چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟ How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

۴ روش ردیابی و یافتن گوشی گم شده خاموش و روشن

گم یا دزدیده شدن گوشی یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند برای هر فردی رخ دهد و باعث شود اطلاعاتی حیاتی نظیر شماره تماس ها، عکس های شخصی و .. از دست بروند و حتی شخص در خطر سو استفاده از اطلاعات خود توسط دیگران قرار گیرد.این بار در انزل وب روش هایی برای پیدا کردن و ردیابی گوشی و تبلت گم یا دزدیده شده شما در حالت روشن یا خاموش را آموزش میدهیم.

چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟

How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

در زمینه آموزش گوشی های هوشمند قبلا روش هایی برای پیدا کردن مزاحم تلفنی و هکر را آموزش دادیم که پیشنهاد میکنیم حتما آنها را نیز مطالعه کنید.

توجه داشته باشید استفاده از روش های زیر به منزله پیدا شدن ۱۰۰% گوشی و دستگاه گم شده شما نیست اما احتمال ردیابی و پیگیری موقعیت گوشی نیز وجود دارد و همچنین این روش ها را میتوانید بر روی دستگاه های دگر نظیر تبلت ها نیز که دارای سیم کارت هستند نیز استفاده کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است

How to find lost phone when its turned off

در صورتی که گوشی گم شده شما به هر دلیلی خاموش شده است و نمیتوانید با آن ارتباط برقرار کنید ،تنها راه ارتباط و پیگیری موقعیت سیم کارت گوشی از طریق اپرواتور تلفن همراه شما است.

برای اپراتور های تلفن همراه ایران فعلا ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیگیری گوشی گم شده را دارند .

برای سیم کارت های همراه اول میتوانید به بخش ردیابی گوشی این شرکت مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.همراه اول فعلا این امکان را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

برای سیم کارت های ایرانسل نیز میتوانید به صفحه ردیابی گوشی مفقود شده  مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.توجه داشته باشید ثبت هر درخواست ردیابی در ایرانسل ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

متاسفانه هنوز بخشی برای ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت های رایتل و تالیا توسط این شرکت ها ارائه نشده است و در صورت اضافه شدن این امکان حتما آن را در همین بخش معرفی میکنیم.


 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

قبلا در بخش پیدا کردن سریال نامبر و مدل گوشی،لپ تاپ،کامپیوتر و چک کردن اصل یا تقلبی بودن به طور مفصل در مورد کد IMEI در انزل وب صحبت کردیم و طریقه پیدا کردن آن را آموزش دادیم .شما با داشتن این کد و مراجعه به مراجع قضایی میتوانید گوشی خود را ردیابی کنید اما در صورتی که این کد را ندارید و دستگاه شما اندوریدی است و از قبل آن را به اکانت گوگل خود متصل نمودید میتوانید با مراجعه به تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنید.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

در هر بخش از این لیست نام دستگاه و در رویروی آن کد IMEI‏ قرار دارد.این کد را یادداشت و به مراجع قضایی جهت پیگیری و ردیابی بیشتر تحویل دهید.

همچنین روش های پیدا کردن کد IMEI دستگاه های اپل (Apple) نظیر آیفون،مک بوک،آیپد و.. از طریق آیتونز و روش های دیگر نیز به صورت کامل و تصویری در سایت رسمی اپل توضیح داده شده است.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

کد IMEI دستگاه های با سیستم عامل ویندوز (Windows) و ویندوز فون (Windows Phone) نیز از بخش Devices مایکروسافت در دسترس شما قرار میگیرد.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی


ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل

How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر بر روی گوشی یا تبلت شما اپ Google Maps نصب است و قابلیت Location History آن را از قبل فعال نموده باشید میتوانید با مراجعه به بخش تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل مسیر و مکان هایی که گوشی شما در آنجا بوده است را مشاهد و بررسی کنید.

از سمت چپ میتوانید تاریخ گم شدن گوشی را تعیین نمایید یا آن را بر روی Today (امروز) تنظیم کنید و سپس مسیر و موقعیت هایی که گوشی شما بعد از تاریخ مورد نظر در آنجا حضور داشته است را ردیابی کنید.

ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر موقعیت جدید گوشی را پیدا نموید حتما با مراجعه به پلیس و مراجع قانونی به پیگیری آن بپردازید.


پیدا کردن گوشی گم شده در حالتی که روشن است

How to find lost phone when its turned on

در صورتی که گوشی شما روشن است و با تماس گرفتن با خط خود نتوانستید آن را پیدا و ردیابی کنید احتمال دارد روش های زیر برای پیدا کردن گوشی گم شده شما موثر باشد

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید

How to Find and Track Lost Android Devices

در این روش گوشی شما ابتدا باید از قبل به اکانت گوگل (جیمیل) و به اینترنت متصل باشد.این روش با استفاده از قابلیت Android Device Manger صورت میگیرد که قبلا در بخش روش های برداشتن پسورد و پترن اندروید انزل وب طریقه کار آن را کاملا آموزش دادیم.

ابتدا به Android Device Manger مراجعه کنید،اگر گوشی شما به اینترنت متصل باشد موقعیت دقیق گوشی بر روی نقشه نمایش داده میشود.سپس میتوانید از طریق گزینه Ring گوشی خود را از راه دور به صدا در بیاورید تا اگر در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار دارید راحت تر آن را بیابید و یا از طریق گزینه Lock گوشی خود را قفل کنید تا شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید How to Find and Track Lost Android Devices

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک  و.. گم شده

How to Find and Track Lost Apple Devices

برای دستگاه های اپل میتوانید با مراجعه به سرویس icloud و اپل آیدی خود وارد داشبورد اکانت اپل خود شوید و از بخش Find My iPhone اقدام به ردیابی گوشی گم شده خود کنید این بخش بسیار شبیه به Android Device Manager گوگل است.توجه داشته باشید برای استفاده از این سرویس دستگاه شما باید به اینترنت متصل یاشد و قابلیت location services نیز بر روی دستگاه اپل شما از قبل فعال باشد.

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک و.. گم شده How to Find and Track Lost Apple Devices

سپس منو بالا صفحه را از روی All Devices بر روی نام دستگاه خود تنظیم کنید تا ردیابی آن شروع و در نهایت موقعیت آن بر روی نقشه نمایش داده شود،در نهایت همانند گوگل گزینه هایی نظیر Play Sound برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.

پیگیری و یافتن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون

How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

برای دستگاه های با سیستم عامل ویندوز یا ویندوز فون نیز میتوانید به بخش Devices مایکروسافت مراجعه و وارد اکانت مایکروسافت خود شوید سپس با کلیک بر روی گزینه  Find my phone دستگاه مورد نظر خود شروع به ردیابی آن بر روی نقشه نمایید.

پیگیری و پیدا کردن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

همانند گوگل و اپل گزینه هایی نظیر Ring برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.


اپ های پیشنهادی برای ردیابی و یافتن گوشی گم یا دزدیده شده

Best Apps for Tracking Lost Phones

علاوه بر روش های فوق که در انزل وب معرفی کردیم چند اپ بسیار کاربردی و خوب نیز برای پیگیری و پیدا کردن گوشی های گم شده و یا دزدیده شده وجود دارد که البته باید قبل از گم شدن گوشی بر روی دستگاه نصب شوند.پیشنهاد میکنیم بعد از پیدا کردن گوشی خود یا قبل از اینکه اتفاق ناگوار مشابه برای شما رخ دهد اپ هایی نظیر Find My iPhone آیفون که قابلیت آنلاین آن را در بخش بالا توضیح دادیم و اپ های بسیار خوب Find My Phone و Find My Lost Phone! اندروید که برای آیفون و ویندوز فون نیز در سایت اصلی آن در دسترس است بر گوشی یا تبلت خود حتما نصب کنید.

اپ های پیشنهادی برای ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده Best Apps for Tracking Lost Phones


تجربه و پیشنهاد شما؟

در صورتی که شما نیز روشی برای پیدا کردن گوشی یا تبلت گم شده سراغ دارید و یا اینکه تجربه استفاده از روش های بالا را دارید آنها را در بخش نظرات مطرح کنید

مطالب مرتبط

نظرات

 • امیر says:

  سلام
  خواهشا اگر کسی میتونه کمک کنه
  شخصی کلاهبردار کل زندگی چند خانواده را رو بالا کشیده و متواری شده من تونستم شماره موبایل و سریال گوشیشو بدست بیارم آیا راهی وجود داره که بتونم ادرسش رو از طریق این نرم افزارها پیدا کنم تو رو خدا کسی راهکاری بلده راهنمایی کنه
  شماره تماسمو میزارم حتی شده در حد پیامک راهنمایی کنید ۰۹۳۶۵۶۳۶…
  با تشکر

 • امیر says:

  سلام
  خواهشا اگر کسی میتونه کمک کنه
  شخصی کلاهبردار کل زندگی چند خانواده را رو بالا کشیده و متواری شده من تونستم شماره موبایل و سریال گوشیشو بدست بیارم آیا راهی وجود داره که بتونم ادرسش رو از طریق این نرم افزارها پیدا کنم تو رو خدا کسی راهکاری بلده راهنمایی کنه
  شماره تماسمو میزارم حتی شده در حد پیامک راهنمایی کنید
  با تشکر

 • ارمیتا says:

  گوشی که دزدیدند رادیگه پیدانمیشه کرد تلاش بیخودنکنید.

 • Zarii says:

  گوشیمو تازه یک هفته خریدم امروز دزدیدن ازم .خیلی ناراحتم مدلش as20 سامسونگ . دیگه عمرا پیدا نمیشه . ینی میشه پیداشه ؟

 • مهسا says:

  سلام امکان پیدا کردن گوشی خاموش و بدون سیم کارت هست؟!

 • ارش says:

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  یه سوال اگر کسی گوشی دیگری رو که در خانه مخفی هستش و شماره شو نمیدونه چطور میشه پیدا رکد باتشکر

 • سیداحمد says:

  باسلام
  روشهایی که آموزش داه شده است مربوط به مواردی است که از قبل پیش بینی کرده باشید ؛ مثل فعال کردن مکان یاب یا جی میل یا اینترنت یا نصب نرم افزارهای خاص که اغلب افراد قبل از مفقود شده گوشی نه این ها را بلدند نه چنین پیش بینی هایی را انجام می دهند.متاسفانه پس از مفقود شدن گوشی به این راهنمایی ها مراجعه می کنیم و این روشها را یاد می گیریم. ولی بنده یک هفته است که گوشیم را در جاده گم کرده ام و زنگ می زنم مدام یک خط می گوید خاموش است و یک خط می گوید در دسترس نیست حال بفرمایید باید چکار کنم ؟ در جی میل هم سرچ می کند که بعلت خاموش بودن هیچ نتیجه ای عاید نمی شود. خواهشا راهنمایی کنید از چه روشی می توان به گوشی گم شده دسترسی پیدا کرد.

 • ابوالفضل says:

  تبلت من سیمکارت روش بوده ولی میگه خاموشه با ایمیل چطور میتونم پیداش کنم ؟

 • ابوالفضل says:

  سلام،نزدیک یک ماهی هست ک تبلتمو دزدیدن سیمکارت هم روش بوده حالا هرچه زنگ میزنیم میگه خاموشه ایمیل روش بوده اگه فلشش زده باشن با ایمیل امکان پیدا کردنش هست؟

 • ابوالفضل says:

  سلام،نزدیک یک ماهی هست ک تبلتمو دزدین اونوقت هم تو خونه ،سیمکارت هم روش بوده حالا هرچه زنگ میزنیم میگه خاموشه ایمیل روش بوده اگه فلشش زده باشن با ایمیل امکان پیدا کردنش هست؟

 • محمد says:

  سلام گوشی بنده سه روزپیش داخل مغازه خودم توسط شخصی که بعنوان مشتری واردمغازم شده بودبه سرقت رفت بنده هم عکس وهم فیلم باکیفیت بالا از سارق دارم هنوزنتونستم به گوشیم برسم وای به حال کسی که حتی مدرک وشاهد نداشته باشه

 • محمد says:

  آقا گوشیتونو اگه زدن دیگه پیدا نمیشه به مولا پیدا نمیشه.
  یارو گوشیو که میزنه ازتون مستقیم میره پیش مالخر رد میکنه اونجاام گوشیرو تیکه تیکه میکنن قطعاتشو میفروشن. آدم دزد هم انقد بدبخته که بعد چند روز دوربینارو چک کنید و یارورو پیدا کنید، گوشیتونو که همون اول فروخته و پولم نداره که بهتون تاوان بده. تش میره زندان و شماام آب از سرتون گذشته.
  بجا اینکارا هواستون جمع باشه به جاهایی که هستید، صدا موتور اومد هواستون باشه، خفتتون کردن واینسید نگاه کنید.. بدویید برید.
  من ۱۰۰ نفر میشناسم گوشیاشونو زدن خودمم جزو اون ۱۰۰ نفرم اگه فکر میکنید پیدا میشه که زهی خیال باطل.
  من خودم ۲بار خاستن ازم گوشی بزنن، دفعه دوم متاسفانه موفق شدن اونم چون دو نفر، یکی از پشت یکی از جلو چاقو گذاشتن رو کمر و گردنم.
  وگرنه سری اول یاروعو دیدم تا چاقو کشید خاست بیاد سمتم دوییدم در رفتم.
  غریبه بهتون گفت گوشیتو بده، طرف کت و شلواری هم بود ندید بهش. یارو شارژ نداره میخاد به مادر مریضش زنگ بزنه، به شما چه؟ رد شید برید.
  انقد برا همین گوشی دزدی روش درست کردن که…
  مهم ترین نکتش هم اینه که گوشیتونو دست آدمی که نمیشناسید ندید و همیشه هواستون بهش باشه.
  اگه وضعتون خیلی خوبه و گوشی آیفون ایکس و نمیدونم سامسونگ s10 و از این چیزا دارید، یه گوشی عادی ۲ میلیونی هم بخرید که کارای عادیتونو با اون انجام بدید، بیرون میرید اون باهاتون باشه که بعدن اگه ازتون دزدی کردن کمتر عصبانی بشید.
  ولی توروقرآن گوشی دست آدم غریبه ندید….

 • مانی says:

  یلام لطفا کمکم کنید..گوشیم بدون سیمکارت داخل ماشین اسنپ جا گذاشتم طرف انکار کرد و‌ گوشی میگه پیشش نیس لظفا کمکم کنید گوشی توش عکس خانوادگی هست لطفا کمکم کنید جیمیلم mzah8083@gmail.com لطفا کمک یادتون نره

  • Mahdi says:

   سلام وقت بخیر برو برنامه بازار بزن دستگاهمو پیدا کن ازت ایمیل و رمز ایمیل میخواد همون لحظه واست پیدا میکنه اگر تو گوشیت ایمیل ثبت کرده باشی

  • محمد says:

   سلام دوست عزیز . برو شکایت کن کلانتری . این برنامه هایی که دوستان میگن مال گوشیه هس که روشن باشه جیمیل روش داشته باشی و اینترنت و جی پی اس هم روشن باشه .
   پیروز باشید

 • حسین says:

  اقا میثم امروز گوشیمو زدن شیرینیش هر چی باشه میدم فقط خواهش میکنم ازت ی راهی بذار جلو پام بتونم پیداش کنم

 • شادمهر says:

  سلام عزیزان خسته نباشید عزیزان دلم همگی خسته نباشید فرهنگی هستم محل دفتر اموزشگاه گوشی این حقیر به شارژ برقی زده بودم طولی نکشید حدودا پنج دقیقه بود که گوشی را دزدیدن ولی اون روز مدیرهنرستان نبود ولی معاونین بودن‌ متاسفانه هیچ همکاری نکردن تا اینکه به ۱۱۰ تماس گرفتم وتشریف اوردن صورتجلسه کردن واز دست سه نفر دانش اموز شاکی شدم که خداوکیلی میدونم پیش یک نفراز این سه نفر می باشد وحقوق ام سه سال هست بخاطر ضمانت مسدوده به روح پدر ومادرم قسم توانایی یک گوشی ساده را ندارم به دلیل مشکلات مالی.ولی از همگی خواهش میکنم استدعا دارم هرجوری که می توانید کمکم کنید که گوشی را پیدا کنم البته اول خدا بعدش همت شما بزرگان وعزیزان.ببخشید که سرتون را با این پیام …..همراه۰۹۳۹۶۰۲۴…

 • saeed ef says:

  سلام میخواستم بدونم اگ گوشیو ریست فکتوری یا فلش بزنن بازم میشه با این طرفندا پیداش کرد چون نه کد مخصوص گوشیو میدونم و نه کارتن گوشی دستمه ؟

 • Osameh says:

  از روش پیدا کردن گوشی روشن ضرری برای اندروید داره

 • Osameh says:

  سلام دوستان آیا این روش برای گوشی که می خوایم پیداش کنیم ضرر داره یانه

 • مصطفی says:

  سلام هرجا که گوشیتون رو ازتون دزدیدن
  اولین کاری که میکنید اینه
  که تو مسیری که موتور یاشخص امده به سمتتون دوربینهای مداربسته رو چک کنید تا طرف شناسایی بشه

 • محمد says:

  سلام ،خسته نباشید خدمت دوستان.
  گوشی اپل ۴،منو تو ماشین دزدیدن.الانم خاموش ،چطور از جیمیل پیداش کنم.لطفا راهنمایی کنید.
  هر چند اپل ،find my phone داره،تو سامانه ۲۴ هم ثبت کردم،هنوز جوابی نیومده.،،

 • مهدی says:

  سلام گوشی من رو دزدیدن به پلیس اطلاع دادم اما خبری نشده میشه کمکم کنید ؟

 • alisina says:

  دوستان گوشی من خاموشه من چیکار کنم پیداش کنم ولی مطمعنم که در داخل خونه است شاید خواهرم گوشیم رو قایم کرده جیمیل هم دارم روی گوشیم راه حل دقیق را به من بگین اگر میدونین به جیمیل …@gmail.com ارسال کنین

 • کیان says:

  سلام خسته نباشید میخوام بدون گوشی که سیمکارت روش نبوده وگم شده رو چطور پیدا نیم ممنون میشم اگه کمکم کنید

صفحات 1 7 8 9