتی میتوانید از پیامها بکاپ بگیرید  و بعدا بازیابی کنید.

بکاپ گیری و بازیابی پیامها

همچنین میتوانید بکاپ پیامهایتان را روی فضای ابری قرار دهید و برای بازیابی آنها برنامه ریزی کنید.اگر از برنامه پیام رسان واتس اپ استفاده میکنید به راحتی می توانید داده ها را به گوشی جدیدتان انتقال دهید.کافی است به Menu>Setting>Chat backup بروید و Backup را انتخاب کنید.

انتقال  اطلاعات شخصی از یک گوشی به گوشی دیگر

اطلاعات دیگری که روی گوشی خود دارید و در گروه هایی که مطرح کردیم قرار نمیگیرند را نیز می توانید به راحتی به گوشی جدید انتقال دهید.اطلاعاتی مثل صداهای ضبط شده،فایلهای مهم و غیره.برای انتقال این اطلاعات دو روش وجود دارد.با استفاده از کابل USB گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و اطلاعات را به آن انتقال دهید.سپس این اطلاعات را به گوشی جدید انتقال دهید.راه دوم استفاده از کارت حافظه است که می توانید اطلاعات را روی آن ذخیره کنید و در گوشی جدید قرار دهید.

نرم افزار انتقال اطلاعات ، مخاطبین ، اس ام اس و.. اندروید

برای انتقال اطلاعات بین دو گوشی انروید می توانید از اپلیکیشنهای زیادی در گوگل استور وجود دارند.یکی از بهترین اپلیکیشنهای مجود برای گوشی های غیر روت،Helium است. این اپلیکیشن از اطلاعات شما مثل شماره تلفن ها ،پیام ها،لیست تماسها و غیره بکاپ می گیرد و هم چنین آنها را با فضای ابری همسان سازی میکند.Helium روی اکثر گوشی ها به خوبی اجرا می شود و با یک کلیک میتوانید اطلاعات را بازیابی کنید.

نظر و پیشنهاد شما؟

در مطلب امروز راههای زیادی برای مهاجرت آسان به گوشی جدید را بیان کردیم.کدام اپلیکیشنها انتقال اطلاعات را برای شما آسان کرده اند؟ نظرات و راههای خود را برای این موضوع با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

دلیل و 6 روش حل مشکل آپدیت نشدن گوگل کروم در ویندوز، آیفون و اندروید
دلیل و ۶ روش حل مشکل آپدیت نشدن گوگل کروم در ویندوز کامپیوتر
باز کردن مشاهده و دسترسی به سایت ها بدون نیاز به اینترنت در اندروید
۲ روش مشاهده و دسترسی به سایت ها بدون نیاز به اینترنت در اندروید
دلیل و روش حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای و دیتا اینترنت گوشی
علت و روش های حل مشکل روشن شدن خودکار وای فای و دیتا اینترنت گوشی

نظرات

 • ارمین says:

  لطفا یه راهکار بدین که با اندروید ۴ هم بشه ازش استفاده کرد. این برنامه ها همه اندروید ۵ میخان

 • رویا says:

  سلام وقتی گوشی من سامسونگ جی ۵هستش. ووقتی تماس ورودی دارم روی گوشی یک نفر دیگر همزمان زنگ میخوره، درواقع یک نفر بهم میگه تمام تماس ها پیام ها و اینستاگرام گوشی منو روی گوشی خودش کپی کرده. من خیلی تلاش کردم از این شرایط بیرون بیام ولی نمیدونم چیکارکنم؟میشه خواهش کنم خواهش کنم راهنماییم کنید اگر ممکنه به ایمیل ج بدید. سپاس

  • ابولفضل says:

   سلام.تو گوشی خودت کد دستوری *۰۰۲# رو بزن از اون به بعد دیگه نمتونه بیاد🙃
   #لش_کبیرم

 • kiani says:

  سلام
  مطالب سایت شما واقعا مفید هستند
  موفق تندرست باشید

 • مجید بوالحسنی says:

  بهترین راه حل بک آپ گیری از کل اطلاعات گوشی و بازیابی آنها در زمان دلخواه استفاده از ابزاری در تلفن همچون I cloud هستش و این روش فقط به یک حساب کاربری یا ایمیل یا حس میل لازم دارد فضای ذخیره سازی مورد استفاده در این روش به صورت اتوماتیک از فضای رایگان Google drive هستش.اصلا معرکه هستش از تمام اطلاعات گوشی بک آپ گرفته و در زمان بازیابی بنا به درخواست و علاقه شما حتی به همان صورت که آپ ها را در صفحه چیده بودید پیچیده.امتحانش کنید

 • نیما says:

  من گوشی سونی داشتم که ازم دزدین و الان یه گوشی سامسونگ دستمه . چطوری میتونم اس ام اس های گوشی قبلیم رو تو این گوشیم بیارم؟

 • آرمین says:

  ببخشید ال سی دی گوشیم سوخته میخواستم ببینم میشه مخاطبین و پیامک ها رو به هر طریقی شده انتقال بدم

 • Mahdieh says:

  چطوری میشه اسا رو از حافظه گوشی ب سیمکارت انتقال داد؟؟؟!

 • علیرضا says:

  خو من میخاستم ببینم چجوری میشه اسارو انتقال بدم
  اینجا ک همش نوشته قبلا گفتیم?

 • حسین says:

  سلام
  منون از پست بسیار کاربردی تون
  آیا راهی برای انتقال یادداشت ها از گوشی سامسونگ به شیاعومی هست ؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • suroor says:

  سلام من اپلیکیشن های گوشی قبلی من روی کارت حافظه بود،اما چرا الان ک کارت حافظه رو گذاشتم روی گوشی جدیدم اون برنامه ها رو باز نمیکنه؟؟؟

  • ناصر says:

   چون اطلاعات پیشرفت برنامه های نصب شده در مموری کارت،در حافظه داخلی گوشی ذخیره میشه و اپ های درون مموری کارت،در گوشی دیگر عملاً بدردنخور میشن،و برای این کاری که میگید از یک برند گوشی باشه و قبلا باید بکاپ گرفته باشید.

 • اوا says:

  سلام
  من باید چجوری بابرنامه ی Helium یا sms backup & restore کارکنم؟ خواهش میکنم یکی زودتر کمکم کنه , اگر نیازی باشه میتونین به پی وی تلگرامم بیاینو راهنماییم کنین , فقط لطفا زودتر
  این ایدیه تلگراممه@ozzaaa

×