4 روش حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

۴ روش حل مشکل چشمک زدن و پرش صفحه گوشی اندروید

نور صفحه نمایش برخی از گوشی های هوشمند گاهی دچار مشکلی مانند فلش زدن صفحه نمایش یا کم و زیاد شدن نور LCD می شوند و یا ممکن است به اصطلاح پر پر بزند (Flickering) که مشکل آزار دهنده ای است. امروز در انزل وب آموزش رفع مشکل چشمک زدن و پرشی صفحه گوشی همراه را خواهیم گفت تا شاید بتوانید قبل از مراجعه به تعمیر گاه، مشکل گوشی خود را رفع نمایید.

رفع مشکل پرپر زدن و کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی سامسونگ، هواوی و..

Solve The Android Phone Screen Keeps Flashing or Flickering Problem

در گوشی های قدیمی مشکلات صفحه نمایش سخت افزاری بود اما در گوشی های هوشمند امروزی، پای نرم افزار هم در میان است. مشکل لرزش و پر پر زدن صفحه نمایش گوشی عمدتا به دلیل عدم هماهنگی بین پردازنده گرافیکی و CPU گوشی به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری است. این مشکل مسئله بزرگی نیست و معمولا به علت عدم کیفیت مطلوب گوشی پیش می آید که امیدواریم با استفاده از راهنمایی ذکر شده در این مطلب، بتوانید آن را رفع کنید.

چرا صفحه نمایش گوشی پر پر می زند؟ پرش صفحه به علت GPU

یکی از دلایل عمده پر پر زدن صفحه گوشی همانطور که اشاره شد، به دلیل عدم تصمیم گیری مناسب سیستم عامل بین سخت افزار گرافیک (GPU) و نرم افزار پردازنده (CPU) است. مسئله پرش صفحه در هنگام جست و جوی برنامه ها، باز کردن برنامه های کوچک و در هنگام مرور وب با کروم شایع تر هستند یا حتی ممکن است در حالی که دارید با صفحه نمایش هر کار دیگری انجام می دهید، این اتفاق رخ دهد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

اگر خیلی از گوشی همراه خود استفاده می نمایید، پیشنهاد می کنیم راهکار محافظت چشم در برابر تابش اشعه صفحه گوشی و تبلت اندروید را مطالعه بفرمایید.

رفع مشکل  کم و زیاد شدن نور با تنظیمات سنسور نور دستگاه

قبل از هر کاری اول یک بار گوشی خود را ریستارت کنید تا شاید مشکل شما حل شود. اگر باز هم کم و زیاد شدن نور صفحه گوشی را تجربه کردید، به تنظیمات گوشی بروید و در قسمت Display به تنظیمات Brightness یا روشنایی بروید. اگر گوشی شما دارای سنسور تشخیص میزارن نور است، آن را با برداشتن تیک گزینه Automatic/Adaptive Brightness غیر فعال کنید. حس گر تشخیص نور، مقدار نور های محیط بیرون رو شناسایی کرده و بر اساس آن اتوماتیک نور صفحه نمایش را تنظیم می کند که ممکن است در مرور زمان دچار مشکل شده باشد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

۹ روش اضافه کردن حالت شب در گوشی های اندروید و آیفون برای اذیت نشدن چشم در شب ها را حتماً بخوانید.

روش بررسی علت مشکل پلک زدن و لرزش صفحه گوشی

اگر بعد از نصب برنامه ای خاص کم و زیاد شدن نور و پرش صفحه گوشی اندروید اتفاق افتاده است، می توانید برنامه را در تنظیمات متوقف کنید تا ببنید اشکال از آن برنامه بوده یا نه. روش دیگر بوت کردن گوشی در حالت ایمن یا Safe Mode است. یکی از قابلیت های امنیتی جالب اندروید همین Safe Mode است که با قرار دادن در حالت بوت Safe Mode می توانید مشکلات دستگاه را بررسی نمایید.

برای رفتن به حالت سیف مود، دکمه پاور گوشی خود را نگه دارید تا منوی خاموش شدن ظاهر شود، سپس نماد پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاپ آپ حالت Safe Mode ظاهر شود و پیغام Reboot To Safe Mode را OK بزنید. اکنون دستگاه شما به حالت امن بوت می شود و تمام برنامه ها و ابزار های نصب شده، غیر فعال و پنهان می شوند. این کار فرصتی به شما می دهد تا بررسی کنید مشکل از نرم افزار های اضافه شده نباشد.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

نحوه تغییر تنظیمات توسعه دهنده برای پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ و..

توسعه دهندگان نرم افزار گوشی، ابزار هایی برای مدیریت بیشتر و افزایش کارایی طراحی کرده اند که ممکن عامل ایجاد پرپر زدن صفحه گوشی سامسونگ، هواوی و.. باشد. برای رفتن به این تنظیمات اگر قبلا Developer Options را فعال نکرده اید، به قسمت تنظیمات گوشی بروید و گزینه درباره تلفن (About Phone) را باز کنید. سپس روی قسمت Build Number هفت بار پیاپی ضربه بزنید تا تنظیمات توسعه دهندگان آشکار شود.

اکنون مدیریت گزینه های برنامه نویس به تنظیمات شما اضافه شده است. به آن قسمت در منوی اصلی تنظیمات بروید، اگر گزینه ای به نام Surface Updates دیدید آن را غیر فعال کنید. گزینه دیگری که باید خاموش کنید سطح HW است که با پیدا کردن Disable HW می توانید اقدام به غیر فعال کردن آن بکنید و همچنین Screen Composting را به Only To GPU تغییر دهید. اگر مشکل شما به علت سویچ کردن بین پردازنده مرکزی و گرافیکی باشد، با انجام این کار مشکل حل می شود.

۵ قابلیت مخفی Developers Option گوشی و تبلت های اندرویدی از جمله ترفند های جالب برای کاربران اندروید است.

مراجعه به تعمیرگاه به علت نیم سوز شدن صفحه نمایش گوشی

اگر با هیچ یک از روش های ذکر شده مشکل شما حل نشده باشد به این معنی است که گوشی شما دچار اشکال فیزیکی یا سخت افزاری شده. ممکن است صفحه نمایش آن یا بعضی از سنسور ها یا پردازنده ها معیوب باشند که بسته به میزان عیب، شامل پرداخت هزینه می شود و برای این کار باید گوشی خود را به تعمیر کاران مجاز بسپارید تا گوشی شما را عیب یابی و تعمیر بکنند.

مراجعه به تعمیرگاه در حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

تعمیر و درست کردن صفحه نمایش شکسته ، تاچ خراب و.. گوشی مانند یک حرفه ای را هم در انزل وب آموزش داده ایم.

روش بکاپ گرفتن از اطلاعات در صورت پرش صفحه گوشی

یکی دیگر از اقدامات حیاتی بکاپ گرفتن از اطلاعات و فایل های گوشی است. ممکن تا انتقال گوشی به تعمیر گاه ال سی دی گوشی شما خراب شود و دیگر نتوانید از آن تا زمان تعویض ال سی دی استفاده نمایید و یا شاید مشکلات سخت افزاری دیگری داشته باشد که منجر به از دست رفتن اطلاعاتتان شود. پس در اولین فرصت بکاپ بگیرید.

اما اگر دیر اقدام کردید، صفحه گوشی شما از کار افتاد یا تاچ آن غیر فعال شده، از برنامه هایی مانند برنامه Android Data Extraction می توانید استفاده کنید تا فایل ها و اطلاعات خود را از گوشی استخراج نمایید. این برنامه روی ویندوز نصب شده و نحوه استفاده از آن را خواهیم گفت:

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

ابتدا برنامه را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب بر روی گزینه Broken Android Data Recovery کلیک کنید و در ستون سمت چپ، داده هایی که نیاز به بازیابی آن را دارید انتخاب نمایید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

رابط کاربری برنامه از شما می خواهد تا اطلاعاتی مانند مدل گوشی، نوع خطای اتفاق افتاده و فرمت  داده های ایده آل شما برای بازیابی در خواست می کند که باید این قسمت ها را تکمیل نمایید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

سپس با توجه به روش های ذکر شده توسط برنامه، گوشی را باید به رایانه متصل نمایید و طبق دستورالعمل برنامه اتصال گوشی به رایانه را با کابل سالم انجام دهید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

نوار پیشرفت برنامه در سمت راست نشان داده شده و شروع به بررسی اطلاعات می کند و در انتهای کار می توانید پیش نمایشی از فایل های ریکاوری شده را ببینید و با توجه به جزییات آن که شامل اندازه و.. است و اقدام به بازیابی آن ها بکنید.

حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید

اکنون به اکثر اطلاعات خود دست پیدا کرده اید اما بهترین کار این است که در فواصل زمانی متفاوت و هر چند وقت یک بار، از اطلاعات خود بکاپ بگیرید تا در صورت بروز اتفاقات بتوانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

آموزش نحوه نصب و چسباندن گلس و محافظ صفحه گوشی بدون حباب  که قبلاً آموزش داده شده هم برای محافظت از ال سی دی کاربردی است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب حل مشکل چشمک و پرپر زدن صفحه گوشی اندروید را آموزش دادیم. مشکل گوشی شما با چه روشی حل شد؟ می توانید تجربیات، پیشنهادات و نکته های ذکر نشده برای حل این مشکل را در قسمت دیدگاه های این پست با ما در میان بگذارید.

خرید بک لینک

مطالب مرتبط

۱۲ تا از بهترین ترفند و برنامه های کاهش مصرف باتری اندروید
ارور Android.Process.Acore Has Stopped Unexpectedly اندروید
۸ راه حل ارور Android.Process.Acore Has Stopped Unexpectedly اندروید
ساخت پوستر حرفه ای اندروید
بررسی ۸ تا از بهترین برنامه های طراحی و ساخت پوستر حرفه ای اندروید
روش حل مشکل ارور Install Blocked در اندروید
علت غیرفعال شدن Install و روش حل مشکل ارور Install Blocked اندروید

نظرات

 • مرتضی says:

  سلام . من هرچی گوشی سامسونگ گرفتم این مشکلو پیدا کرده نمیدونم چرا اینجوری میشه ولی کشف کردم که دما تاثیر زیادی در پرپرزدن گوشی داره اگه گوشیو جای سرد بزاری بیشتر پر میزنه برعکس از روی شوفاژ یا جایی که حرارت داشته باشه نگهش داری تا وقتی که گرمه مشکل بر طرف میشه واقعامشکل آزاردهنده ایه

  0
 • مهدی says:

  با سلام من یه گوشی سامسونگj5 دارم وقتی با فست شارژ میزنم به شارژ صفحه پرپر میکنه
  وقتی با شارژر اصلی میزنم پرپرش کمتر میشه
  به نظرتون مشکل گوشیم چیه؟؟؟

  0
 • رها says:

  سلام خسته نباشید من گوشیم نور صفحش چند ماهیه ک خود ب خود کم و زیاد میشه بعد الان دوروزه ک قسمت پایین صفحه گوشیم ی جوری میشه میپره نگرانم بسوزه توروخدا راهنمایی کنید

  0
 • فاطمه رجبلو says:

  من گوشیم j7 pro هست.نمیدونم از ضربه گوشیم حالت پرش گرفته یا از نصب برنامه.یه متنیو که دارم تایپ میکنم.کیبوردم یهو بسته میشه و باید بازش کنم.یا کلیپ که میبینم وسطش یه پارازیت میاد.میشه بگید مشکل از چیه؟خیلی درگیرم کرده

  0
 • Sahar says:

  سلام من پارسال گوشیم تو نور کم‌صفحش کلا قرمز میشد و چیزی نمیدیدم اصلا.ی چندروزی خاموشش کردم گذاشتم تو برنج بعد ک روشنش کردم درست شده بود.الان باز چندوقتیه ک وقتی صفحشو قفل میکنم یا نورشو کم میکنم صفحش چشمک میزنه اولش یکم از صفحه الان تقریبا نصف صفحه شده.الان واسه چشمک زدنش چکار کنم؟

  0
 • ادیب says:

  اگر داخل تنظیمات , گزینه های تهیه کننده رو فعال یا روشن کردین و دست کاریش کردین , برین خاموشش کنین , اگرم غیرفعاله همه ش و بازم صفحه مشکل داره , برین گزینه های GPU رو فعال کنین و ۴x برای افزایش سرعتتونم مقیاس انیمیشنو اینا رو خاموش یا صفر کنین

  0
 • حسین کهتول says:

  سلام ،من گوشیم سامسونگ C5000هستش وقتی نور گوشیمو تا اخر کم میکنم گوشیم صحفه اش چشمک میزنه لطفا راهنماهی کنید مشکلش از کجاست آیا بعدن واس گوشیم مشکل بیشتری پیش میاد؟

  0
 • وحید says:

  سلام وسپاس . گوشی من سالم بود . یدفه نور صفحه کلا رفت . الان بهش زنگ میزنی زنگ میخوره ولی صفحه سیاهه بهمین دلیل نمیشه خاموشش کرد یا ری استارت کردش. لطفا راهنمایی کنین . سپاسگذارم

  0
 • امیرحسین says:

  سلام گوشی منم اونطوری شده شما تونستی.درستش کنی?

  0
 • جمال says:

  درود
  منم J7 دارم نور صفحه رو کم میکنم پرپر میزنه،ال‌سی‌دی رو عوض کردم بازم بعد از دو ماه همینجوری شد،قبلا بهتر بود الان حتما نور گوشی باید بالای۲۰% باشه و جایی که تاریک باشه خیلی اذیت میکنه
  لطفا یکی پاسخ بده ایراد از کجاست

  0
 • شیدا says:

  گوشیم زمین افتاود صفحش شکسته بود صفحشو عوض کردم ولی الن پرپر میزنه و خط سبز میوفته روش بعدن کلا صفحه میره.چی کارش کنک؟بازم خراب شده؟

  0
 • فاطمه says:

  سلام گوشی منa5نور صفحه ی گوشیمو تا اخر کم میکنم پر پر میزنه ولی یه خورده نور رو بیشتر میکنم درس میشه
  چرا اینجورییه حالم خیلی بده
  یه راه حل بگین توروخدا مشکلش چیه اخه

  0
 • علیرضا says:

  سلام گوشی j7 دارم وقتی نور صفحه رو کم میکنم پایین صفحه پرپر میزنه مشکل از کجاست

  0
 • محمود says:

  سلام.گوشی جی ۷ دارم یه چندروزی هست وقتی نورصفحه رو تا اخر کم میکنم حدودیک سانت از قسمت پایین صفحه گوشی شروع ب پرپر کردن میکنه علتش چیه.

  0
 • Abed says:

  سلام گوشی جی سون دارم وقتی نور گوشی رو تا اخر کم میکنم صفحه گوشیم پر پر میزنه ال سی دیم دو رنگ میشه ولی نور زیاد میکنم مشکلی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  0
 • Zahrayu says:

  سلام من گوشیم سامسونگ j7 ضربه خورده ولی یه مدت بعدش ک نورصفحه روکم میکنم وبه صفر میرسونم صفحه شروع کرد ب چشمک زدن😭
  توروخدا بگیدمشکل ازکجاست؟اگ پی گیری نکنم بدترمیشه؟گوشی میسوزه؟

  0
 • Raha says:

  عاااالی بود ایول واقعا داشتم بهسوختن گوشیم فک میکردم..
  دمتون گرم…
  مشکلم حل شد..
  قلمتون مانا🤗🤗🤗🙂☺

  1
 • مانا فولادی says:

  سلام گوشی A72017 من هنگام فشردن اولیه دکمه پاور برای وارد شدن به گوشی رنگ پرشی بنفش یا آبی رنگی میدهد و سپس صفحه برای ۴ یا ۳ دقیقه خاموش و روشن نمیشود ولی موبایل روشن است ایا ال سی دی در حال از بین رفتنه

  0
 • مهدی says:

  با سلام من بازی last empire war z رو روی گوشی سامسونگی گلکسی اس ۴ نصب کردم الان وقتی میره رو بازی اکثر اشکال و قدرت و … رو سیاه نشون میده و رنگی نیست لطفا راهنمایی کنید بازی آنلاین است و تنها برای این بازی مشکل دارم با تشکر از شما

  0
 • میثم says:

  سلام
  خداقوت
  حقٱوانصافٱ،اطلاعاته تخصصی و گره گشایی رو دراختیاره کاربرانتون قراردادین.
  مشکله من،بادنبال کردنه مرحله به مرحله راه‌کارهایی که ارائه دادین،حل شد.
  خدا خیرتون بده
  👌🌺💓🎊✌⁦🇮🇷

  1
 • Panah says:

  سلام خسته نباشید من گوشیم smart coral 4 هستش یه چند روزیه که نور صفحه ام اصلا کم نمیشه حتی از تو تنظیمات صفحه نمایش هم نور صفحه رو کم کردم ولی اصلا تاثیر نداره مشکل چیه

  0
 • حسن says:

  سلام
  گوشی من sony z1 هست چند وقته وقتی تو صفحه اول گوشی ( هوم) یا منو گوشی هستم با سرعت به صورت خط های افقی پر پر میزنه اما وقتی وارد بعضی برنامه ها مثل پیام رسانی ( اس ام اس خود گوشی ) و یا تنظیمات میشم درست میشه ولی مثلا تو آلبوم یا اینستاگرام پر پر میزنه
  فرقی هم نداره تو شارژ باشه یا نه
  به نظرتون چه مرگشه؟

  0
 • دفینه says:

  با درود
  Night mode for samsung برنامه را از گوگل پلی استور نصب کنید مشکل نور صفحه نمایش موبایل سامسونگ حل خواهد شد
  التماس دعا

  1
 • محمدرضا says:

  مشکل گوشی من (samsung galaxy j7) با خالی کردن کامل باتری و دوباره فول شارژ کردن باتری حل شد، چون مشکل پرپر زدن صفحه گوشیم توی برخی از درصدهای باتری تشدید میشد مثلاً وقتی شارژ باتری به ۶۰% میرسید تشدید میشد جوری که دیگه قابل تحمل نبود ولی با تخلیه کامل باتری و شارژ کامل مشکل برطرف شد الان حدوداً ۱ماهه که بدون مشکل کار میکنه

  0
 • Hadi says:

  سلام من زمانی که شروع به چشمک زدن میکنه به شار ژ وصلش میکنم دیگه چشمک نمیزنه تا وقتی به شارژ وصله باش کار میکنم مشکلی نداره
  هر چی هست به شارژ ربط داره

  0
  • محمدرضا says:

   دوست عزیز گوشی منم دقیقاً مثل گوشی شما بود
   شارژ باتری رو کامل تخلیه کن جوری که گوشی دیگه روشن نشه
   بعد خاموش بذار باتری فول شارژ بشه مشکل پرپر زدن صفحه از بین میره

   1

تبلیغات متنی