اتصال کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت با تلفن همراه، بدون پرداخت هزینه مودم

اتصال کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت با تلفن همراه، بدون پرداخت هزینه مودم

خوب است بدانید که شما می توانید برای کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت از اینترنت همراه گوشی خود استفاده کنید شما می توانید با استفاده از کابل USB، بلوتوث و یا وای فای کامپیوتر خود را به اینترنت گوشی خود وصل کنید. از مزایای استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر می توان به همراه داشتن همیشگی اینترنت، عدم نیاز به خرید مودم  اشاره کرد. شما می توانید بدون پرداخت هزینه مودم و فقط با تلفن همراه  خود که دارای سیم کارت فعال است اینترنت وایرلس داشته باشید. امروز در انزل وب قصد داریم نحوه اتصال کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت باتلفن همراه، بدون پرداخت هزینه مودم را به شما آموزش دهیم.

آموزش ۳ روش مختلف برای اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ و کامپیوتر

How To Use Mobile Internet On Your PC

محتوای این پست بروزرسانی شده است

کاربران اندروید برای استفاده اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ یا تبلت خود ۳ گزینه در اختیار دارند. شما می توانید از طریق بلوتوث، Hot spot یا کابل USB دستگاه خود را به اینترنت گوشی وصل کنید. قبل از اینکه ما در مورد استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر با وای فای، USB و Hot Spot صحبت کنیم بهتر است از فعال بودن  اینترنت گوشی خود مطمئن شوید.

توجه داشته باشید که قدرت سیگنال بر سرعت تخلیه شارژ باتری شما تاثیر می گذارد.

چگونه از اینترنت گوشی برای لپ تاپ و کامپیوتر استفاده کنیم؟

اگر می خواهید بهترین نتیجه عایدتان شود بهتر است از کابل USB استفاده کنید. گوشی خود را با استفاده از کابل به سیستم خود وصل کنید. بعد در دستگاه اندروید خود به مسیر Settings > Wireless & networks > More بروید و Tethering & portable hotspot را پیدا کنید. در اینجا گزینه USB tethering را انتخاب کنید. حالا یک آیکن در ناحیه نوتیفیکیشن گوشی شما ظاهر می شود که نشان می دهد که گوشی شما به کامپیوتر متصل است. پیشنهاد می کنیم برای افزایش سرعت اینترنت اندروید از وای فای و اینترنت گوشی به صورت همزمان استفاده کنید.

استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت با استفاده از کابل USB

طبق آزمایشات صورت گرفته سرعت دانلود شما با استفاده از این روش ۶.۹۷ مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود شما ۲.۰۲ مگابیت در ثانیه خواهد بود و میانگین پینگ ۶۶ میلی ثانیه خواهد بود.

آموزش استفاده از اینترنت موبایل برای کامپیوتر و لپ تاپ

اگر می خواهید از بلوتوث برای اتصال اینترنت کامپیوتر به گوشی خود استفاده کنید اولین چیزی که باید بدان توجه داشته باشید این است که سیستم شما دارای قابلیت وایرلس باشد. در گوشی خود به مسیر Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable بروید و روی Bluetooth tethering تپ کنید. در کامپیوتر خود به مسیر Control Panel > Hardware and sound > Devices and printers بروید و روی آیکن گوشی خود کلیک راست کنید و Connect using > Access point را انتخاب کنید.

استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت با استفاده از بلوتوث

طبق آزمایشات صورت گرفته سرعت دانلود شما با استفاده از این روش ۰.۳۵ مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود شما ۰.۷۸ مگابیت در ثانیه خواهد بود و میانگین پینگ ۲۸۹ میلی ثانیه خواهد بود.

استفاده از اینترنت گوشی های نوکیا و … بر روی کامپیوتر و لپ‌تاپ

این روش برای استفاده از اینترنت گوشی و اتصال وای فای بکار برده می شود. در گوشی خود وارد مسیر Settings > Wireless & networks > More > Tethering & portable شوید و گزینه Portable Wi-Fi hotspot را انتخاب کنید. حالا کامپیوتر شما دستگاه اندروید شما را اسکن می کند و معمولا اسم گوشی شما در لیست کانکشن های شبکه لپ تاپ یا کامپیوتر شما نمایش داده می شود. و در صفحه تنظیمات Wi-Fi hotspot گوشی خود نام کامپیوتر خود را مشاهده خواهید کرد ( مثل ۴۸:d2:2433:9a:b9).

استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت با استفاده از WiFi Hot spot

طبق آزمایشات صورت گرفته سرعت دانلود شما با استفاده از این روش ۱۶.۰۱ مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود شما ۴.۴۵ مگابیت در ثانیه خواهد بود و میانگین پینگ ۵۵ میلی ثانیه خواهد بود.


نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

اگر از گوشی های هوشمند اندرویدی (Android) یا ای او اس (iOS) استفاده میکنید برای به اشتراک گذاری اینترنت با سایر دستگاه های وایرلس کافیست یک Hot spot ایجاد کنید و سپس لپ تاپ، تبلت و.. را به آن متصل کنید، مرحله اتصال دقیقا شبیه اتصال به یک شبکه بیسیم WiFi است.

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت configure-hotspot

علاوه بر این شما میتوانید هم به وسیله کابل USB تلفن همراه خود و هم با بلوتوث به اینترنت متصل شوید. البته توجه داشته باشید که اگر با کابل به اینترنت متصل شوید سرعتتان کمی بیشتر میشود. نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که برای اتصال به اینترنت حتما کامپیوتر شخصی  یا لپ تاپ شما باید بلوتوث داشته باشد و تلفن همراه شما قابلیت وصل شدن به اینترنت را نیز داشته باشد.

اگر تلفن همراه شما مدل نوکیا است میتوانید از برنامه Nokia PC Suite برای ساختن کانکشن استفاده کنید و اگر از مدل Sony Ericsson استفاده میکنید میتوانید از برنامه Sony Ericsson PC Suite استفاده کنید، سپس از طریق بلوتوث یا کابل، تلفن همراه خود را به برنامه متصل کنید. پس از متصل کردن در درون این برنامه ها قسمتی به نام  Internet Connection یا Connect to Internet وجود دارد که میتوانید کانکشن گوشی خود را بروی کامپیوتر ایجاد کنید.

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

اگر ویندوز ۷ استفاده میکنید میتوانید برای ساختن کانکشن بصورت دستی ابتدا تلفن همراه خود را از طریق بلوتوث به کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود متصل کنید سپس بر روی نام بلوتوث خود که به Devices and Printers کنترل پنل اضافه شده است کلیک راست و از منو باز شده Dial-up Networking و گزینه create Dial-up Connection را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

سپس یک کانکشن جدید بسازید پس ساخت کانکشن قسمت یوزنیم و پسورد را خالی بگذارید و در قسمت Dial اگر تلفن همراه شما Nokia است شماره *۹۹# را وارد کنید.

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

وبرای Sony Ericsson شماره *۹۹***۸# را وارد کنید وبر روی Connect کلیک کنید، اگر مراحل فوق را بدرستی انجام باشید بلوتوث کامپیوتر به تلفن همراه شما وصل شده و شما میتوانید از اینترنت تلفن همراه خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

نحوه استفاده از اینترنت گوشی در کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت

یک مشکل این روش این است که اگر سیم کارت شما اعتباری باشد خیلی زود اعتبار سیم کارت تمام میشود و اگر سیم کارت دائمی داشته باشید  هزینه قبض شما بسیار زیاد میشود، شما میتوانید بسته های GPRS اپراتور خود با هزینه بسیار کم و هر مدت زمانی که میخواهید فعال کنید و یا از ۱۰ روش کاهش مصرف اینترنت و هزینه شارژ در گوشی های اندروید استفاده کنید و دیگر نگران هزینه قبض و اعتبار خود نباشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب ما نحوه اتصال کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت با تلفن همراه را به شما آموزش دادیم، اگر نکته ای وجود دارد که ما فراموش کرده ایم بدان اشاره کنیم، نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
ممنونیم، امتیاز شما ثبت شد 🙂

مطالب مرتبط

نظرات

 • مرتضی says:

  آقا من هر موقع با کابل اینترنت گوشیمو میدم با کامپیوترم، در هر بار یک کانکشن مجزا ساخته میشه. دهنم صاف شده انقد که تعداد کانکسنام زیاد شده. الان فک کنم کانکشن شماه ۶۵ ایجاد شد و اومدم اینترنت. تو ویندوز ده راهی هست که نزارم این اتفاق بیوفته و همیشه با یه کانکشن ثابت بیام نت و هربار شماره جدید ایجاد نشه؟

 • تاجیک says:

  با سلام و احترام. خیلی از راهنمایی شما سپاسگزارم. مطالب شما خیلی مفید بود فقط خواستم خواهش کنم: ۱.اگر لطف کنید کلمات انگلیسی رو طوری تایپ کنید که پشت سر هم بیاید که بتوان راحت خواند. ۲. در باره علت متصل نشدن. و رفع اشکال ونقص هم توضیح بدهید. باز هم تشکر میکنم.

 • علی says:

  من میخوام نوکیا n8 رو به وای فای خونه متصل کنم بعد گوشی رو با کابل متصل کنم و ازش استفاده کنم ولی نمیشه،،،میگه فقط باید از داده تلفن استفاده کرد!!! کسی میتونه کمکم کنه؟

 • علی says:

  سلام
  دوستان برای اندروید که خیلی آسونه یا هات اسپات بدن یا کابل وصل کنن و توی قسمت تنظیمات و اتصالات،،اتصال با کابل بزنن هیلی راحت

 • مسعود says:

  سلام…. خسته نباشید! بسیار ممنون میشم اگر بفرمایید با گوشی نوکیا E72 چطور میتونم به لپ تاب یا PC متصل بشم با کابل برای گرفتن اینترنت! جواب رو هرچه زودتر بدین ممنون میشم…. عزت قرین وعافیت مدام

 • ﺳﻌﻴﺪ says:

  اﮔﺮ ﮔﻮﺷﻲ ﻣﺎ اچ
  ﺗﻲ ﺳﻲ ﺑﻮﺩ ﺗﻮ ﻗﺴﻤﺖ ﺩﻳﺎﻝﭼﻲ ﺑﻨﻮﻳﺴﻴﻢ ﺳﺮﻳﻌﺎ ﺑﻬﻢ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﺪﻳﻦ ﺧﻴﻠﻲ ﮔﻴﺮﻡ ﺧﺪا ﺧﻴﺮﺗﻮﻥ ﺑﺪﻩ ﻣﻤﻨﻮﻥ

 • Soheil says:

  سلام.لب تاب من تو قسمتی ک وای فاهایی اطرافو جستجو میکنه چیزی بالا نمیاره.حتی واسه امتحان هات اسپات گوشیمو روشن کردم ولی پیدا نکرد..چیکار باید بکنم؟

 • قاسم کاظمی says:

  سلام
  یک سوال داشتم
  میتوانم از کمپیوتر دیسک تاپ به گوشی همراه انترنت بدهیم

 • مسعود امیدی says:

  با سلام میخواهم از طریق تلفن همراه خودم که اندروید میباشد به لپتاب وصل شوم و بتوانم در لپتاب هم اینترنت داشته باشم.لطفا راهنمایی کنید.

 • خلیل says:

  سلام گوشی من samsung هست کامپیوتر شخصی دارم لطفا کد Dial رو برام بفرستین ممنون

 • M.reza says:

  سلام. مدل گوشیم هوآوی هست. و لپ تاپ
  هم ویندوز ۷ . لطفأ کد Dial هوآوی رو برام میفرستید. با تشکر

 • فاطمه says:

  سلام میخواستم بپرسم که میشه ازطریق وای فای گوشی به کامپیوتروصل شدیابایدبلوتوث نصب کنم خواهشاجوابوبه ایمیلم بفرستید

 • شهرام says:

  سلام . اگه بخوام کامپیوتر ثابت خودم رو به adsl یه کامپیوتر دیگه که طبقه پایینه وصل کنم باید چکار کنم .راهنماییم کنید لطفا

  • شهریار مهاجر says:

   با سلام
   از طریق کابل شبکه باید اتصال برقرار کنید
   موفق باشید

 • زهرا says:

  سلام
  ببخشید من میخوام ازکامپیوتر محل کارم اینترنت بگیرم.آیا امکانش هست؟
  آیا نرم افزاری هست که من روی کامپیوتر نصب کنم و نت بگیرم از کامپیتر به گوشی

  • شهریار مهاجر says:

   با سلام
   از طریق اتصال کابل یا نصب مودم وایفای رو کیس میتونید اینکار رو بکنید
   موفق باشید

 • yalda says:

  سلام اگه گوشی هاوای بود چه عددی را وارد کنیم

 • Ali Taha says:

  باعرض سلام یک سوال داشتم از گوشی های گلکسی چهدفسم میشه.

 • سمیه says:

  سلام اگه گوشی xboباید چ عددی وارد کنیم

 • فرهاد says:

  چی شد؟بالفرض از طریق کابل لپ تاپ رو به گوشی اندروید وصل کردیم دیگه چکار کنیم؟؟/

 • محمد says:

  سلام .سوال اینکه اگر گوشی مارک دیگه بود چی مثلا هواوی. دوم اینکه اگر در محل کار هستیم . چطور به وب کم رایانه داخل منزل متصل شویم و امنیت

  انراچک کنیم

 • من یک مشکل داشتم.میخواهم که اینترنت آیپت خود را در لپتاب بیندازم ولى نتوانستم و إز شما مىخواهم که جواب خویش را زودتر بدهید لطفأ!

 • آرام says:

  من که چیزی نفهمیدم!ولی ممنون.

 • talieh says:

  ببخشید اگه ویندوز xp باشه،از کجا باید dialup networking پیدا کرد؟؟؟

 • ایمان says:

  ببخشید اگر کامپیتر بلوتوث نداشته باشد میشود از هات بلوتوث همراهم استفاده کنم و البته کارت شبکه کامپیوترم نیز وایلس هست ممنون هستم اگر راهنمایی کنید

  • شهریار مهاجر says:

   با سلام
   بله از طریق بلوتوث و وای فای هم امکان پذیر است ،از طریق وای فای باید هات اسپات درست کنید که در بخش آپدیت معرفی کردیم
   موفق باشید

 • Amir hossein says:

  یک سوال داشتم میخواستم بدونم سرعت hotspot گوشی بیشتر یا مودمهای جیبی ؟ یعنی میشه به جای خرید مودم جیبی یا سیم کار خور از همان hotspot گوشی استفاده کرد ؟! اینجوری سرعت اینترنت پاینتر از مودم جیبی نیست ؟

صفحات 1 3 4 5