3 روش پیگیری و اعلام خرابی تلفن ثابت آنلاین ، شماره تلفن و کد دستوری

۳ روش پیگیری و اعلام خرابی تلفن ثابت آنلاین ، شماره تلفن و کد دستوری

با وجود این که این روزها همه دارای خط تلفن همراه هستند، همچنان بسیاری از افراد در خانه‌ها، ادارات و… از تلفن ثابت ☎️ استفاده می‌کنند. گاهی تلفن ثابت دچار مشکلاتی می‌شود. برای رفع خرابی تلفن ثابت روش‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب از انزل وب ۳ روش پیگیری و اعلام خرابی تلفن ثابت آنلاین ، شماره تلفن و کد دستوری را آموزش می‌دهیم.

سایت و شماره اعلام خرابی تلفن ثابت

?How to Report Landline Phone Problem to Telecommunication Company

تلفن ثابت منزل، شرکت، اداره و… شما می‌تواند به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. در این حالت، برای رفع مشکل تلفن ثابت باید از طریق شماره خرابی تلفن، کد دستوری یا سایت اعلام خرابی تلفن ثابت استفاده کنید. در این مطلب از انزل وب روش های رفع مشکل تلفن ثابت و اعلام خرابی را آموزش خواهیم داد. با ادامه این پست همراه ما باشید.

نحوه اعلام خرابی تلفن با موبایل و کد ۲۰۲۰

برای اعلام خرابی تلفن ثابت، کد *۲۰۲۰# را شماره گیری کنید.

اعلام خرابی تلفن با موبایل

در منوی باز شده، عدد ۱ را برای انتخاب گزینه تلفن وارد کنید و سپس روی Send بزنید.

اعلام خرابی تلفن ثابت

در منوی بعدی هم عدد ۱ را برای انتخاب تلفن شهری انتخاب کنید.

شماره خرابی تلفن ثابت

سپس عدد ۳ را برای ثبت خرابی وارد کنید.

رفع مشکل تلفن ثابت

سپس شماره تلفن خود را وارد کنید و روی Send بزنید.

اعلام خرابی تلفن ثابت تبریز، اصفهان ، خوزستان ، گیلان ، تهران ، کرج ، مشهد و..

سپس پیامی مانند پیام تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

پیگیری خرابی تلفن

روی OK بزنید. پس از چند دقیقه پیامکی مبنی بر ثبت خرابی تلفن دریافت خواهید کرد. برای پیگیری خرابی تلفن، باید صبر کنید تا بررسی های لازم انجام شود. سپس از مخابرات با شما تماس گرفته خواهد شد.

پیگیری خرابی تلفن

استفاده از ۲۰۱۱۷ خرابی تلفن

روش دیگر برای این روش، استفاده از سامانه خرابی تلفن ۲۰۱۱۷ است. این شماره را با کد شهر خود در گوشی شماره گیری کنید. به عنوان مثال: ۰۲۱۲۰۱۱۷

سپس تلفن گویا به شما راهنمایی می‌کند که چه کار باید بکنید. از شما خواسته می‌شود شماره تلفن ثابت خود را به همراه کد شهر وارد کنید.

سپس صحت شماره را با وارد کردن # تایید کنید. پس از آن باید شماره موبایلی را برای پیگیری و تماس از جانب مخابرات وارد کنید. پس از بررسی‌ها، از طرف سیستم خرابی تلفن ۲۰۱۱۷ و مخابرات با شما تماس گرفته خواهد شد و برای رفع مشکل با شما هماهنگ خواهند کرد.

برای یادگیری نحوه فعال‌سازی و غیرفعال سازی پشت خطی تلفن ثابت و همراه، مطلب نحوه فعال و غیر فعال کردن پشت خطی تلفن ثابت، همراه اول و… را مطالعه کنید.

نحوه استفاده از سایت اعلام خرابی تلفن (قطعی به دلیل بدهی و شکایت)

برای پیگیری علت قطع شدن تلفن ثابت بدون بدهی یا قطع شدن آن به هر دلیل، می‌توانید از سایت مخابرات استفاده کنید.

قابل ذکر است که همیشه دلیل قطع شدن تلفن ثابت به دلیل مشکل فنی در خط نیست و گاهی مشکلاتی از قبیل شکایت های حقوقی ، دستو مقامات قضایی و.. نیز میتواند منجر به قطع شدن تلفن ثابت شما شوند که بهتر است حتما این مورد را پیگیری کنید. به متنی که در سایت مخابرات منتشر شده است دقت کنید:

به دلایل مختلف ممکن است تلفن مشترک قطع شود. علاوه بر درخواست مشترک در مواردی به سبب بدهی و یا به درخواست مراجع قانونی، شرکت مخابرات اقدام به قطع تلفن خواهد کرد. اگر در نظر دارید از تلفن برای مدتی استفاده نکنید، بهتر است از طریق این سامانه تقاضا کنید تلفن شما به صورت موقت قطع شود. به منظور وصل تلفن نیز می توانید از همین سامانه برای ثبت درخواست استفاده کنید.

خب برای رفع این مشکل پس از ورود به سایت، روی سربرگ تلفن ثابت بزنید و خدمات الکترونیک تلفن ثابت را انتخاب کنید.

اعلام خرابی تلفن ثابت

سپس وارد بخش قطع و وصل تلفن به درخواست مشتری شوید.

روی درخواست قطع و وصل کردن تلفن بزنید.

اعلام خرابی تلفن ثابت

سپس در صورت داشتن اکانت، اطلاعات لازم را وارد کنید و پس از آن درخواست خود را ثبت کنید. اگر اکانت ندارید، روی ثبت نام بزنید و اکانتی بسازید.

اعلام خرابی تلفن ثابت

سپس درخواست خود و اطلاعات خواسته شده را در پنل مورد نظر وارد مخابرات وارد و این مساله را پیگیری کنید.

برای یادگیری روش‌های بهبود نویز خط تلفن، مطلب آموزش افزایش کیفیت خط تلفن ADSL و بهبود سرعت اینترنت را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از انزل وب روش‌های اعلام خرابی تلفن ثابت تبریز، اصفهان ، خوزستان ، گیلان ، تهران ، کرج ، مشهد و… را آموزش دادیم. شما از کدام روش برای اعلام خرابی تلفن ثابت خود استفاده کردید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

مشکل سیم کشی تلفن
۵ روش عیب یابی و رفع مشکل سیم کشی تلفن برای اینترنت و..
آموزش 5 روش مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت
آموزش ۵ روش مشاهده و پرداخت قبض تلفن ثابت
راهنما: تلفن ماهواره ای چیست و چگونه کار میکند؟
راهنما: تلفن ماهواره ای چیست و چگونه کار میکند؟
سیستم WLL چیست؟ آشنایی با کاربرد WLL در مخابرات و ...
سیستم WLL چیست؟ آشنایی با کاربرد WLL در مخابرات و..

نظرات

 • صفر محمد says:

  سلام سیمهای تلفن بیرون از خانه توسط سارقین بریده شده پس از تماس با ۲۰۱۱۷ برای قطعی تلفن پیامک رفع خرابی برایم فرستاده شد برای رسیدگی چه کاری باید انجام دهم با تشکر

 • حسین تراش کاشانی says:

  با سلام تلفن ما بیشتر وقت ها قطع است فقط داریم هزینه تلفن پرداخت می کنیم اگر میشه بیایید جمعش کنید

 • غلامی says:

  با سلام بیش از چند روز است تلفن ما بیخود بیجهت قطع میباشد علتش رو نمیدانم با خرابی ۲۰۱۱۷تماس گرفتیم و ثبت کردیم اما خبری ازشون نیس بیان بررسی کنن تلفن خراب ۰۴۴۳۳۸۳٫٫

  • مزدارانی says:

   جهت خرابی تلفن با۲۰۱۱۷ تماس گرفتم واعلام خرابی کردم فردای آنروز واسم پیام اومد تلفن شما دایر شد درصورتیکه هیچ اتفاقی نیفتاد از مسئول محلی سوال کردم گفت کابل های بیرون از منزل باید تعویض شود که آنهم امکانش نیست مهم‌ترین اینکه ۲۰۱۱۷ به محض تماس می‌گوید تلفن شما درست شد نمی‌دونم چرا دورغ میگویند دیگه از۲۰۱۱۷ ناامید شدم نمی‌دونم به کی مراجعه کنم

 • سید عباس راعی says:

  با شماره ۲۰۱۱۷ تماس و اعلام خرابی ثبت شد پس از یک روز اعلام کردند و پیام دادند خرابی رفع شده در غیر اینصورت به ۲۰۱۱۷ تماس بگیرید
  هنوز تلفن خراب و بوق مشغولی میزنه و تماس به اپراتور مخابرات مقدور نیست
  و ۲۰۱۱۷ هم عنوان میکنه تلفن رفع اشکال شده
  تکلیف چیه ؟ در منزل هم خطوط سالمه
  با تشکر
  تلن خراب؛
  ۰۶۱۵۳۲۵۰۲۳۰
  با تشکر

 • یکتا says:

  سلام،تلفن منزل ما بعلت بدهی ۳-۴سالی قطع بود، حالا چند روزه بدهیش رو‌پرداخت کردیم،وصل شده ولی تلفن خونه بوق نداره کلا،سامانه*۲۰۲۰# رو‌هم‌هرچی میزنم إرور میزنه، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • علی نومیری says:

   سلام. با خرابی تلفن تماس گرفتم. جواب: بررسی شد! خرابی از داخل ساختمان است! آقا جعبه فلزی سرقت شده و دومتر سیم مخابراتتان در خیابان آویزان است! چه کسی تشخیص داد که سیم کشی داخلی خراب است؟ این هم جواب.

 • خلیلی says:

  باعرض سلام رسیدگی عالیه ولی یکبار متاسفانه بنده آشنا نبودم وشخصی درمجموعه آپارتمان ازلحاظ شعور موارد حادی داشت که مثلا درزیر چسبهای برق قطع شدگی رامخفی کرده بود که کمی اذیت کند ومخابرات هم طی تماسی اظهارفرمودنددفعه دوم موجب قطعیه دائمی خواهد شد خوب درست بنده که برای غرض نبوده فکرشم نمیکردم این مورد باشه ولی عرض کوچکی داشتم ثبت نام برای خط تلفن انجام دادیم ویک ماه بعد بامراجعه ای که کردیم وبرخورد پیمانکار مرکزتلفن چنان برانگیخته شدم که حدوحدود نداشت اظهار اینکه بروبه رئیس جمهورت بگو بیاد لفظی بسیار زننده بودپیمانکار مگر کی بود بنده بالاخره راههایی هست که تماس گرفته شود وایشان هم تشریف بیاورند ولی اینکه این آقا بااین لفظشون خیلی راحت برای کاری که باید انجام دهد بانجام نرسانده شرمنده باشد نه اینکه طلبکار خوب متاسفانه این بی حرمتیهاست که مردم رانظام گریز ودربعداسلام دین ستیز میکنه که باتاسف وتاثرزیاداین مواردبه وفوردرادارات دولتی یافت میشود متاسفانه سازمانهای امنیتی که تمام اینها برگردنشان هست وعدم برخوردهاست که این مورد یک موردخیلی کوچک وپیش پاافتاده است بنده دراداره محل کارم دونفر باعناد ورزی واینکه بنده فقط موافق حضرات نبودم چنان کردند اگر بنده کمی مقاومت کرده بودم احتمال آسیب دیدگی شدیددرنخاعم میشود درجواب ریاست ومعاونت اداره که همکاران نمیخواهند اینجا باشید ویامعاون حراستی که دست دردست وتنگاتنگ بامعاندینی داخلی ولی نامحسوس ارتباطاتی دارد خودمعظلی است غبرقابل قبول اینهارو بنده بخاطر لمسشان درهمین ادارات که به وفورهستندبرای حراست مجموعه های دولتی بیشتر میگویم سهل انگاری سهوی برادران کاررابه اینجا رسانده وموجبات وزمینه وبستر راآماده برای اینکارها کرده یادمان باشد همه ما جان ومال وناموسمان رابه قطره قطره وتک تک شهدامدیونیم درآخرت جوابگو حتما بایدباشیم عمل کردمان جلوی همه به معرض نمایش درخواهندآورد

 • Tohid says:

  ممنون مفید بود.ای کاش پیگیری و شکایت از مخابرات هم راهی داشت.۲هفته بعلت دزدی نیم متر سیم تلفن کوچه adsl ساختمان از کار افتاده.جالب اینجاست مخابرات میگه فعلا سیم نداریم.مخابراتی که سیم تلفن نداره آیا مخابراته؟

 • علیرضا مهدوی says:

  مطالب عنوان شده در خصوص راهنمایی مشترکین شرکت مخابرات در جهت حل مشکل
  اعلام خرابی تلفن بسیار مفید و عالی بود لطفا بروز باشید تا دچار مشکل نشوید زیرا سامانه های قدیمی مانند. ۲۰۱۱۷_۰۲۱ مخابرات با توجه به راه اندازی سامانه های جدید در اینخصوص، غیر فعال می شود .
  با تشکر مجدد

 • علیرضا says:

  بسیار عالی و کار آمد بود_ سپاسگزارم

 • علیرضا says:

  از راهنمایی تان سپاسگزارم لطفا بروز باشید تا دچار مشکل نشوید _ بسیار عالی بود با تشکر از تمامی دوستان عزیز

صفحات 1 2