انزل وب

نسل بعدی تلوزیون بسادگی رول میشود و در جیبتان قرار میگیرد

تلویزیون های صفحه تخت (Flat screen) که میتواند رول شوند و در جیب شما قرار گیرند به لطف فناوری به نام QD بسیار به واقعیت نزدیک شدند.فناوری QD که مخفف واژه quantum dot (نقطه کوانتومی) توسط یک تیم از دانشمندان بریتانیایی توسعه داده شده است و باعث ایجاد تلوزیون های فوق العاده نازک میشود.در حال حاضر شرکتهایی مانند سامسونگ و سونی بر روی نمایشگرهای نازک OLED کار میکند اما این فناوری باعث میشود که قطر تلوزیون ها به اندازه یک ورقه نازک تا شدنی تبدیل شود.

انزل وب

در فناوری نقطه کوانتومی ذرات نوری که ساطع میشوند ۱۰۰,۰۰۰ بار از عرض استاندارد موی انسان کوچکترند و بر روی پلاستکی های انعطاف پذیری که میتوانند رول و یا بر روی صفحات کاغذ قرار گیرند چاپ و منتشر میشوند.اندازه کوچک ذارت کوانتومی به کارخانه ها این اجازه را میدهد که طول موجی انتشار را طوری تعیین کنند که بعد از تعیین رنگ نور،چشم انسان آنها را ببیند و در نتیجه نقاط میتوانند در طول ساطع شدن هر میزان و شدت رنگی را به خود بگیرند.

انزل وب

دانشمندان Nanoco منچستر در حال مذاکره با عمده شرکت های الکترونیکی آسیایی برای تولید اولین تلوزیون و نمایشگر با استفاده از این فناوری تا سال آینده هستند.

منبع خارجی:dailymail

ویرایش و ترجمه:انزل وب

حمایت مالی

اگر از مطلب منتشر شده رضایت دارید، می توانید جهت حمایت انزل وب و ادامه روند انتشار محتوا در صفحه حمایت مالی ما در زرین پال یا ریمیت مبلغ دلخواه مد نظر خود را پرداخت و ارسال کنید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط

نظرات