انزل وب

محققان با ترکیب رزین و شیشه ماده ای حیرت انگیز تولید کردند

یکی از چالشها در تولید خوردرو،قایق،هواپیما و وسایل الکتریکی با کشف یک ماده جدید بزودی حل خواهد شد.رزین یک ماده مشترک در تمام این محصولات است اما دارای محدودیت ها ی خاص خود میباشد،به طور مثال نمیتوان پس تولید و ایجاد کردن مواد مجددا شکل و ظاهرشان را تغییر داد.اما به تازگی محققان فرانسوی (CNRS) توانسته اند نوعی جدید از مواد را تولید کنند که با برداشتن این موانع و ارائه بهترین کیفت از ترکیب رزین و شیشه، انقلاب جدیدی در تولید محصولات آینده ایجاد کند.

انزل وب

شیشه تولید شده توسط محققان براحتی شکل میگرد و قابلیت شکل گیری مجدد و تعمیر شدن را نیز داراست،این در حالی است که شیشه های معمولی سنگین و شکننده هستند و در طیف گسترده ای از کاربردهای عملی کارایی لازم را ندارند.همچنین لازم به ذکر است که رزین ماده ای سبک،انعطاف پذیر و قوی است و دارای کارایی بسیار خوبی میباشد.

انزل وب

ماده ایجاد شده در آزمایشگاه نتیجه بهترین کیفت و ویژگی ها از رزین است اما در صورت نیاز میتوان بدون وقفه و تضعیف ساختاری به ماده حرارت و گرما داد و دوباره از آن اشکال و حالت های جدید ساخت.

انزل وب

علاوه بر موارد فوق،این ماده جدید از موادی که امروزه به طور گسترده در صنعت استفاده میشود ساخته شده اند که با تغییرات کوچک در ساختار فرمولی آنها میتوان قابلیت های فوق العاده ای به آنها اضافه کرد.

منبع خارجی:gajitz

ویرایش و ترجمه:انزل وب

حمایت مالی

اگر از مطلب منتشر شده رضایت دارید، می توانید جهت حمایت انزل وب و ادامه روند انتشار محتوا در صفحه حمایت مالی ما در زرین پال یا ریمیت مبلغ دلخواه مد نظر خود را پرداخت و ارسال کنید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط

نظرات