11 روش بستن برنامه های باز و در حال اجرا پس زمینه اندروید

۱۱ روش بستن برنامه های باز و غیر ضروری در حال اجرا پس زمینه اندروید

امروز در انزل وب قصد داریم در مورد نحوه بستن برنامه های باز و برنامه های غیر ضروری که در پس زمینه اجرا می شوند صحبت کنیم.

باز بودن برنامه ها و فرایندهای اجرا شده در پس زمینه می تواند موجب مصرف منابع دستگاه شما و در نتیجه مصرف بیشتر باتری شود. از شما کاربران گرامی دعوت می کنیم که ادامه پست امروز انزل وب را مطالعه بفرمایید.

بهترین برنامه توقف و بستن برنامه های باز و در حال اجرای پس زمینه اندروید

How to Close Apps on Android with Best Android Task Killer Apps

اندروید یک پلتفرم زیبا است، اما مشکلات جزئی در آن وجود دارد که در واقع در طول کار روزمره مزاحم کاربر می شود. یکی از بزرگترین اشکالی که در اندروید وجود دارد این است که برنامه های زیادی وجود دارند که بدون اطلاع کاربر در پس زمینه اجرا می شوند. این برنامه های پس زمینه تمام منابع سیستم شما را از بین می برد و باتری تبلت یا دستگاه اندرویدی شما را مصرف می کنند. به عبارت دیگر یکی از عللی که باعث می شود باتری گوشی و تبلت شما زود تمام شود باز بودن برنامه ها و اجرای برنامه ها در پس زمینه است. قبلا در انزل وب در مورد علت زود تمام شدن شارژ گوشی چیست ؟ راه های جلوگیری از سریع خالی شدن شارژ صحبت کردیم که در صورت تمایل می توانید مطالعه بفرمایید.

برای حل این مشکل شما باید اقدام به بستن برنامه های باز و برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند کنید. شما می توانید از دکمه Overview، برنامه مدیریت برنامه و برنامه های Task manager برای بستن برنامه های پس زمینه استفاده کنید. در ادامه هر یک از این موارد را به صورت مفصل تر بررسی می کنیم.

بستن برنامه های باز و غیر ضروری در اندروید گوشی های سامسونگ، هواووی و..

برای بستن برنامه های باز در اندروید روی دکمه مربع ( یا دو مستطیل که رو هم افتاده است) و به آن دکمه Overview گفته می شود تپ کنید. معمولا این دکمه در پایین صفحه نمایش و در سمت راست دکمه Home وجود دارد. اما در برخی دستگاه ها ممکن است این دکمه به صورت یک دکمه فیزیکی باشد. در دستگاه های سامسونگ دکمه Overview معمولا در سمت چپ دکمه Home واقع شده است.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

با گرفتن این دکمه برنامه های باز به شما نمایش داده می شود. حالا باید با انگشت برنامه ها را به سمت چپ بکشید تا برنامه های باز بسته شوند. این روش برنامه های باز را می بندد اما فرایندهایی که در پس زمینه اجرا می شوند را متوقف نمی کند.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

بستن برنامه های پس زمینه اندروید از طریق مدیریت برنامه ها

برای بستن برنامه های پس زمینه، وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

اسکرول را پایین بکشید. در بخش Device روی Apps تپ کنید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

برنامه ای که می خواهید ببندید را انتخاب کنید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

روی Stop یا Force Stop تپ کنید و بعد برای تایید روی ok ضربه بزنید. با این کار برنامه های باز و برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند متوقف و بسته می شوند.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

بستن برنامه های باز و غیر ضروری در اندروید با برنامه ES-Task-Manager

برنامه ES-Task-Manager یکی از بهترین برنامه های مدیریت وظیفه است که در حال حاضر برای دستگاه های اندروید در دسترس است. این برنامه کاملا رایگان است و تمام ویژگی هایی که می خواهید یک برنامه مدیریت ویفه ارائه دهد را دارد. این برنامه به شما اجازه می دهد تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را شناسایی کنید. بعد می توانید تنها با یک تپ آنها را ببندید. شما همچنین می توانید برنامه های ناخواسته را از داخل برنامه ES Task Manager حذف کنید. با این کار فضای ذخیره سازی موجود در تلفن خود را افزایش دهید. اگر شما نمی خواهید برنامه های خاصی را از بین ببرید می توانید آنها را به لیست سفید اضافه کنید تا برنامه آنها را به صورت خودکار متوقف کند.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

اگر قصد دارید سرعت دستگاه اندروید خود را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم پست ۱۳ روش افزایش سرعت اندروید : با این ترفندها سوار بر اسب اندروید بتازید! را مطالعه بفرمایید.

SystemPanelLite بهترین برنامه برای بستن برنامه های باز اندروید

اگر شما به فیلم های علمی تخیلی علاقه دارید برنامه SystemPanelLite نظر شما را به خود جلب می کند. رابط کاربری برنامه SystemPanelLite چیزی شبیه به یک فیلم علمی تخیلی است. این رابط کاربری شامل اطلاعات دقیق، نمودارها و داده های مربوط به منابع دستگاه شما است. به نظر می رسد برنامه SystemPanelLite یک ابزار عالی برای کاربران اندروید است. این برنامه مدیریت ویفه نه تنها برنامه هایی که در پس زمینه را شناسایی و می کشد، بلکه اطلاعات دقیقی درباره سیستم اندروید به شما می دهد. این برنامه دستگاه شما را نظارت می کند و هر وقت چیز غیر عادی مشاهده شود به شما اطلاع رسانی می کند. به کمک نسخه پولی این برنامه (۲.۹۹ دلار) شما می توانید ویژگی های نصب / حذف برنامه و نظارت باتری ( برای اطمینان از حداکثر طول عمر باتری) را در دستگاه خود داشته باشید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

بستن برنامه های باز شده اندروید توسط برنامه Greenify

یکی از بهترین ابزارهای اندروید و برنامه مدیریت وظیفه اپلیکیشن Greenify است. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا تمام برنامه های ود را با یک روش منحصر به فرد مدیریت کنید. شما مجبور نیستید تمام برنامه هایی که منابع سیستم شما را مصرف می کنند را بکشید. به جای آن برنامه Greenify به شما این امکان را می دهد تا برنامه های خرابکار را غیر فعال کنید. برنامه Greenify در پس زمینه اجرا نمی شود. در نتیجه در عمر باتری شما صرفه جویی عجیبی انجام می دهد و دستگاه شما به راحتی کار می کند.

با این حال برای بستن برنامه های باز و در حال اجرا تمام کاری که شما باید انجام دهید این است، برنامه Greenify را باز کنید و برنامه مورد نظر خود را ببندید. به محض بستن برنامه، Greenify به حالت خواب بر می گردد. Greenify موجب صرفه جویی در باتری دستگاه شما می شود و سرعت عملکرد را افزایش می دهد.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

اگر قصد دارید اطلاعات خود را به کارت حافظه انتقال دهید پیشنهاد می کنیم پست ۴ روش انتقال برنامه از حافظه داخلی به کارت حافظه SD اندروید (بدون روت و روت شده) را مطالعه بفرمایید.

بستن برنامه های باز در اندروید با یک تپ با برنامه مدیریت وظیفه Watchdog

اپلیکیشن Watchdog یک برنامه نظارتی برای گوشی های هوشمند و تبلت های اندرویدی است. این برنامه نه تنها تمام برنامه های باز را متوقف می کند، بلکه تمام فرایندهای موجود در پس زمینه را نظارت می کند. به محض اینکه هر یک از برنامه ها از کنترل خارج می شوند و منابع سیستم شما را از بین می برند، برنامه Watchdog به سرعت وارد عمل می شود و شما را از برنامه هایی که منابع دستگاه ر از بین می برند مطلع می کند. بعد شما خیلی راحت و تنها با یک کلیک می توانید برنامه های مزبور را ببدید و منابع خود را امن نگه دارید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

توقف برنامه های در حال اجرا اندروید توسط برنامه GO Launcher

اپلیکیشن GO Launcher یکی از پرطرفدارترین برنامه های کاربردی اندروید است که توسعه دهندگان آن را به عنوان GO Cleaner & Task Manager نامگذاری کرده اند. اگر شما دنبال یک رابط کاربری نرم و روان هستید ای برنامه مناسب است. این برنامه نه تنها به شما کمک می کند تا برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببندید، بلکه به شما این امکان را می دهد تا حافظه پنهان و اطلاعات ناخواسته ای که توسط برنامه های پاک شده روی گوشی شما باقی مانده است را پاک کنید و عملکرد گوشی خود را افزایش دهید. قطعا برنامه  GO Launcher یکی از بهترین برنامه های مدیریت وظیفه اندروید است.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

اگر قصد دارید حافظه داخلی گوشی خود را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم از ۵ روش افزایش حافظه داخلی گوشی اندروید بدون نیاز به روت استفاده کنید.

بستن خودکار برنامه ها در اندروید به کمک برنامه Super Task Killer

اگر شما دوست دارید یک برنامه مدیریت وظیفه سبک را در دستگاه اندروید خود نصب کنید پس برنامه Super Task Killer را استفاده کنید. این برنامه همان ویژگی هایی که در برنامه های دیگر وجود داشت را دارد. این برنامه می تواند فرایندهای پس زمینه را بکشد و در واقع سرعت گوشی اندروید شما را تا ۵۰ درصد افزایش دهد. شما می توانید در این برنامه زمان هایی را مشخص کنید. برنامه در این زمان ها به طور خودکار برنامه های مختلف را می بندد.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

جلوگیری از اجرای خودکار برنامه ها در اندروید با Advanced Task Killer

در گذشته زمانی که برنامه های مدیریت وظیفه و قاتل وظیفه برای پلت فرم های اندروید مورد نیاز بود برنامه Advanced Task Killer یکی از برنامه های کشتن وظیفه در گوگل پلی استور بود. این برنامه هنوز برتری خود را از لحاظ عملکرد حفظ کرده است. تمام گزینه های مدیریت وظیفه ساده و پیشرفته در یک طرح ساده و آسان برای کاربر طراحی شده است. شما می توانید برنامه ها را به طور مستقیم از داخل اپلیکیشن بکشید و یا ویژگی کشتن خودکار را فعال کنید تا تمام فرایندها به صورت خودکار انجام شود. این برنامه برای اندروید ورژن پایین یک گزینه مناسب است.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

اگر اعلان برنامه ها را با تاخیر دریافت می کنید پیشنهاد می کنیم پست ۶ روش حل مشکل تاخیر نمایش اعلان برنامه ها در اندروید را مطالعه بفرمایید.

حذف برنامه های در حال اجرا اندروید توسط برنامه Smart Task Manager

اگر شما می خواهید تمام ویژگی های برنامه مدیریت وظیفه پولی را بدون پرداخت حتی یک سکه دریافت کنید برنامه Smart Task Manager را داناود کنید. چونکه این برنامه دارای برچسب قیمت صفر است. اگر می خواهیدفرایندهای اجرا شده در دستگاه را پیدا کنید یا مقدار پردازنده و حافظه مورد استفاده توسط برنامه های مختلف را تماشا کنید از این برنامه مدیریت وظیفه استفاده کنید. با استفاده از این اپلیکیشن برنامه های بدرد نخور را بکشید و برنامه های مهم را نگه دارید. بهترین ویژگی موجود در این برنامه توانایی بکاپ گیری از تمام اطلاعات شما در حافظه SD است. شما می توانید از برنامه های خود بکاپ بگیرید بعد آنها را در هر زمانی که می خواهید بازیابی کنید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

بستن برنامه های در حال اجرای اندروید با Clean Master

آخرین برنامه ای که امروز در انزل وب به شما معرفی می کنیم برنامه Clean Master است. با استفاده از این برنامه می توانید عملکرد تلفن همراه خود را بهینه کنید، ویژگی های قفل برنامه را دریافت کنید، برنامه های شخصی خود را با رمز عبور محافظت کنید، ویژگی آنتی ویروس را داشته باشید، دستگاه اندروید خود را از سرک کشی و جاسوسی نجات دهید، عکسهای تکراری را پیدا کنید، تمام فایل های تکراری در حافظه گوشی خود پاک کنید و غیره. تمام این ویژگی ها در این برنامه مدیریت وظیفه وجود دارد و شما نیاز به پرداخت هزینه ندارید.

برنامه بستن برنامه ها در اندروید

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب ۱۱ روش بستن برنامه های باز و در حال اجرای اندروید را به شما آموزش دادیم. اگر شما برای بستن برنامه های باز و در حال اجرای اندروید روش یا برنامه دیگری می شناسید و یا نظر و پیشنهادی در مورد برنامه های معرفی شده دارید آن را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

حل مشکل کار نکردن VPN در اندروید
۱۳ روش تست شده حل مشکل کار نکردن VPN در اندروید (تخصصی و سریع)
آموزش سریع نحوه غیر فعال سازی IPv6 در اندروید برای اپراتورها
آموزش سریع نحوه غیر فعال سازی IPv6 در اندروید برای اپراتورها
آموزش 3 روش انتقال برنامه گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر
آموزش ۳ روش انتقال برنامه گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر
آموزش نصب و اجرای ویندوز 11 در اندروید
آموزش نصب و اجرای ویندوز ۱۱ در اندروید توسط لانچر

نظرات

  • محمد says:

    سلام من y5 دارم مبخواستم بدونم
    میشه بعد خروج از یک برنامه، اون بسته نشه و بتونم دوباره به اون صفحه برگزدم
    راهکاری برای این دارین؟

  • محمد says:

    خود نرم افزارtask killerهم فوق العاده است.پیشنهاد میکنم استفاده کنین

×