آموزش کامل 11 روش حل مشکل ارور های رایج در ChatGPT

آموزش کامل ۱۱ روش حل مشکل ارور های رایج در ChatGPT

آیا حین استفاده از ربات ChatGPT 🤖 با مشکل و ارور های مختلفی مواجه میشوید و نمیتوانید از این ربات استفاده کنید؟ این اتفاق به دلایل مختلفی ممکن است برای شما پیش بیاید.

در این مطلب از انزل وب به آموزش کامل ۱۱ روش حل مشکل ارور های رایج در ChatGPT میپردازیم.

نحوه رفع مشکل شبکه و سایر پیغام های خطای ChatGPT

?How to Fix Network Problem and Other ChatGPT Error Messages

پیش از این در انزل وب به آموزش استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT در بینگ و مایکروسافت اج پرداختیم. زمانی که شما میخواهید از این ربات استفاده کنید گاهی ممکن است با ارور های مختلفی مواجه شوید و نتوانید از این ربات استفاده کنید. در این شرایط با یک سری روش های متنوع و ساده میتوانید مشکل خود را حل کنید. در ادامه به بررسی روش های حل مشکل ارور چت جی پی تی میپردازیم.

دلیل برخی از ارورهای رایج در ChatGPT:

 • An error occurred. If this issue persists (اغلب به علت عدم ارتباط با سرور یا کندی اینترنت شما رخ میدهد)
 •  Access Denied Error Code 1020 (محدودیت دسترسی به علت تحریم کشور و منطقه جغرافایی شما یا عدم کارکرد صحیح روش تغییردهنده آی پی شما)
 • There was an error generating a response (به علت مشکل داخلی که اغلب با تلاش دوباره رفع میگردد)
 • Internal Server Error (به علت مشکلات داخلی سرویس چت جی پی تی)
 • ChatGPT is at capacity (تکمیل ظرفیت پردازش هوش مصنوعی که چاره ای جز صبر کردن و امتحان کردن مجدد در چندین ساعت بعد ندارد)
 • Checking your browser (به علت عدم کارکرد صحیح روش تغییر دهنده آی پی شما یا مرورگر شما برای بررسی ربات نبودن شما در این حالت سرویس گیر میکند)

غیر فعال بودن برنامه تغییر دهنده آی پی علت ارور ChatGPT

ChatGPT در برخی از مناطق جغرافیایی به دلایل مختلفی در دسترس نیست. شما برای استفاده از آن در این مناطق باید از برنامه های تغییر دهنده آی پی استفاده کنید. بنابر این ابتدا این موضوع را بررسی کنید. در صورتی که برنامه تغییر دهنده آی پی برای خود فعال نکردید میتوانید یکی از این برنامه ها را برای سیستم خود دانلود کنید. پس از دانلود برنامه آن را فعال کنید. پس از فعال شدن آن وارد سایت ChatGPT شوید. استفاده از این ابزار ها میتواند مشکل وارد نشدن به سایت ChatGPT را حل کنند. (دقت کنید از ابزاری استفاده نمایید که مشکل DNS Leak را نداشته باشد) در صورتی که باز هم مشکل شما حل نشد و هنوز نمیتوانید وارد ربات ChatGPT شوید میتوانید سایر روش ها را تست کنید.

بررسی اینترنت در زمان مواجه شدن با ارور Network Error ChatGPT

همانطور که میدانید برای استفاده از ChatGPT باید به اینترنت متصل باشید و همچنین اتصال مناسبی داشته باشید. در غیر اینصورت با مشکلات مختلفی مانند ChatGPT’s Network Error مواجه میشوید. بنابر این ابتدا بررسی کنید و ببینید سیستم شما به اینترنت متصل است یا خیر. در صورتی که به اینترنت متصل نبودید ابتدا سیستم خود را به اینترنت متصل کنید. بعد از آن در صورتی که سرعت اینترنت مناسب نبود میتوانید اینترنت را یک بار خاموش و سپس روشن کنید. این کار گاهی باعث میشود مشکلات اینترنت از بین برود و سرعت مناسبی داشته باشد.

ارور ChatGPT

در صورتی که با راه اندازی مجدد اینترنت مشکل ضعیف بودن آن حل نشد میتوانید اینترنت خود را تغییر دهید. بعد از اتصال به اینترنت جدید میتوانید بررسی کنید و ببینید مشکل ChatGPT’s Network Error حل شده است یا خیر. در صوتی که هنوز با مشکل مواجه هستید میتوانید سایر روش ها را امتحان کنید.

حل مشکل پیغام خطای ارور ChatGPT با راه اندازی مجدد ChatGPT

بعضی مواقع ربات ChatGPT با مشکلات موقت و جزئی مواجه میشود. این مشکلات موقت میتوانند باعث ارور های رایج در ChatGPT شوند. در این زمان شما لازم نیست تنظمیات خاصی را تغییر دهید و یا کار خاصی کنید، بلکه با راه اندازی مجدد ربات به راحتی میتوانید مشکل خود را حل کنید. بنابر این از ربات خارج شوید. سپس مجددا وارد مرورگر و ربات ChatGPT شوید و سوال خود را بپرسید.

حل مشکل ارور ChatGPT با ریستارت سیستم

به غیر از ربات ChatGPT ممکن است دستگاهی که در حال استفاده از آن هستید به درستی راه اندازی نشده باشد و باعث شود با مشکلاتی مواجه شوید. بنابر این بعد از راه اندازی مجدد ربات، ویندوز را ریستارت کنید. برای ریستارت ویندوز روی منو Start کلیک کنید. سپس روی گزینه Power و Restart کلیک کنید.

رفع ارور ChatGPT

در صورتی که ویندوز ۱۱ شما ریستارت نمیشود، میتوانید برای رفع مشکل خود مطلب آموزش ۵ روش حل مشکل ریستارت نشدن ویندوز ۱۱ را مطالعه کنید.

رفع ارور ChatGPT با درخواست نکردن پاسخ های بسیار طولانی

زمانی که شما از هوش مصنوعی ChatGPT سوالی بپرسید که جواب آن بسیار طولانی است ممکن است با ارور های رایج در ChatGPT مواجه شوید و این ابزار پاشخ شما را ندهد. برای اینکه ChatGPT راحت تر و سریعتر بتواند پاسخ شما را دهد باید سوال خود را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید. با این کار هر بار ChatGPT به یک قسمت از سوال فقط پاسخ میدهد و باعث میشود جواب های آن نیز کوتاه تر باشد.

حل مشکل ارور ChatGPT

بنابر این به جای اینکه از ChatGPT یک مقاله کامل بخواهید که یک باره آن را به شما تحویل دهد، میتوانید آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید. به عنوان مثال ابتدا میتوانید از ربات چت جی پی تی بخواهید تا برای موضوع شما یک مقدمه بدهد. بعد از آن پاراگراف اول را با توجه به سوالی که میخواهید برای شما بنویسد. به همین ترتیب میتوانید ادامه دهید تا نتیجه گیری مطلب خود را نیز بدست آورید و مقاله شما تکمیل شود. در صورتی که با تقسیم کردن سوال خود به سوالات کوچک تر نیز نتوانستید مشکل را حل کنید میتوانید سایر روش ها را تست کنید.

وارد کردن سوال به صورت صحیح برای حل مشکل ChatGPT

به غیر از درخواست پاسخ های بسیار طولانی از ChatGPT، پرسیدن سوال به صورت نادرست و فرمت اشتباه باعث میشود تا در کارکرد ربات مشکل بوجود بیاید. بنابر این شما باید سوال خود را به صورت درست وارد کنید. به عنوان مثال ورودی شما باید به صورت متن باشد. همچنین شخصیت خاص و شخصیت غیر قابل چاپ نباید وارد شود.

مواجه شدن با ارور های رایج در ChatGPT به دلیل مشکل داشتن سرور

گاهی ممکن است مشکل کار نکردن ChatGPT به دلیل سیستم شما نباشد و سرور های این ابزار دچار مشکل شده اند. در این صورت شما نمیتوانید کاری انجام دهید. باید صبر کنید تا سرور برنامه را تعمیر کنند و بعد از آن شما مجددا از این ابزار استفاده کنید. برای تشخیص اینکه مشکل این ابزار از سمت سرور است یا خیر میتوانید از سایت Down Detector استفاده کنید. این ابزار تعداد مشکلاتی که از برنامه های مختلف که گزارش شده را نشان میدهد. بنابر این میتوانید وارد این سایت شوید و در کادر آن OpenAI را وارد کنید. سپس روی آیکن جست جو کلیک کنید.

پیغام خطای ارور ChatGPT

در صورتی که تعداد مشکلات گزارش شده زیاد باشد یعنی فقط شما این مشکل را ندارید و سایر کاربران نیز دچار این مشکل شده اند. همچنین شما میتوانید با استفاده از یک دستگاه دیگر این مورد را بررسی کنید. در صورتی که نتوانستید از سایت Down Detector استفاده کنید میتوانید با یک سیستم و دستگاه دیگر وارد ChatGPT شوید. در صورتی که با دستگاه جدید نیز نتوانستید وارد این سایت شوید یعنی مشکل به دلیل سرور است.

رفع مشکل ChatGPT با بررسی مرورگر

در صورتی که مطمئن شدید که به اینترنت متصل هستید و اتصال شما نیز ضعیف نیست پیغام خطا چت جی پی تی میتواند به دلیل مرورگری که در حال استفاده از آن هستید باشد. مرورگر ها گاهی به دلایل مختلفی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و این مشکلات اجازه ندهند که به راحتی با سایت های مختلف کار کنید. برای بررسی این موضوع میتوانید از یک مروروگر دیگر استفاده کنید. با استفاده از یک مرورگر دیگر وارد ChatGPT شوید و همان سوال را مجددا بپرسید. در صورتی که سوال شما را بدون مشکل پاسخ داد یعنی مرورگر اصلی شما مشکل دارد.

نحوه رفع مشکل شبکه و سایر پیغام های خطای ChatGPT

در این شرایط با یک سری روش ها میتوانید مشکل مرورگر اصلی را حل کنید و مجددا از آن استفاده کنید. به عنوان مثال گاهی مرورگر به دلیل فایل های قدیمی و خرابی که در حافظه کش وجود دارند باعث ایجاد مشکل میشود. بنابر این میتوانید با حذف کش مرورگر سیستم خود، مشکل را حل کنید. همچنین به غیر از حذف کش مرورگر غیر فعال کردن افزونه های مرورگر و یا ریست تنظمیات آن میتواند مشکل مرورگر را حل کند.

حل مشکل پیغام ChatGPT با استفاده از حالت Incognito مرورگر

همچنین در صورتی که مرورگر اصلی شما با مشکلاتی مواجه شده باشد ممکن است با استفاده از حالت Incognito مرورگر مشکل شما حل شود. بنابر این شما میتوانید بعد از فعال سازی حالت Incognito مرورگر خود وارد ربات ChatGPT شوید.

رفع مشکل کار نکردن ChatGPT با امتحان مجدد در زمان دیگری

ربات ChatGPT کاربران زیادی دارد. این باعث میشود تا در برخی از ساعت های روز تعداد زیادی از کاربران وارد این سایت شوند و بخواهند از آن استفاده کنند. در این صورت برخی از کاربران با مشکل مواجه میشوند و نمیتوانند با استفاده از ربات ChatGPT کار خود را انجام دهند. بنابر این شما باید سعی کنید در ساعت هایی از این ربات استفاده کنید که کمتر ربات شلوغ باشد. پس در صورتی که نمیتوانید از ربات چت جی پی تی استفاده کنید از آن خارج شوید، چند ساعت صبر کنید. سپس مجددا از آن استفاده کنید.

حل مشکل پیغام ChatGPT

سعی کنید ساعت هایی وارد سایت شوید که تعداد کمتری از کابران از آن استفاده میکنند. به عنوان مثال شب ها مبتوان ساعت مناسبی برای استفاده از ربات ChatGPT باشد. در صورتی که از نسخه غیر رایگان این ربات استفاده میکنید نیازی نیست ساعت خلوت را انتخاب کنید. به دلیلی این که در صورتی که اشتراک این ربات را تهیه کنید همیشه برای شما در دسترس خواهد بود.

گزارش مشکل به OpenAI برای رفع مشکل باز نشدن ChatGPT

در صورتی که از هیچکدام از روش های بالا نتوانستید برای رفع خطای شبکه هنگام استفاده از ChatGPT استفاده کنید و هنوز نمیتوانید از ربات ChatGPT استفاده کنید میتوانید مشکل خود را به پشتیبانی گزارش دهید. پشتیبانی OpenAI مشکل شما را بررسی میکند و در صورت امکان به شما در رفع خطای Network Error ChatGPT کمک میکند. بنابر این ابتدا وارد سایت OpenAI’s help center شوید. این سایت مرکز راهنمایی کاربران است. بعد از وارد شدن به سایت روی آیکن چت در گوشه پایین صفحه سمت راست کلیک کنید.

رفع مشکل ChatGPT

بعد از آن در کادر باز شده Send us a message را انتخاب کنید تا بتوانید با پشتیبانی OpenAI ارتباط بگیرید.

حل مشکل ChatGPT

حالا مشکل خود را گزارش دهید و منتظر پاسخ از سمت پشتیبانی OpenAI باشید. جواب دادن پشتیبانی OpenAI ممکن است کمی زمان بر باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

شما به چه ارور دیگری در ChatGPT مواجه شدید و برای حل آن از چه روشی استفاده کردید؟ در مطلب امروز راجع به دلایل به وجود آمدن ارور های رایج در ChatGPT و روش های حل مشکل ارور چت جی پی تی صحبت کردیم. آیا شما توانستید از روش های بالا برای از بین بردن پیغام خطا چت جی پی تی استفاده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه رفع خطای شبکه هنگام استفاده از ChatGPT در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
ممنونیم، امتیاز شما ثبت شد 🙂

بیشتر بخوانید

مشکل باز نشدن چت جی پی تی
مشکل باز نشدن چت جی پی تی را با این چند ترفند حل کنید!
8 روش دسترسی به چت جی پی تی 4
۸ روش دسترسی به چت جی پی تی ۴ (GPT-4) رایگان
آموزش نحوه ترجمه در چت جی پی تی (ChatGPT)
آموزش نحوه ترجمه در چت جی پی تی (ChatGPT)
17 ابزار و سایت تولید محتوا با هوش مصنوعی به زبان فارسی ، انگلیسی و..
۱۷ ابزار و سایت تولید محتوا با هوش مصنوعی به زبان فارسی ، انگلیسی و..

نظرات

 • نسترن says:

  سلام و عرض ادب
  در این برنامه بهم ارور میده که شما بیش از حد مجاز چت کردید و نمیتونید استفاده کنید برای حل این مشکل چیکار کنم

 • DEIMOS says:

  خب حتما انسان نیستی

 • noorsa says:

  از من جدیدا میخواد تایید کنم که انسانم
  verify you are human
  و هرچقدر تیک میزنم دوباره همون میاد

×