انزل وب

رکورد سرعت در اینترنت شکسته شد: انتقال اطلاعات با سرعت ۱۸۶ گیگ بر ثانیه

چندی پیش خبر آزمایش اینترنت  ۱Gbps گوگل را در انزل وب اعلام کردیم اما اکنون با ترکیبی از فیزیکدانان،مهندسان و دانشمندان کامپیوتر از دانشگاه صنعتی کالیفرنیا و دانشگاه ویکتوریا رکورد جهانی سرعت پایدار انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر بر روی شبکه اینترنت شکسته شد.

انزل وب

محققین توانستند اطلاعات را توسط زیر ساخت فیبر نوری ۱۰۰Gbps بیش از ۱۰ ساعت و با سرعتی معادل ۱۸۶Gbps از ابرکامپیوتر SC11 شهر سیاتل آمریکا و به مرکز کامپیوتر دانشگاه ویکتوریا کادانا (مسافی معادل ۲۱۲ کیلومتر ) انتقال دهند.همچنین لازم به ذکر این سرعت با استفاده از زیر ساخت یک جهته فیبر نوری به ۹۸Gbps و دیگر کانالهای انتقال به ۸۸Gbps کاهش یافت.

انزل وب

ممکن است که این سرعت هنوز تا جهانی و تجاری شدن راه زیادی را در پیش داشته باشد و فقط بتوان در شرایط آزمایشگاهی به آن دست یافت اما نباید فراموش کنیم که محققان در این آزمایش از تجهیزات و زیر ساخت فیبری نوری ۱۰۰Gbps که اکنون در بازار تجاری جهانی در دسترس هستند استفاده کردند. علاوه بر این ابر کامپیوتر SC11 دارای سیزده سرور کامپیوتر میباشد که با PCIe 2.0 ،هارد SSD و اتصلات ۴۰Gbps LAN همراه شده است، همچنین کامپیوتر دانشگاه ویکتوریا کادانا نیز دارای ۱۰ سرور شرکت دل که از زیر ساخت های اترنت ۱۰Gbps و ۶ هارد SSD استفاده میکند است.

منبع خارجی:extremetech

ویرایش و ترجمه:انزل وب

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات