معرفی 7 تا از بهترین برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع (اندروید و آیفون)

معرفی ۷ تا از بهترین برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع (اندروید و آیفون)

اپلیکیشن های تشخیص سقوط از ارتفاع 📢 به عنوان ابزاری برای افزایش ایمنی و حفاظت افراد مخصوصا افراد سالخورده استفاده می شود.

این برنامه ها، با توانایی تشخیص سقوط و اطلاع رسانی آن به عزیزان، پزشک و.. اقدامات لازم را با هدف به حداقل رساندن صدمات انجام می دهند. در این مطلب از انزل وب، به معرفی ۷ تا از بهترین برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع اندروید و آیفون می پردازیم.

دانلود برنامه تشخیص سقوط آیفون و اندروید

Best iPhone and Android Fall Detection App

به طور خلاصه برای تشخیص سقوط  برنامه های زیر را استفاده کنید:

  • uFallAlert
  • FallCall Lite
  • ویژگی تشخیص سقوط در Samsung Smart Watch
  • FallCall Detect
  • Fall Alert- My Medic Watch
  • ویژگی تشخیص سقوط با اپل واچ

در ادامه جزییات بیشتری را بررسی می کنیم.

۱- برنامه های تشخیص خطر سقوط از ارتفاع اندروید

اگر نگران آسیب دیدن خود و یا اعضای خانواده از سقوط ناگهانی هستید، می توانید از برنامه های تشخیص خطر سقوط از ارتفاع استفاده کنید تا در صورت بروز حادثه سقوط، فورا به اعضای خانواده و یا نیروهای امداد اطلاع دهد.

برنامه uFallAlert

برنامه uFallAlert خطر سقوط را تشخیص می دهد و ایمیل یا پیامی برای مخاطبین اضطراری شما ارسال می کند. این برنامه از الگوریتم های اختصاصی استفاده می کند که داده های سنسور را از گوشی شما برای تشحیص سقوط می خواند. برای دریافت هشدار سقوط، نیاز به نصب برنامه توسط اعضای خانواده نیست، و تنها کافی است که شماره آن ها در لیست تماس های اضطراری گوشی شما باشد تا در صورت سقوط، از طریق پیامک و یا ایمیل به آن ها اطلاع دهد. شما می توانید حداکثر پنج شماره تماس اضطراری و یا نشانی ایمیل را وارد کنید.

برای تشخیص سقوط نیازی نیست که برنامه در حال استفاده باشد، بلکه این برنامه در پس زمینه اجرا می شود و می تواند سقوط را تشخیص دهد. برای نصب این برنامه، باید سنسورهای ژیروسکوپ (Gyroscope) در گوشی شما وجود داشته باشد.

مطالب بیشتر: 
گجت های پزشکی آینده

برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع

برنامه FallCall Lite

 FallCall Lite یک برنامه هشدار پزشکی است که برای سالمندان و گروه مراقبت از آن ها ساخته شده است. حداکثر پنج مراقب می توانند به برنامه وصل شوند و در صورت وقوع رویداد، تماس هایی برای کمک دریافت کنند. بنابراین هم مراقبین و هم سالمند باید برنامه را نصب کنند. با این حال این برنامه، سقوط را تشحیص نمی دهد اما تماس هایی برای دریافت کمک ارسال می کند.

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ

استفاده از ویژگی تشخیص سقوط در Samsung Smart Watch

Galaxy Watch Active2، Galaxy Watch3 و تمام مدل های Wear OS دارای ویژگی تشخیص سقوط سخت هستند که در صورت تشخیص، SOS را ارسال می کند و به مخاطبین اضطراری شما اطلاع می دهد. فقط ساعت های با آخرین نسخه نرم افزار می توانند از ویژگی تشخیص سقوط استفاده کنند.

استفاده از ویژگی تشخیص سقوط در Samsung Smart Watch

برای روشن کردن حالت تشخیص خطر سقوط از ارتفاع، برنامه Galaxy Wearable را در تلفن خود باز کنید.

بر روی Watch Settings تب بزنید. سپس Safety And Emergency را انتخاب کنید.

روی سوئیچ کنار Hard Fall Detection تب بزنید. اگر هیچ مخاطب اضطراری در لیست ندارید، باید آن ها را اضافه کنید.

برای انتخاب اینکه در صورت تشخیص سقوط چه کاری انجام شود، بر روی Hard Fall Detection تب بزنید. اگر می خواهید که ساعت،  به‌ طور خودکار اطلاعات موقعیت مکانی شما را پس از زمین خوردن برای عزیزانتان ارسال کند، روی کلید کنار Share info with emergency contacts تب بزنید. همچنین در صورت تمایل می توانید گزینه تماس اضطراری را انتخاب کنید.

۲- برنامه های تشخیص خطر سقوط از ارتفاع آیفون

آیفون شما نمی تواند از سقوط جلوگیری کند و به صورت صد در صد، سقوط را تشخیص دهد. اما می تواند به شما کمک کند که خانواده خود را مطلع کنید و در صورت نیاز مراقبت های پزشکی فوری دریافت نمایید.

برنامه FallCall Detect

FallCall Detect قابلیت تشخیص سقوط به صورت هوشمند را دارد. اگر سقوط به صورت ایستاده با ضربه زیاد تشخیص داده شود، سرویس های نظارتی برنامه پاسخ می دهند و در صورت نیاز، خدمات اضطراری را ارسال می کنند. از طرف دیگر اگر سقوط به صورت نشسته و با ضربه کم تشخیص داده شود، فقط با گروه مراقبت فرد تماس می گیرد. سالمند و یا بیمار می تواند حداکثر پنج مراقب را در برنامه خود جفت کند. مراقب هم می تواند تا دو سالمند را جفت نماید.

یکی از نکات منفی این برنامه این است که در تمام کشورها در دسترس نیست.

برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع

برنامه Fall Alert- My Medic Watch

برنامه دارای قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ Fall Alert- My Medic Watch الگوریتم های خلاقانه ای برای تشخیص سقوط فرد استفاده می کند و بلافاصله کمک اضطراری را فعال می کند. تنها کاری که باید بکنید این است که برنامه را در اپل واچ خود دانلود کنید. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا به عنوان بیمار یا مراقب ثبت نام کنید. در صورت تشخیص سقوط، مکان فرد را بدون هیچ گونه دخالت دست به همه مراقبین اطلاع می دهد. امکان فعال کردن ارسال کمک به صورت دستی نیز وجود دارد و در مواقعی که فرد به کمک نیاز داشته باشد می تواند از آن برای درخواست کمک استفاده کند.

این برنامه شامل یک دوره رایگان ۳۰ روزه است و پس از آن هزینه اشتراک ماهیانه ۹.۹۹ دلار می باشد.

تشخیص سقوط از ارتفاع

برنامه EpiCentr: Seizure Tracker App

EpiCentr: Seizure Tracker App محرک های تشنج مانند ضربان قلب غیرطبیعی، تشنج های تونیک کلونیک و انواع مختلف زمین خوردن را کنترل می کند. هر یک از این محرک ها شناسایی شود، برنامه یک هشدار تاخیری را آغاز می کند. اگر ظرف ۳۰ ثانیه، به صورت دستی لغو نشود، هشدار به صورت خودکار به مخاطبین اضطراری ارسال می شود. هنگامی که درخواست کمک ارسال می شود، برنامه موقعیت مکانی شما را به اشتراک می گذارد.

ویژگی های اساسی برنامه در نسخه پریمیوم قابل دسترس است.

تشخیص سقوط

تشخیص سقوط با اپل واچ

اگر اپل واچ سری ۴، اپل واچ SE و یا اپل واچ اولترا و جدیدتر، سقوط شدیدی را در حین پوشیدن ساعت، تشخیص دهد، به مچ شما ضربه می زند، زنگ هشدار را به صدا درمی آورد و هشداری را نمایش می دهد. می توانید انتخاب کنید که با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا هشدار را با ضربه زدن روی ” I’m OK” رد کنید. اگر حدود یک دقیقه بی حرکت باشید، به طور خودکار تماس را برقرار می کند. اپل واچ، مخاطبان اضطراری را از Medical ID شما دریافت می کند.

اگر آیفون ۱۴ یا جدیدتر دارید، هنگامی که خارج از پوشش وای فای و تلفن همراه هستید، اعلان های تشخیص سقوط  به خدمات اضطراری ممکن است توسط سیستم SOS اضطراری از طریق سیستم ماهواره ای ارسال شود.

برای یادگیری حالت SOS در اندروید، نحوه فعال سازی SOS اندروید را مطالعه نمایید.

نحوه روشن و خاموش کردن Fall Detection

برنامه Watch  را در آیفون خود باز کنید. سپس به تب My Watch بروید. روی Emergency SOS تب بزنید. سپس Fall Detection را روشن یا خاموش کنید.

تشخیص سقوط از ارتفاع

تنظیم Medical ID و اضافه کردن مخاطبین اضطراری

وارد Settings آیفون شوید. سپس به مسیر Health>Medical ID بروید. بر روی Edit تب بزنید. تاریخ تولد و سایر اطلاعات مربوط به سلامت خود را وارد نمایید.

برای افزودن مخاطب اضطراری، بر روی دکمه اضافه کردن در زیر مخاطبین اضطراری که با آیکون + نمایش داده می شود، تب بزنید و یک مخاطب را انتخاب کنید.

برای در دسترس قرار دادن شناسه پزشکی خود از صفحه قفل، Show When Locked را روشن کنید. در مواقع اضطراری، به افرادی که می خواهند کمک کنند، اطلاعاتی می دهد. برای به اشتراک گذاشتن شناسه پزشکی خود با امدادگران اورژانس، اشتراک‌گذاری در طول تماس اضطراری را روشن کنید. هنگامی که در iPhone یا Apple Watch خود با خدمات اورژانس تماس می گیرید یا پیامکی ارسال می کنید، شناسه پزشکی شما به طور خودکار با خدمات اورژانس به اشتراک گذاشته می شود.

در آخر نیز بر روی Done تب بزنید.

خطر سقوط از ارتفاع

سوالات متداول

آیا برنامه ها رایگان هستند؟

ویژگی های اپل واچ و ساعت های سامسونگ بله، برخی از برنامه ها نیز نسخه رایگان دوره ای دارند اما بعد از مدتی باید دوره های بعد را برای مانیتور کردن فرد خریداری کنید.

آیا برنامه فارسی در این زمینه داریم؟

فعلا متاسفانه برنامه فارسی زبان مناسبی در زمینه منتشر نشده است.

جمع بندی

با دانلود برنامه تشخیص سقوط آیفون و اندروید می توانید مراقب خود و یا سالمندان نزدیکتان باشید. این برنامه ها سقوط را تشخیص می دهند و برای درخواست کمک، با مخاطبین اضطراری تماس می گیرند. شما می توانید از برنامه هایی مانند uFallAlert برای اندروید و یا FallCall Detect برای آیفون جهت تشخیص سقوط استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

به معرفی ۷ تا از بهترین برنامه های تشخیص سقوط از ارتفاع پرداختیم. با استفاده از این برنامه ها، در صورت سقوط می توانید در کمترین زمان کمک دریافت کنید. اگر شما از برنامه ی دیگری در زمینه تشخیص سقوط استفاده کرده اید، آن را به ما و دیگران در بخش نظرات این پست معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
ممنونیم، امتیاز شما ثبت شد 🙂

بیشتر بخوانید

نظرات

×