انزل وب

با کمک مچ دست خود بازی های کامپیوتری را به اتمام برسانید

بدن سازی یکی از رشته های مورد علاقه اشخاص برای قوی کردن عضله های بدن، ورزش و تناسب اندام میباشد.اما یک شرکت بیو پزشکی به نام Advancer Technologies یک کنترلر بازی های ویدیویی ایجاد کرده است که به شکلی متفاوت به ماهیچه های بدن شما کمک میکند.

انزل وب

با استفاده از سنسورهای الکترومیوگرافی (EMG) که با برد تغییر یافته ای به نام Arduino Uno آمیخته شده اند این کمپانی توانسته یک دستگاه plug-and-play (استانداردی برای اتصال دستگاههای جانبی مانند پرینتر و … به سیستم ) ایجاد کند که به کاربر اجازه میدهد با استفاده از عضلات خود به جای انگشتان دست بازی کنند.

انزل وب

با اجرای دموی بازی محبوب Super Mario Bros. 3 بر روی این دستگاه یک کارمند این شرکت توانست مرحله اول این بازی را بدون لمس کیبورد یا موس به اتمام برساند.او برای انجام اینکار با باز و بسته کردن دستان خود برای شبیه سازی دکمه های A و B کنترلرهای قدیمی و از حرکت دستان خود برای حرکت دادن کارکتر بازی به چپ و راست استفاده کرد.

انزل وب

هدف واقعی این سیستم  کمک به بیمارانی که تحت توانبخشی، آسیب یا جراحت هستند است و با سرگرم کردن و حرکت دادن اعضای بدن آنها میتواند به درمان و دوری ذهن بیمار از بیماری کمک میکند.

میتوانید ویدیو عملکرد و چگونگی ساخت این دستگاه را از اینجا مشاهده کنید.

منبع خارجی:venturebeat

ویرایش و ترجمه:انزل وب

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات