آموزش حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید (ساده و سریع)

با حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید ❌ یک اکانت جدید گوگل (جیمیل) را بر روی دستگاه خود ست کنید.

اگر میخواهید گوشی را به شخص دیگری بدهید بهتر است این کار انجام دهید تا اطلاعات شخصی شما در امان باشد. در ادامه این مطلب انزل وب به آموزش حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید به صورت ساده یا از راه دور میپردازیم.

آموزش پاک کردن اکانت جیمیل در اندروید

How to Delete Google Account Permanently in Android Phone

به طور خلاصه برای حذف اکانت جیمیل در اندروید ابتدا وارد Settings شوید سپس گزینه Accounts را انتخاب نمایید. در مرحله بعد روی Google تپ کنید و در پایین صفحه بر روی سه نقطه تپ و گزینه Remove Account را بزنید. مجددا در از پنجره باز شده گزینه Remove Account برای تایید دوباره بزنید تا اکانت جیمیل یا گوگل شما حذف شود.

توجه کنید که شاید مراحل آموزش حذف اکانت جیمیل در اندروید در مدل دستگاه شما کمی متفاوت یا کاملا فرق کنید، اما به صورت کلی مراحل حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید تقریبا در همه دستگاه ها یکسان است. در صورت تفاوت بسیار بهتر است نحوه انجام کار مدل مخصوص دستگاه خود را در اینترنت جستجو کنید.

دقت کنید که اگر حساب Gmail مرتبط با فروشگاه Google Play را حذف کنید، دسترسی به برنامه‌ها و محتوایی را که از فروشگاه Google Play دانلود یا خریداری کرده‌اید از دست خواهید داد. همچنین دسترسی به ایمیل‌ها، عکس‌ها، تقویم‌ها و سایر داده‌های مرتبط با آن حساب Gmail را از دست خواهید داد.

همچنین در برخی از دستگاه‌های اندرویدی، نمی‌توانید حساب Gmail را حذف کنید. در عوض، آن را در Apps > Gmail > Disable غیرفعال کنید.

۱- نحوه حذف اکانت جیمیل در اندروید (شیائومی و..)

برای اینکار اینجا ما نحوه حذف اکانت جیمیل در اندروید شیائومی آموزش میدهیم، اما به طور کلی گزینه ها در همه برند گوشی ها از جمله هواوی، اوپو و.. نیز تقریبا یکسان است.

Settings > Accounts یا Accounts & sync را باز کنید.

حذف اکانت جیمیل از دستگاه اندرویدی

در پایین صفحه بر روی لوگوی گوگل یا Gmail تپ کنید.

حذف اکانت جیمیل در اندروید

در پایین صفحه بر روی سه نقطه تپ کنید (در برخی از مدل ها مثل این گوشی این گزینه در این بخش مخفی شده اما در بعضی مدل ها این گزینه بدون زدن سه نقطه در تنظیمات این قسمت موجود است).

از منو باز شده روی Remove Account ضربه بزنید.

Remove Account

در پنجره باز شده با ضربه زدن روی Remove Account تایید نهایی برای حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید را بزنید.

آموزش پاک کردن اکانت جیمیل در اندروید

کار به همین سادگی تمام شد و حالا اکانت گوگل یا جیمیل شما از گوشی حذف شد.

۲- حذف جیمیل از گوشی سامسونگ

در صفحه حذف جیمیل سامسونگ مراحل به صورت زیر آمده است:

برنامه تنظیمات را اجرا کنید و سپس Accounts and backup را انتخاب کنید.

حذف جیمیل از گوشی سامسونگ

Manage accounts را انتخاب کنید.

حساب Google خود را انتخاب کنید.

روی Remove account ضربه بزنید و برای تایید دوباره روی Remove account ضربه بزنید.

۳- نحوه خارج شدن از اکانت جیمیل در اندروید از راه دور

علاوه بر روش های بالا به راحتی می توانید دسترسی به حساب Google را از راه دور از رایانه یا گوشی دیگر حذف کنید. در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشی حتما این کار را انجام دهید. این روش همچنین برای خروج از اکانت Google روی تلویزیون هوشمند  و.. نیز کار می کند.

برای حذف جیمیل از گوشی هواوی و…،جیمیل را باز کنید یا به Google.com بروید و وارد حساب کاربری خود شوید.

به بخش Mydevices.google.com وارد شوید. (یا روی عکس نمایه خود در سمت راست بالا کلیک کنید. روی Manage Google Account کلیک کنید. بر روی Security کلیک کنید. به Your devices (دستگاه های شما) بروید و روی Manage all devices کلیک کنید.)

نحوه خارج شدن از اکانت جیمیل در اندروید از راه دور

دستگاه(های) مورد نظر برای خارج شدن از اکانت جیمیل را انتخاب کنید.

حذف جیمیل از گوشی دیگران

روی Sign Out یا خروج از سیستم تپ کنید.

این روند برای گوشی، تلویزیون هوشمند، کامپیوتر، تبلت یا هر دستگاه دیگری که به اکانت گوگل شما متصل باشد، کار می کند.

سوالات متداول

چگونه یک حساب جیمیل را از برنامه جیمیل حذف کنم؟

در برنامه جیمیل اندروید، پروفایل خود را انتخاب کنید، روی Manage accounts on this device ضربه بزنید و Remove Account را انتخاب کنید.

چگونه جیمیل را نگه داریم اما ایمیل ها را متوقف کنیم؟

اگر از برنامه ایمیل دیگری استفاده می‌کنید، همگام‌سازی را برای Gmail خاموش کنید یا اعلان‌های Gmail را خاموش کنید. Setting را باز کنید و روی Accounts یا در برخی از گوشی ها  Users & Accounts ضربه بزنید.

روی اکانت جیمیل ضربه بزنید. ممکن است لازم باشد ابتدا در برخی از دستگاه ها روی Gmail ضربه بزنید. روی Sync Account ضربه بزنید. به Gmail بروید و روی دکمه کنار آن ضربه بزنید تا همگام‌سازی Gmail با تلفن شما غیرفعال شود. در برخی از دستگاه‌ها ممکن است این تنظیم Sync Gmail نشان داده شود.

حذف اکانت گوگل از گوشی اندرویدی مشکلی ایجاد میکند؟

اگرچه این روش ها خطری برای کاربر ندارند اما ممکن است پس از یادگرفتن چگونگی حذف اکانت جیمیل در اندروید با مشکل زیر مواجه شوید: تمام اطلاعات شما مانند شماره ها و هر چه روی اکانت گوگل فعلی شماست دیگر دسترس نباشد. پس بهتر است قبل از حذف آنها را به یک حساب جدید منتقل کنید. ابتدا یک حساب Gmail جدید اضافه کنید، آن را به‌عنوان حساب اصلی تنظیم کنید و سپس حسابی که نمیخواهید را حذف کنید.

جمع بندی

مهم ترین نکته ای که در حذف اکانت جیمیل در اندروید شیائومی ، سامسونگ ، هواوی و دیگر برندها باید در نظر داشته باشید این است که بعد از پاک کردن اکانت اطلاعات شما دیگر در دسترس نیستند و برای دسترسی دوباره باید مجدد همان اکانت جیمیل قبلی را به گوشی اضافه کنید. پاک کردن اکانت گوگل یا همان جیمیل در بخش Accounts و با انتخاب گزینه Google  و زدن گزینه Remove Account انجام میشود.

نظرات و پیشنهادات شما؟

خب مراحل حذف کامل اکانت جیمیل در اندروید را به صورت مرحله به مرحله آموزش دادیم. نحوه انجام کار در مدل گوشی شما چگونه بود؟ اگر تجربه و دیدگاه دیگری در این زمینه دارید حتماً آن را از طریق بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

آموزش کامل روش های حل مشکل Sync نشدن جیمیل
آموزش کامل روش های حل مشکل Sync نشدن جیمیل
راهنما کامل آموزش ساخت جیمیل بدون شماره (همه دستگاه ها)
راهنما کامل آموزش ساخت جیمیل بدون شماره (همه دستگاه ها)
آموزش 12 روش حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در جیمیل
آموزش ۱۲ روش حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در جیمیل
آموزش تصویری 4 روش بکاپ گرفتن از جیمیل
آموزش تصویری ۴ روش بکاپ گرفتن از جیمیل

نظرات

×